Evde etkinlik, oyun fikirleri

Ahaha gözümün önüne getirdim bir an, çok tatlılar Yaşları çok küçük henüz, bu yaşlarda aynı cinsiyet bile olsa paralel oynarlar. Yani birlikte oynar görünüp ayrı ayrı takılırlar aslında. Umarım ileride ikiz olmalarının nimetlerinden çok faydalanırsınız, hiç sıkılmadan birlikte oynarlar Kolaylıklar diliyorum size

Bu rulo boyama kağıtları var devasa hem de Trendyolda da var ben almayı düşünüyorum. Belki bir fikir olur size de. Sonra çadır gibi evler var naylondan o da oyalar bence alışveriş listemizde o da. Onun haricinde Çamaşırları balkona değil de tele astığım için hep yardımcı olmasını teklif ediyorum, aynı şekilde bulaşık makinesini de birlikte boşaltıyoruz. Park evet bizim için de zor oluyor ama eve gelince kuzu gibi oluyor ve iyi ki gitmişiz diyorum. Bence bahara kadar ertelemeyin henüz çok erken soğuklar için hem çok zorlanırsınız da. sıkı sıkı giydirip götürürseniz bir şey olmaz. Çocuklar bizden daha güçlü bağışıklığa sahip bence evde eşim, ben gripten ölüyoruz ufaklığın sadece burnu akar mesela. Tabii rüzgar varsa öncesinde banyo yaptırmayın hep akşama bırakın banyoyu.

Stickerlar bitmeyen deniyor ama pek kullanışlı olmuyor. Ya yapışıp kalıyor, veya yapışkanları gidiyor. Sticker gerçekten çok sevdikleri bir şey, yara bandı bile söküp takabilirsiniz oyunlarınızda. Biz yarılı havyanlarımıza yapıştırıyoruz, peluş oyuncakların bile bazıları yara bantlı bandajlı duruyor Minika çocuk dergisi alabilirsiniz aylık, bolca stickerli sayfaları oluyor. 3 yaş olarak yazıyor ama bu yaşlarda başlayabilirsiniz. Stickerları nesne bulma şeklinde yerleştiriyorsunuz.
İpe boncuk dizme de çok güzel etkinlik, ip 2.5 yaş için zorlayabilir belki. Eğlenmeyince de sıkılıyorlar biliyorsunuz. Onun için önerim şönil kullanmanız. İçi tel olduğu için daha rahat geçirebilirler. Uçlarını büküp şekil verirsiniz batmaması için. Ahşap boncuklar güzel oluyor, çeşitli ebatlarda bulabilirsiniz. Makarna ile de çok güzel olur, hatta öncesinde makarna boyama yapıp sonrasında dizme, renklere göre sıralama gibi oyunu çeşitlendirebilirsiniz.

Boyama ruloları kesinlikle listemde ama şuan değil bir kere boyadılar mı biz tekrar kullanmayız onu çünkü pis diyip burun kıvırırlar :/ çıktı alıyorum ben günde ikişer sayfa yeterli geliyor sonuna doğru sıkılıyorlar. Biz de bulaşık makinesi boşaltıyoruz birlikte, çamaşır makinesine çamaşırları onlar yerleştiriyor, temizlik mendilleriyle temizlik yapıyorlar ama bunların hepsi çok kısa sürüyor, ben sanırım oyun oynamayı da sevmediğim için sıkılıyorum üretemiyorum :/

Ya şuan zaten gripler, haftasonu köyde epey coştular bahçeli evde ama grip biraz daha kötüledi karşı tepemde rüzgar gülleri var, yani parkın konumu o kadar saçma ki anlatamıyorum gelip görmeniz lazım semtin ennnn rüzgarlı yerine koymuşlar alanı soğuk değil aslında mevzu tamamen rüzgar. Arka tarafım binalardan dolayı rüzgarlı değil o kadar ama orası da yol anca scooter sürüyorlar. kışın kar tulumlarıyla çıkarabilirim mahallemizdeki parka ama nasıl olur bilmiyorum deneyip göreceğim. En olmadı arabayla park ararız rüzgarsız

Yükselen zeka cırtlı kitap diyecektim denmiş o :)
Benimkilerin en çok sevdiklerini ekliyorum fikir olur belki.
Şeklini kesfetde şekilleri de öğreniyorlar.

Eklentiler

• 1000037203.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 12
  • 1000037200.jpg
    79,8 KB · Görüntüleme: 11
  • 1000037198.jpg
    61,4 KB · Görüntüleme: 10
Birde adedanin 2 yaş setini çok sevmisti kizim 3 kitap çıkıyor içinden. Sorular var görseldrki gibi.

Eklentiler

• 1000037204.jpg
    65,5 KB · Görüntüleme: 11
  • 1000037205.jpg
    56,4 KB · Görüntüleme: 7
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…