Nankör koca

Ee vur. Aynı eşin gibi. Ağlamak çözüm oldu mu, hayir. O uykusuna döndü sen yorgun argın onun dinlenmiş olarak başlayacağı güne başlayacaksın. İkiniz çalışıyorsunuz 15 günde bir bir kadın tutamaz misiniz ? Robot süpürge alın. İş bölümü yapın. Eşine ben ben sofrayı kuruyorum sen salatayı yapiver de, ben çamaşır serecem sen cocugun ödevlerini yap,masayı topla vs vs... Ya da beni sevmiyorsun yerine bu kadar calisiyoruz bu akşam dışarda yiyelim de. Neden kendini parcaliyorsun ? İnşallah sigortan vardır.
Evet bu yorum mantıklı.
Bide böyle denesin konu
Sahibi.
👍🏻

5 yıllık evliyim bir tane kızım var evliliğimin başlarında çok sıkıntı yaşadık herşey yavaş yavaş yoluna girmeye başladı kocamla aynı yerde çalışıyoruz işimiz çok yorucu eve gelince ben çamaşır bulaşık çocukla ilgileniyorum eşimde kanepede uzanır pek bir şey yapmaz dinlenir bazen o kadar yoruluyorum ama mecburen elimden geleni fazlasını yapıyorum bugün yemek yerken ben eşime sürekli takılırım sen beni sevmiyorsun diye oda birden bire asıl sen beni sevmiyorsun sevsen bir kez bana hoşaf kadayıf yapardin sevdigimi biliyorsun neden yapmadın sen sadece temizlik yaparsın ancak diye lafı koydu bana saatlerce ağladım ve kendisi uyudu o kadar çabalayan yorulan ben hak etmedim benimde ondan beklediğim şeyler vardır sırf yoruluyor imkansızlıklar vs diye bir gün dile getirmeyen ben bunları duyunca çıldırın elimden geleni yapmasam bu kadar zoruma gitmez di ben nerde hata yaptım anlamadim
Valla ikimiz de calisiyor olsak kocamdan bir fazla tabak bile kaldirmam. Niye yapiyorsunuz? Yapmayin. O da mi yapmiyor, kadin cagiricam ev islerini yapsin diye deyin. Terbiyesize bak. Nankorluge gercekten hic tahammul edemem niye aglayip uzuluyorsunuz verin cevabinizi. Yapmayin gercekten yapmayin kimse yaptiginiz seyleri gorup sizi takdir etmeyecek cunku. Kocaniz gibi “sunu niye yapmadin” diyecekler. Bos verin.

kızına çok kötü örnek oluyorsun. "erkek gündüz çalışır, gece kenara geçer, köşe minderi gibi oturur. kadın hem gündüz çalışır, hem gece evde çalışır. üzerine de nankörlük görür ses çıkaramaz. anca zırzır ağlar hayatını heba eder. " aynen bunu gösterip bunu öğretiyorsun kızına.

kızının gidip kocanın yaptıklarını yapan nankör birini bulup evlenmesini istemiyorsan o evde değişiklik yapman lazım.
Katılıyorum, çocuklar ikili ilişkilerinde babalarını da örnek alıyorlar ama bence en çok annelerinden etkileniyorlar.

Adam doğru söylemiş sen ancak temizlik yaparsın. Niye yoruyorsunuz ki kendinizi? Saf mısınız? Adam yan gelecek yatacak her şeyi siz yapacaksınız? Hatanız bu. Yapmayın siz de yorgunum deyin yan gelin yatın. İş yerinde aynı iş yüküne sahipsiniz, o yoruluyorsa siz de yoruluyorsunuz.

Valla ikimiz de calisiyor olsak kocamdan bir fazla tabak bile kaldirmam. Niye yapiyorsunuz? Yapmayin. O da mi yapmiyor, kadin cagiricam ev islerini yapsin diye deyin. Terbiyesize bak. Nankorluge gercekten hic tahammul edemem niye aglayip uzuluyorsunuz verin cevabinizi. Yapmayin gercekten yapmayin kimse yaptiginiz seyleri gorup sizi takdir etmeyecek cunku. Kocaniz gibi “sunu niye yapmadin” diyecekler. Bos verin.
Herkes evi yuvası için çabalar ama taktır görmek ister nankörlük değil

Püü rezil. Ağlayacağınıza yüzüne vursaydınız keşke. Zıkkım yesin. Ben olsam daha önüne tabak koymam burnu sürtene kadar. Sürttükten sonra da yapmam gerçi pis herif.

5 yıllık evliyim bir tane kızım var evliliğimin başlarında çok sıkıntı yaşadık herşey yavaş yavaş yoluna girmeye başladı kocamla aynı yerde çalışıyoruz işimiz çok yorucu eve gelince ben çamaşır bulaşık çocukla ilgileniyorum eşimde kanepede uzanır pek bir şey yapmaz dinlenir bazen o kadar yoruluyorum ama mecburen elimden geleni fazlasını yapıyorum bugün yemek yerken ben eşime sürekli takılırım sen beni sevmiyorsun diye oda birden bire asıl sen beni sevmiyorsun sevsen bir kez bana hoşaf kadayıf yapardin sevdigimi biliyorsun neden yapmadın sen sadece temizlik yaparsın ancak diye lafı koydu bana saatlerce ağladım ve kendisi uyudu o kadar çabalayan yorulan ben hak etmedim benimde ondan beklediğim şeyler vardır sırf yoruluyor imkansızlıklar vs diye bir gün dile getirmeyen ben bunları duyunca çıldırın elimden geleni yapmasam bu kadar zoruma gitmez di ben nerde hata yaptım anlamadim
İyi o zaman ben işten ayrılıyorum, bundan sonra hoşafını, kadayıfını yapar önüne koyarım her akşam deseydin.
Ne güzel dünya ya, gelme keyfime. Gündüz işte çalış, akşam evde çalış. Çocukla ilgilen, paşam totosunu devirip yatsın birde hoşaf istesin. Sen kendin hoşafa dönmüşsün yorgunluktan.

Fazla değer kişiyi kendinden eder.Sen yap yap yap birgün yapma en kötü ol.Ama almadan vermek Allah'ın işi o bile ibadet ve tövbe ister Siz niye kendinizi bu kadar paraliyorsunuzki sevmek sevilmek mükemmel olmak degilki.Asil marifet anlayışla ve kusurlarla sevmek hem çaba dediğiniz şey tek taraflı olmaz.Ağladinizmi birde kendi ellerinizle yarattığınız düzene

Daha başlangıç bu hep bir üstünu yapman beklenecek ve bir süre sonra o yaptıkların göze görünmeyecek en nihayetinde yapmasaydin olacak .İnsan doğası hiç şaşmaz alismis kudurmustan beterdir.Ortak et eşini ev işine.Ne kadar yorulduğunu anlasın ev işi ne nankör dur görsün .Bı yeri temizlersin 10 dakkada başlar kirlenmeye.Aglama konu sahibi bırak sevme sevilme işini değerini bil.Ve eşine ne kadar değer verilecek bir kadın olduğunu göster.Lutfen herşeyi halletmek zorunda olan sen olma

Beni sevmiyorsun falan demeyeceksin . Sen çalışıyorsan bende çalışıyorum yardım etmek zorundasın diceksin baktin yapmıyor sal gitsin sen de yapma

Hadi o size kıyıyıyor da siz kendinize nasıl kıyıp her yükü üstleniyorsunuz? Kendi evinizde hizmetçi gibi davranırsanız hizmetçi muamelesi görürsünüz.
Ayrıca bu ağlanacak bir konu değil kızılacak bir konu.
Sizde rest çekecek ışığı göremedim o nedenle daha yapabileceğiniz bir tavsiye vereceğim. Öncelikle ağlayıp sizlanmayi beni sevmiyorsun diyip eşinizin egosunu şişirmeyi bırakın. Bir gün hastalanıverin hiç haliniz olmasın yatın dinlenin eşinize işleri halletmesini söyleyin. Bütün işleri yapsın. Eksik olsun kusurlu olsun hiç sorun değil yeter ki yapsın. 2-3 gün hasta kalın. İşe de gitmeyin zaten kendinizinmiş eşiniz sizin boşluğunuzu iyice hissetsin. Sonra yavaş yavaş iyileşin ama hâlâ bütün işi yapacak kadar değil. Bugün kendimi daha iyi hissettim yemeği yaptım ama yoruldum salatayı da sen yapar mısın masayı kurar misin çocukla ilgilenir misin gibi hâlâ eşinizden destek isteyin. Sonra istediginiz kıvamda olunca orda durun işlerin daha fazlasını yapmayin. İyileştiginiz halde eşinizden destek istemeye devam edin. Sizlanirsa hem ev hem iş ben de yoruluyorum diyin asla eski halinize dönmeyin .
Ama bu sırada kesinlikle eşinizin yaptığı işleri eleştirmeyin ve müdahale etmeyin. Kendinizi tutun.

Bunu hiç beceremedim içimden gelmedi bu saaten sonrada beceremem herhalde
Sizin bu durumu değiştirmeye niyetiniz yok zaten. Arkadaşlar nerede hata yaptığınızı söylemiş, yapmanız gerekeni de söylemiş.
Başka ne söylenebilir...

Ağlayıp sızlanmak yerine durumu düzeltmek için adım atmak gerekir. Düzelir ya da düzelmez orası başka. Ama en azından denedim dersiniz.

Ba
Bacım sen deli misin bu kötülüğü neden kendine yapıyorsun delirdin mi aynı işi yap aynı şekilde yorul gelince o ayaklarını uzatsın sen ev işi temizlik peşine düş. Sebep? Bir de bu herifin triplerini çekiyorsun laf koymuşmuş “höst lan zıkkımın pekini ye” diyemedin mi? Kızının zamanından çalıp bu barzoya hizmet etme lütfen. Azıcık erkek olsun çok para kazansın karısını çalıştırmasın çok biliyorsa.

Bunu hiç beceremedim içimden gelmedi bu saaten sonrada beceremem herhalde
Aferin sana kendine acımıyorsun ok ama kızına da açtırmıyorsun tüm gün çalıştığın için göremediğin kızına bari akşamları zaman ayır işi gücü kocaya hizmeti bırak da kızınla oyna

Bazı insanlar böyledir elinden geleni yaparsın kolunuda ister. O yatıyor ya sizde yatın

Aferin sana kendine acımıyorsun ok ama kızına da açtırmıyorsun tüm gün çalıştığın için göremediğin kızına bari akşamları zaman ayır işi gücü kocaya hizmeti bırak da kızınla oyna
Kızımla vakit geçiriyorum ilgileniyorum burda suçlayıcı davranmayın lütfen

peki o çabalıyor mu? Ya da ne kadar çabalıyor?
Evini en iyi geçindirmek için çabalıyor orda sorun yok tek problem evde destek yok iyi bir baba ama bazı konularda nankör bütünüyle kötü diyemem çocuğuyla ilgilenen mükemmel bir baba evini gecindiren hiç bir şey eksik etmeyen bir koca eve girdiği anda evde iş olduğunu unutuyor

X