Evcil Hayvan Sahibi Olmak

benimde dünya şekeri yaramaz afacan dişi kedişim var hanımefendinin adı pamuk..sen benim nefesimsin diyorum kucağıma alıp.insanın canından bir parça oluyorlar evin bir bireyi oluyorlar en ufak bir rahatsızlandığında kahroluyoruz biraz neşesi gidince panikliyoruz gözbebeğimiz gibi bakıyoruz..sadece evde beslediğim kedişime değil dışarda yaşayan hayvanlarada elimden geldiği kadar mama su bırakıyorum arka balkonumdaki kedişlere bakıyorum başlarını okşuyorum..ama malssef kimileride evde bakıp sokağa atıyolar çookkk karşılaşıyorum ve kahroluyorum ve kendi kendime diyorumki bu zavallıcığı sokağa atan kimse eğer allahım onu cezalandırsın aynı bu sokağa attığı hayvanın durumuna düşsün diyorum...vicdansızlık bu ya bu hayvanseverlik değil...gerçek bir hayvansever evinde baktığı yavruyu atamaz gerçek bir hayvansever sadece evde beslediği hayvanını değil dışardaki hayvanlara karşıda merhametli olur sever horgörmez bence...mesela ben kedişimi çiftleştirmeyi düşünüyorum aman aman sıraya giren dolu bana ver yavrularından diye yada sat diyenler kıyamamki ben veremem..doğurunca ne yapıcan o kadar kediyle evde diyolar ne yapayım kocaman aile oluruz diyorum ben dayanamam kimseye vermem yavrularını ..insan kıyabilirmi ya....ne yapayım göze almışım ben kime ne..sonuçta bakabileceğim,bunu biliyorum.doğurtup yavrularını para uğruna satanlarıda asla anlamam mümkün değil hayvancağızı bir ticari araç olarak görmek bu...bakamayacaksan doğurtma kısırlaştır bakacaksan yavrulasın sonra kısırlaştır..ne demeye sürekli yavrulatıp satıyosun o hayvanada günah böyle insanlarda var yazıkki....önlar bizim canımız

benimde terrier cinsi bir oğlum var o benım aldıgım nefes ondan ayrı olmayı hayal bile edemem o benım paşam prensım en önemlısı OĞLUM ben onun ANNESIYIM 3 senedır beraberız ınşallah coook uzun seneler daha beraber oluruz hatta inşallah beraber ölürüz o benım nefesım ya ateşi çıksa kahroluyorum inanın aşı olacagı zaman sitrese giriyorum ağlayacak dıye onların sevgisi bambaşka anlatamam sözlerle ifadce edemem sokak hayvanlarına gelınce onlarada aşığım ben bütün hayvanlara aşıgım inanın yılandan böcekten danaya ineğe kadar karıncaya sineğe bile aşıgım ama köpek bwenım için bam başka bır duygu inanın hayatımda İLK KEZ BİR İNSANI DELİ GİBİ KISKANDIM BİR TANIDIGIM KENDINE BİR VİLLA YAPTIRDI ANTALYADA VE ÇİFTLIK KURDU KÖPEKLERI KOYUNLARI ÖRDEKLERI BİR ÇOK HAYVANI WAR KOYUNU YAVRUILADI KUZUSU OLDU BİR TANE ONLARDA AİLE OLDU ANNE BABA VE KUZU İLE BİR KEZ DAHA YAWRULATIP KISIRLASTIRACAKLAR KOYUNLARINI KUZULARINI ÇUNKU ÖMÜRLERININ SONUNA KADAR BAKACAKLAR ONLARA HAYVAN DUYGUSU BAM BASKA İNŞALLAH ALLAHIM BANA ÇOK PARA WERSINDE BENDE BİR ÇİFTLIK KURAYIM O ZAMAN BUTUN SOKAK HAYWANLARINI TOPLARIM KENDI Barınagımı olustururum kımsede karısamaz haywancıklarımla ömrümün sonuna kadar mutlu mesud yasarım

barınaklarda yavru cins köpekleri para ile satıyorlar die duymuştum kızlar doğrumu acaba ===?

kızlar şilede hayvan barınağı var .ve inanın müthiş köpekler var.gidin görün derim

Dünya tatlısı 1 yaşında kızım var benim de. Sibirya kurdu. Her şeyim o benim! :KK69:

haziranda düğünümden sonra alıyoruz bizde golden retriever..şimdiden nişanlım kıskanmaya başladı..o zaman sen beni unutursun köpeğine odaklanırsın diyor..ikisinide çok sevicem bilmiyor ki:KK69::KK69:

oğlumla 11 yıldır beraberiz yani 18 yaşındaydım o daha 45 günlüktü...o benim herşeyim ! ne kadar hasta olursam olayım sürünsemde onu gezmeye çıkartırım bensiz gitmez çünkü :KK16: suyuna ,mamasına ,aşılarına çok dikkat ederim ..içme suyu içiriyorum çeşmeden koymam ...o bizim evimizin neşesi ,ailemizin hiç büyümeyen bir bireği ......evlendik şimdi eşim,ben ve oğlumuz çok mutluyuz Allahım uzun ömürler versin ona bişey olucak diye ödüm kopuyor ..veteriner yaşına göre çok sağlıklı çok iyi bakılmış diyor şimdilik bir sorunumuz yok şükür...:KK62:
hayvanlara kıyamıyorum bazen şahit olduğum şeylerden sonra onlara bir kez daha hayran kalıyorum .
çok sorumluluk isteyen birşey çok iyi düşünülmesi lazım alıcaksanız asla ondan vageçmeyeceksiniz .....:KK71:

Benim dişi kedim kızgınlığa girdi; ne zaman kısırlaştırmam gerekiyor?

dişiler 1 yaşından önce de kısırlaştırılabilirler..
4 aylıktan itibaren..

dişiler 1 yaşından önce de kısırlaştırılabilirler..
4 aylıktan itibaren..

he bu arada kızgınlıktan çıkması gerekir ameliyat olmak için..

Meg'ciğim dişi kedim 9 aylık şu anda kızgınlığı geçti 3-4 gündür normal durumda. Tekrardan ne zaman girer? Ne zamanı beklemem gerek ameliyat için? Yoksa bu zamanlar uygun zamanlar mıdır? Burada her veteriner farklı bir şey söylüyor. Kime inanacağıma şaşırdım.

Son düzenleme:
Birde kızgınlığı geçtikten sonra 3 gün falan kanlı işedi. Bu durum normal mi? Kızgınlıktan dolayı mı oldu?

Son düzenleme:
Meg'ciğim dişi kedim 9 aylık şu anda kızgınlığı geçti 3-4 gündür normal durumda. Tekrardan ne zaman girer? Ne zamanı beklemem gerek ameliyat için? Yoksa bu zamanlar uygun zamanlar mıdır? Burada her veteriner farklı bir şey söylüyor. Kime inanacağıma şaşırdım.

kızgınlık bitince hemen yapılabilir ameliyat canım..
bekleme,olsun hemen bence..

kızgınlık bitince hemen yapılabilir ameliyat canım..
bekleme,olsun hemen bence..

Yalnızca 8 gün falan sürdü kızgınlığı şu zamanlarda olabilir di mi ameliyatı? Pırtığım bir sorun yaşamaz di mi sonra? :KK43:

Yalnızca 8 gün falan sürdü kızgınlığı şu zamanlarda olabilir di mi ameliyatı? Pırtığım bir sorun yaşamaz di mi sonra? :KK43:

hemen olabilir ameliyatı evet..
:KK70:üzülme,2 günde hiç birşey olmamış gibi koşmaya başlıcaktır gene :nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Son düzenleme:
X