Ev işleri çok nankör

Anti-Bakteriyel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2017
873
846
İki kişiyiz bı de çocuk var uyanıkken ilgi manyağı bir bebek 4'5 aylık uyanıkken mız miz ağlayan kalan zamanlarda ev işi yapıyorum akşam oluyor yahu yemekti vs.. eşim varken baştan aşağı temizliyorum iki gün zor gidiyor bu düzensizlik beni mahvediyor bu kadar titizlenip bir anda evi pis mahvolmuş bulaşıkla dolmuş buluyorum her gün aynı şeyler başka şeylere kitap okumak mesela hasret kaldım. Sizler işleri halledip nasıl kendinize vakit ayırıyorsunuz ben çok yoruluyorum ya. şimdi bebekte bahane değil bebek olmadan öncede aynıydı bı gariplik bı uğursuzluk gibi başımda bu bitmeyen ev işleri

Benimde kızım doğduğunda hiçbir işe yetişemez olmuştum.
Sonra minimal yaşamı araştırdım çok faydasını gördüm.
evde etrafta sizi uğraştıracak eşyalardan kurtulun.
rutin temizlik belirleyin.

İki kişiyiz bı de çocuk var uyanıkken ilgi manyağı bir bebek 4'5 aylık uyanıkken mız miz ağlayan kalan zamanlarda ev işi yapıyorum akşam oluyor yahu yemekti vs.. eşim varken baştan aşağı temizliyorum iki gün zor gidiyor bu düzensizlik beni mahvediyor bu kadar titizlenip bir anda evi pis mahvolmuş bulaşıkla dolmuş buluyorum her gün aynı şeyler başka şeylere kitap okumak mesela hasret kaldım. Sizler işleri halledip nasıl kendinize vakit ayırıyorsunuz ben çok yoruluyorum ya. şimdi bebekte bahane değil bebek olmadan öncede aynıydı bı gariplik bı uğursuzluk gibi başımda bu bitmeyen ev işleri

Ne yazık ki ben de dağınık iş yapan biriyim mutfakta. Hala mutfağa çözüm bulabilmiş degilim :) isim bitince akşam komple bi topluyorum mutfağı

Diğer odalar ve banyoda ise ; önce evde fazlalık gelen gözüme ne varsa elden çıkarttım buna kıyafetlerde dahil. Şuan herşeyin yeri belli olduğu için ev dağıldığında hop hop hepsini yerine yerleştirince ev toparlanıyor. Hergün mutlaka süpürge açarım. Haftada bir toz alır ve evi silerim. Tuvalet banyo haftada 2 kere çamaşır suyuyla yıkarım zaten ikisi bir.

Bunlar dışında yeni taşındigim evde çamaşır asmaya yerim olmadığı için mecbur çamaşır kurutma makinası aldık ve evdeki çamaşır dağınıklığı resmen kayboldu :) kuruttugum çamaşırları hemen katlıyorum. genelde ev kıyafetlerini katlıyorum zaten makineden ciktigi icin sicak oluyor ve duzgun katlyinca utulenmis gibi duruyo. fazla ütü istemiyor. utulenecekleri disarifa giydigimiz kiyafetleride duzgun katlyip kaldiriyorum biraz birikince utuleyiveriyorim.

Bu kadar uzun anlattığına bakma belli bir rutinde yapınca işlerim hemencecik bitiyor ve tüm günüm benle oğluma kalıyor:) bide bebek olan bir evde her zaman jilet gibi bir düzen olmuyor ne yazık ki bunuda belirteyim.

X