Ev temizliğine görümcemleri çağırmam yanlış mı ?

deva-12

Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2024
117
-7
25
Görümcemlerle aramız iyi doğum öncesi temizliğimi onlar yaptı , doğumda sabah kadar koridorlarda uyudular beklediler , doğum sonrası bana baktılar ,annem memlekete gitmişti çünkü . Benim anne tarafımdan ne teyzem ne kız kardeşim ne bi doğru düzgün akrabam var , annem de elinden geldiğince işte zaten sorunlu bi kadın koşullu sevgi veren bi çok travma yaşatmış biri bana . Eski sorularımdan da bilirsiniz , kendisi kuran hocası olmasına rağmen torununun mevlidini okumak istemedi , ablanlara sor yok o taraf hoca getirir belki felan dedi , herkesinkini okuyorsun asıl torununu oku dediğimde ben anneanneyim kimse okumazsa ben okurum dedi .Bu evlilikte bi çok kez zor zaman geçirdim hiçbirinde evime gelmedi şimdi torunu oldu diye haftada bir gelmek istiyor ama ben onu görünce kötü hissediyorum , görümcelerde şahit oldu bi kaç bozuşmamızq sorunlu biri annem ..Bebek mevlidi yapıcam dediğim gibi yine görümcelerden mi yardım iştiyim ilerde lafı olur diye de biraz çekiniyorum ama 2 aylık doğum yaptım tek başıma da cam felan yapamam napayım sizce

Görümcemlerle aramız iyi doğum öncesi temizliğimi onlar yaptı , doğumda sabah kadar koridorlarda uyudular beklediler , doğum sonrası bana baktılar ,annem memlekete gitmişti çünkü . Benim anne tarafımdan ne teyzem ne kız kardeşim ne bi doğru düzgün akrabam var , annem de elinden geldiğince işte zaten sorunlu bi kadın koşullu sevgi veren bi çok travma yaşatmış biri bana . Eski sorularımdan da bilirsiniz , kendisi kuran hocası olmasına rağmen torununun mevlidini okumak istemedi , ablanlara sor yok o taraf hoca getirir belki felan dedi , herkesinkini okuyorsun asıl torununu oku dediğimde ben anneanneyim kimse okumazsa ben okurum dedi .Bu evlilikte bi çok kez zor zaman geçirdim hiçbirinde evime gelmedi şimdi torunu oldu diye haftada bir gelmek istiyor ama ben onu görünce kötü hissediyorum , görümcelerde şahit oldu bi kaç bozuşmamızq sorunlu biri annem ..Bebek mevlidi yapıcam dediğim gibi yine görümcelerden mi yardım iştiyim ilerde lafı olur diye de biraz çekiniyorum ama 2 aylık doğum yaptım tek başıma da cam felan yapamam napayım sizce
2 aylık bebeği olan birinin camına bakıp daaa pismiş diyecek biri çıkarsa da gelmesin mevlüde de evinize de
Yapabildiğiniz kadarını yapın geçin eşinizle. Veya temizlik için biri ile anlaşın

Ben olsam çağırmazdım.
İyidirler hoşturlar tamam ama bir yerden sonra da insanlara yük gibi düşünürüm ben. Yoksa görümce elti sıfatı değil yani çağırmama nedenim.
Yardımcı bir bayan çağırın. ya da eşinizle beraber yapın. Yada mevlüdü biraz erteleyin kendinizi iyi hissedince yapın.

Paraya kıyıp temizlikçi tutmaya ne dersiniz ? Mevlid verecek para varsa temizlikçiye de para vardır.

İnsanlar bir kere yaptı diye tekrar yapmak zorunda değil. Paranıza kıyıp temizlikci tutun. Eşiniz yapsın? Niye bunları düşünmek yerine görümcelerden yardım isteyeceksiniz ki ?
Çok silinmesini istiyorsanız gece bebek uyuyunca siz silin çok zor değil yani.
İnsanların iyi niyetlerini suistimal etmeye gerek yok.

Bu cam silme merakını da hiç anlamıyorum, ben en son sildiğimde sene 2022ydi😂 yerler supurulmus, banyo mutfak temiz olsun yeter ya misafire. Ne yapacaklar camı?
Heh bu yorumun alnı olsa da öpsem ya cam da cam ne temizlikmiş ordu çağrılıyor temizliğe

Evrende yalnız olmadığımı bilmek çok güzel
Heh bu yorumun alnı olsa da öpsem ya cam da cam ne temizlikmiş ordu çağrılıyor temizliğe
Ay zaten önünde perde var yani görünmüyor ki, neden sürekli kadın alıp çam temizletme merakı var anlamıyorum 😅 bir de ayda bir kapı sildiren varmış yani onu da ilk defa burda gördüm, biz ayda bi en üst pervazindan toz alırız, bir de elimiz pisken ellemişizdir leke kalmıştır onu sileriz yani😂hayatımda hiç duvar kapı falan silmedim🤣

ayy sizin gibi insanlar yüzünden ben iyilik yapmaktan sogudum. ne zaman insanlik namına birinin isini kolaylastirsam sanki parayla yapmışım işim bu gibi hep akillarina geliyorum 😅
tabii ki cagirma gorumcelerini.
kocan evi mi terketti? kötürüm mü kaldı? cam silmek erkek isi aslında - kol kasi gerektiriyor. al alet edevati - cekcegi falan cama tirmanmadan temizleyecek sekilde ver adama temizlesin.
işi ne?

X