Ev sahibi

Daydreamm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2024
12
4
27
Kısa anlatıcam umarım anlatabilirim. Agustosun başlarında şehir değiştirecez. Yeni ev sahibimiz bizi o kadar zorluyor ki..
Evden çıkın ben yerleşecem diyor. Biz zaten agustosta cıkıyoruz. Bu sefer de kirayı yükseltiyor 25 bin istiyor. Zaten ona da tamam desek yine arttıracak amacı bizi hemen çıkarmak. İhtarname yollamış eylüle kadar vaktimiz varken bize hemen çıkın diyor. Ay bir de hamileyim çok sinir oldum.

Kısa anlatıcam umarım anlatabilirim. Agustosun başlarında şehir değiştirecez. Yeni ev sahibimiz bizi o kadar zorluyor ki..
Evden çıkın ben yerleşecem diyor. Biz zaten agustosta cıkıyoruz. Bu sefer de kirayı yükseltiyor 25 bin istiyor. Zaten ona da tamam desek yine arttıracak amacı bizi hemen çıkarmak. İhtarname yollamış eylüle kadar vaktimiz varken bize hemen çıkın diyor. Ay bir de hamileyim çok sinir oldum.
1 ay kalmış cikmana, sözleşme daha bitmemiş neyin zammı ?

Yok ihtarnameyle vs çıkaramaz, bugün mahkemeye verse mahkeme bile ağustosa gün vermez, yasal oran neyse o oranda zam yapın, uzaklaştırma aldırın, istediği parayı da sakın vermeyin o zorbaya

Uzaklaştırma alın başınıza bela olmasın zaten siz çoktan şehir değişmiş olursunuz ozamana.esinizde bulasmasin erkekliğin lüzumu yok iki kuruşluk insanlar için

Şurda kalmış 1 ayınız. Duymamazlıktan gelin. Deli herhalde. Bugün çıksanız yarın hemen kiraya verebilecek sanki. Çok rahatsız ederse şikayetçi olun.

Depremde oturduğumuz ev yıkıldı. 3 ay gün verdim, çık dedim. Kirayı ödemedi, çıkmadı. Çok çok haklı sebebim vardı. Baktık olmuyor tayin istedik. Allah onu da farklı şekilde mağdur etsin inşallah. (Daha çok maddi)

Ağustosa ne kalmış? Ben olsam sevinirdim sorunsuz çıkıyor diye. Ev sahibiniz tam bir ayı. Kanunen arayın hakkınızı taşınsanız dahi uğraşsın p******k

1 ay kalmış cikmana, sözleşme daha bitmemiş neyin zammı ?
Eski ev sahibiyle sözleşme yapmıştık, yenisiyle yapılmadı zaten cıkacağımız için gerek duymadık. Yeni ev sahibi de beni ilgilendirmez deyip zorluyor işte. Evi de görseniz o kadar küçük ve bakımsızdı ki.. Biz girdiğimiz zaman bakım yapıp oturduk. Yani daha önce de kira da oturduğum oldu böylesini ilk kez yaşıyorum. Evim de evim diyor inada binecem eylüle kadar çıkmayacam o olacak en sonunda🙄

Depremde oturduğumuz ev yıkıldı. 3 ay gün verdim, çık dedim. Kirayı ödemedi, çıkmadı. Çok çok haklı sebebim vardı. Baktık olmuyor tayin istedik. Allah onu da farklı şekilde mağdur etsin inşallah. (Daha çok maddi)

Ağustosa ne kalmış? Ben olsam sevinirdim sorunsuz çıkıyor diye. Ev sahibiniz tam bir ayı. Kanunen arayın hakkınızı taşınsanız dahi uğraşsın p******k
Şehir değiştirme olmasaydı hemen ev bulup bir şekilde çıkardık ama dediğiniz gibi agustosa ne kaldı? İşleri ve evi anca toparlayıp çıkacaz diyoruz yinede kabul etmiyor hemen çıkın diyor. 😕

Uzaklaştırma alın başınıza bela olmasın zaten siz çoktan şehir değişmiş olursunuz ozamana.esinizde bulasmasin erkekliğin lüzumu yok iki kuruşluk insanlar için
Eşim benden daha sakin bir yapıya sahip. Sorunsuz halletmeye çalışıyoruz ama o kadar zorluyorlar ki. Yani başkası olsa ev sahibiyle mahkemelik olmuşlardı veya Allah muhafaza biri hapse diğeri mezara, sonuçta haberlerde görüyoruz böyle olayları. Biz yine iyi dayandık bunlara. Devam edildiği taktirde şikayet edecem.

X