Evde bakimli olmak

acilservis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2012
66
23
Merhaba evde daha bakimli olmak istiyorum. Ancak saclarim asiri dokuluyor yikayip acik birakiyorum surekli mutfakta oldugumdan sac mac duser diye huylaniyorum nitekim sirtim kolum heryerim sac zaten silkelenmeden mutfaga giremiyorum. Sacimi surekli topluyorum topladigim icinde dokuldugunu dusunuyorum.
Sacimi toplayip salas halde oldugum zamanda kendimi bakimsiz hissediyorum makyaj yapasimda gelmiyo iyice kendimden gecmis durumda oluyorum. Mutsuz oluyorum temizligime kiyafetime dikkat ederim. Ancak bakimsiz hissediyorum. Disarda tesetturluyum oyuzden evde daha bakimli nasil olurum onu merak ediyorum. Ozellikle sac konusu cok problem benim icin. Simdiden tesekurler

saçınızı kestirin bugün ben kestirmeye karar verdim çünkü evde dağınık topuzdan başka birşey yapmadığımı taramaya bile üşendiğimi farkettim. kısa saça şekil vermek daha kolay dağınık bırak dursun. renginide değiştirebilirsiniz.

Topluyorum, örüyorum, topuz yapıyorum. Uzun saçlarım var ama istediğim gibi açamıyorum çünkü çok dökülüyor.. Kesmeye de kıyamıyorum :)
Ama şimdi bakım deyince sırf saç olarak düşünmemek lazım. Bu saydıklarınız sizi bakımsız yapmaz ki. Temiz ve uyumlu giysiler seçmek, güzel kokmak, saçların yağsız ve taranmış olması sizi bakımlı yapmak için yeterli. Kremler kullanırsınız, cildiniz yumuşacık olur.. Ben bebekten dolayı çok yoruluyorum malum göz altlarım kararıyor bazen. Beni rahatsız ederse kapatıcımı sürüyorum (başka çözüm bulamadım) belli başlı şeylere dikkat etmek olarak düşünüyorum bu bakım işini. Yani çok büyütülecek bir durum değil :)

Saçlarım fazla uzunken evde ya orerdim, ya topuz yapar kurdele takardim ya at kuyruğu ve bantlar falan kullanırdım.
Yani illa salaş görünmesi gerekmiyor, topuzun önüne güzel bir taç yada telli bandanalardan takabilirsiniz.
Şimdi normal uzunlukta istediğim gibi açıyorum, topluyorum.
Evde salaş gezdiğim de oluyor ama hafif bir rimel ve allık ev için ideal bir görüntü veriyor benim için.
Eşofmanli da gezsem illa bir omzu düşük bir body ya da derin yakalı bir tshirt giyerim oğlan çocuğu gibi görünmemek icin.
Cicili panduflarim vardır, üstüme uygun onları giyerim ayağıma.
Benim ev bakımından anladığım budur.

Saç ille salık olunca bakımlı olunur algısını bırakın ilk önce :)
Ben de kapalıyım ve cidden saçlarım sürekli dökülür. Süpürge tutarım arkamı dönerim yerde saç olur. Öyle bakımlar falan da pek işe yaramıyor açıkçası. Artık benim saçımın da huyu bu heralde deyip kabullenmeye çalışıyorum. İlk olarak uzun saçı Salık kullanmak daha zor. bu yüzden ve döküldüğü için kısa kestirdim. Kısa dediğim omuzlarımda. Böyle bakımı falan daha kolay oluyor. Dökülse de kısa olduğu için daha az problem oluyor. Salık kullanmak daha kolay. Bı toka taksam çok bişey yapmışım gibi oluyor. Sana da kestirmeyi tavsiye edebilirim :)

Benim de saclarim çok dökülüyor. Kan degerlerime falan baktirdim bir şey çıkmadı. Gece kurutmadan yattigimda bas ağrısı yapınca gidip kiydim saçlarıma hic de pisman olmadım.-normalde hep bir pişmanlık yasarim- Kullanımı da rahat temizlik için de artısı var. Topluyorum saçlarımi, boylece temizligin de daha uzun süre idare ettiğini fark ettim :) Tokalarla ya da kıyafetinle farklilik olusturulabilr. Çok da dert etme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…