Ev sorunu hala devam

masalak

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2019
302
339
31
Merhaba arkadaslar,
Ev sahibi evi satiliga cikarmisti daha onceden de konu açmistim.Şimdi sizden fikir almak istiyorum. Ben de kiralik daire bakiyorum ama fiyatlar İstanbulda on binden aşagı yok.Maasin ucte ikisi evin giderlerine gitcek demektir bu hadi o da keyse bazilalari emlak gideri bi kira, depozito bazilari 2aylik pesin, bazilari da 6aylik pesin istiyor. Ben de tasinayim bu ev kirasi stresinden kurtulayim diyorum ama hesaplayinca 100bini buluyor şaka gibi:/. İstanbulda oturan arkadaslar ben tek yasiyorum sadece maasim var ailemden bi katki yok.Nasil tasinabilirim kenardan bi 20bin falan biriktiriyodum ama bu rakamlar butceyi cok aciyor ki calistigim yer de daha zam yapmadi maaslara. Kredi mi cekmek mantikli yoksa evden belli bi sure daha cikmiyayim mi kirayi duzenli oduyorum.Kafam kariştı işime kendimi zor veriyorum :/

Şu anda yerinizden oynamayın derim.
Bazı ev sahipleri insaflı ama bazıları gerçekten ekonomiyi bahane ediyor 2 3 katı zam yapıyorlar.
Kız kardeşime ev sahibi 4 katı zam yapmaya kalmış, şu anda anlaşma aşamasında bekliyorlar yoksa mahkemelik olacaklar.

Maaşınıza güzel bir zam yapılırsa taşınma işini o zaman düşünürsünüz.

Ben olsam yaz sezonunda hazır çok ev boşken taşınırdım,Eylül ekimi beklemeden tayinciler öğrenciler gelmeden.
Eninde sonunda çıkacaksınız yaz aylarında boş ev seçenekleriniz olur en azından bütçenize durumunuza uygun işinize asgari seviyede km bulunabilir ama sonrası zor.
Hadi çıkmayım biraz daha derseniz diken üstünde oturursunuz huzurunuz kalmaz

Merhaba arkadaslar,
Ev sahibi evi satiliga cikarmisti daha onceden de konu açmistim.Şimdi sizden fikir almak istiyorum. Ben de kiralik daire bakiyorum ama fiyatlar İstanbulda on binden aşagı yok.Maasin ucte ikisi evin giderlerine gitcek demektir bu hadi o da keyse bazilalari emlak gideri bi kira, depozito bazilari 2aylik pesin, bazilari da 6aylik pesin istiyor. Ben de tasinayim bu ev kirasi stresinden kurtulayim diyorum ama hesaplayinca 100bini buluyor şaka gibi:/. İstanbulda oturan arkadaslar ben tek yasiyorum sadece maasim var ailemden bi katki yok.Nasil tasinabilirim kenardan bi 20bin falan biriktiriyodum ama bu rakamlar butceyi cok aciyor ki calistigim yer de daha zam yapmadi maaslara. Kredi mi cekmek mantikli yoksa evden belli bi sure daha cikmiyayim mi kirayi duzenli oduyorum.Kafam kariştı işime kendimi zor veriyorum :/
bekle hemen satılmaz zaten o sırada sen bakmaya devam et istanbulun neresi canım ?

Ben olsam yaz sezonunda hazır çok ev boşken taşınırdım,Eylül ekimi beklemeden tayinciler öğrenciler gelmeden.
Eninde sonunda çıkacaksınız yaz aylarında boş ev seçenekleriniz olur en azından bütçenize durumunuza uygun işinize asgari seviyede km bulunabilir ama sonrası zor.
Hadi çıkmayım biraz daha derseniz diken üstünde oturursunuz huzurunuz kalmaz
Yani evet bende cikmak istiyorumda mesela ilanlara bakiyorum 10bin kira 2ay pesin vs.vs istemiş eve bakiyorum ev ev degil cati katı dairenin yarisi yok veya giris kat diyo bodrum aslinda ve genelde mutfak ve banyo kisimlari cok kucuk ve karanlik ama aciklamalarda ya memur olcak ya da yabanci yazmislar:/hayret ediyorum.

bekle hemen satılmaz zaten o sırada sen bakmaya devam et istanbulun neresi canım ?
Ben anadolu tarifindayim ama avrupa tarafi oncelikli bakiyorum, genede ilcelere cok takilmiyorum illa burasi olsun diye sadece esenyurtu istemiyorum kotu diyorlar o kisimlar icin.

Merhaba arkadaslar,
Evi alacak kişinin ilk evi mi ? Değilse sizi çıkartamıyor

Ben kiracılı daire satın aldım,
Kendilerine de dedim evi alırken kiradayım kendim oturacagım diye.
Biz evi aldıgımızda aldıgım muhitte suan ki tuttukları fiyattan daha uygundu ama beklemeyi seçtiler ve daha yüksek oldu maalesef kiraları
Kendimiz de kiracımıza para yardımında bulunduk bir miktar
Demem o ki.
Ev kira fiyatları agustos eylül gibi pik yapacak terkar deniliyor.
Milletin çogu kiracı ile ugraşmamak için boş tutuyor.
1+1 ya da ev arkadaşı şeklinde evlere bakın derim.
Uni açılınca daha zor bulursunuz ev ve tayinciler de eklenecek bu ev bulma yarışına.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar,
6 aylık peşin mi🤯

gidisattan ev arkadasi sonucu cikiyor gelirinizde akut donemde cok artma olmayacaksa
Sanmiyorum cunku devlet bile bekleneni vermedi mdmurlara, ozel sektor daha az verir ona gore.Ev arkadasini da dusunuyorum da nasil olur nerdn bulcan anlasabilir miyiz hersey bi sorun!

Ben kiracılı daire satın aldım,
Kendilerine de dedim evi alırken kiradayım kendim oturacagım diye.
Biz evi aldıgımızda aldıgım muhitte suan ki tuttukları fiyattan daha uygundu ama beklemeyi seçtiler ve daha yüksek oldu maalesef kiraları
Kendimiz de kiracımıza para yardımında bulunduk bir miktar
Demem o ki.
Ev kira fiyatları agustos eylül gibi pik yapacak terkar deniliyor.
Milletin çogu kiracı ile ugraşmamak için boş tutuyor.
1+1 ya da ev arkadaşı şeklinde evlere bakın derim.
Uni açılınca daha zor bulursunuz ev ve tayinciler de eklenecek bu ev bulma yarışına.
Pik konusu bence uzun zamandir var yuzune bakilmiycak eve on ustu rakamlar isteniyor aslinda devlet el atmasi lazim bu kiralara maaslarin artisiyla orantili olmali ama nerde o adalet. Benim sozlesme tarihim gecti otomatik yuzde25 artitrarak oduyirum kirali. Anladigim kadariyla kolay kolay cikartamaz yeni alan kendinin ilk evi olmasi gerekir vs. Ama ben uygun bisey bulursam cikarim tabiki neden kaliyim.

Ev sahiplerinde hic vicdan kalmamış bende ev bakarken İstanbul değil başka şehirin ilçesinden eve köpek bağlasan durmaz 4 bin kira isteyen bile vardı ama şansımıza çok düşük çok güzel ev bulduk sizde inşallah çok geçmeden güzel bir ev bulursunuz

X