Euro yükseldi diye beni gözden çıkaran ailem...

Ya arkadaşlar evlen git diye saçma bişey önermeyin, oturum alması çok uzun sürüyor, ve onu alana kadar kocası olacak şahısa bağlı olacak herşeyi ile...en ufak bir sorunda adam bunu geri göndertebilir.

Çok matah bişey olsa 30+ yaşında anasının bulduğu ısmarlama kadınla evlenmezdi zaten...ki şirret bi anneden, melek bi evlat çok da olası değil..

Şehir dışı iş arayın arkadaşım. Bu kadar paraya tamah eden insanlar 500 Tl fazlası için şehir dışında çalışmana göz yumarlar bence.

aslında bu fikir mantıklı hala oğlu yurt dışında kanunlar sıkı uygulandığı için birşey yapamaz. dil öğrenilebilinir ,mesleki eğitim kursları filan birdaha aile ile görüşülmeyebilinir. bu sığınma evinden daha iyi çünkü ülke şartları ortada.
Halası başı açık diye üzerine yürüyen cinsten. Para koklayacak, dil öğrenecek, eğitim kurslarına gidebilecek mi sanıyorsunuz? Perdeyi açıp dışarı seyredebilirse iyi...

Konu sahibi çok üzgünüm şu yazdıklarına. Kurtulmak için evliliği çare görmeyecek kadar aklı başında olduğunu anlıyorum yazdıklarından. Öldürürler demesen ayrı ev derdim de, şu an hiç bir şey diyemiyorum.

Sakın sakın sakın evlenmeyin size hayatı zindan ederler o insanlar. Arkadaşlar da yazmış, kadın sığınma evine yerleşip izinizi yok ettirin olmaz olsun öyle aile.
Son çağre olarak bende öyle düşünüyorum.Ama korkuyorum ameliyat olsam en basitinden kaza geçirsem ortada kalırım burada en azından akşam dönebileceğim evim var ameliyat olsam evde parasız kalabilirim

Ya arkadaşlar evlen git diye saçma bişey önermeyin, oturum alması çok uzun sürüyor, ve onu alana kadar kocası olacak şahısa bağlı olacak herşeyi ile...en ufak bir sorunda adam bunu geri göndertebilir.

Çok matah bişey olsa 30+ yaşında anasının bulduğu ısmarlama kadınla evlenmezdi zaten...ki şirret bi anneden, melek bi evlat çok da olası değil..

Şehir dışı iş arayın arkadaşım. Bu kadar paraya tamah eden insanlar 500 Tl fazlası için şehir dışında çalışmana göz yumarlar bence.
Kuzenim de 35 yaşında.20 yaşında sevdiği kızla evlenmek istedi halam açık diye evlendirmedi.O da birdaha evlenmedi o kızı bekledi hep.kız evlendi çocuğuyla gelse kabulüm dedi.Benle zorla evlendirecekler onu da

Aynı yaştayız yıllar öncesinde benzer şeyleri yaşadım çok acı sizi derinden anlıyorum malesef 😔Vazgeçmeyin kararınızdan eğer eminseniz karşı taraftaki kuzeniniz o şekilde göremeyeceğinizden veya hatta orada yapamayacağınızdan eminseniz kesinlikle onlara taviz vermeyin bu hayat sizin sizin kararlarınız kimse karar hakkı düşmez anne baba olsa bile .Kuzeniniz ollnasa tanıma şansınız olsaydı düşünün neden olamsı derdim Trden iyi rahat bir şekilde doğru kişiyle iyi olurdu ama şartlar farklı 🤷‍♀️Bir de dolar o burada on tl’ye ama Euro veyahutta Oda hala 1 $ bir Euro oranın yaşam şartları daha iyi tabii ki ama ne kazanıyorsun o kadar harcıyorsun buradaki gibi değil yani oradan getirip buradan harcıyamıycağına göre aynı şey 1 euro kazan bozdur 10 tl olup harca değil orda 1 euro 1euro

Kimseden yardım istemek için değil içimi dökmek için yazıyorum.Kınayacaklar küçümseyecekler lütfen yazmasın zaten artık dayanacak gücüm de kalmadı.

Eski konularımı bilenler bilir rezil bir ailem var.Annemin yaptıkları üstüne evime yakın diye bir şirkette sekreterlik muhasebe işine bakmaya başladım asgari ücrete.Ne yazık ki patronum insan değil.Küfürü hakareti özel hayatını bağıra bağıra misafirleriyle konuşması...Neyse dedim sabret evde neler yaşadın bak aylarca iş bulamadın da evde kuru ekmek yemene laf edildi sabret.

Dün olan olaya gelelim.Babam iş çıkışı seni alıp eve götüreyim yakındayım dedi önce şaşırdım öldüm desem gelip de yardım etmez çünkü ailem.Patron yoktu ofise geldi asgari ücrete burda mı çalışıyorsun diye mırın kırın etti.Evde mi durayım annem evde istemiyo 30 yaşındasın babaevinde ergen mi tek odada yaşıyosun diyo dedim .Neyse çıktık hadi dedi şu cafede çay içelim.Hayırdır baba eve geldik sayılır ne çayı dedim.Ağzını yüzünü iğrenç bi şekilde yalayarak hayır hayır dedi.Geçtik oturduk.Başladı dökülmeye.Halamla konuşmuşlar kuzenimle evlenmemi uygun görmüşler.Halamlar yurtdışında yaşıyor bu arada 30 küsür senedir.Babam öyle deyince gözümden yaşlar aktı yediremedim istenmediğimi.Yıllardır abi dediğim kuzenimle evlendirilip yurtdışına postalanmayı...Halam deseniz dinle kafayı bozmuş Türkiyeye geldiğinde her fırsatta saçım açık diye üstüme yürüyen bir insan...Ben ağlamaya başlayınca babam devam etti.1 euro 10 tl hayatın kurtulur bizi de kurtarırsın dedi ki kendisinin 900.000 tl malvarlığı var.ihtiyacımız yok ama para hırsı annemi babamı kör etmiş.Cafenin ortasında ağlaya ağlaya rezil oldum yüzüm uyuştu bayılacaktım.üniversite okurken böyle hayal etmemiştim ne hayallerim vardı benim...Eve geldik yıktım ortalığı.Millet euro yükseldi diye çocuğunu satmadı şere....zler diye bağırdım.bütün binaya rezil olduk.ben babama vurdum o bana vurdu...Annemle kardeşlerim doğru söylüyo 1 euro 10 tl seni kim alsın var gitsin dedi.Gerçekten delirecektim.Babam bunun kulağına laf gitmiyor eğer evlenmezse bu evi dar edecem ona dedi duydum.Sabaha kadar ağlayıp işe geldim bugün.Bana ettikleri eziyetleri düşünüyorum da...İşten çıkıp dolmuşa koşarak gitmelerim sırf kavga çıkmasın diye.Azıcık geciksem küfürler...Bilerek geç gittiğimde dayaklar ve benim de onlara vurarak karşılık vermelerim...Annemin 25 yaşımdan beri 30 yaşındasın demeleri...Banyo yapmamdan tutun da yemek yememe kadar küfür etmesi...Bu evden gideceksin kalt.k olmasan sen de evlenirdin ne o...lar yaptın da kimse seni almıyo demeleri...Ayrı eve çıkayım dedim seni öldürürüz dediler ki yaparlar da gazetelerde okursunuz.

Lütfen kınamayın küçümsemeyin ben elimden geleni yaptım.Sadece bir iç dökme...
Şiddetin her türlüsü. Hemen yeni bir iş bakın, farklı bir şehir olursa daha iyi olur, ailenizin yanından gidin. Plan yapın, bütün hareketiniz planlı olsun.

Bu kuzenin nasıl biri, o da annesine geçmişten dolayı kin duyuyor olabilir
Kuzenin iyi biriyse olayı anlatsana "bana böyle böyle yapıyorlar. Ben seni zorlamam evlilik niyetinde olmadığını biliyorum ben de değilim senin ailenden uzak bir şehirde yaşasak sana hiç zararım olmaz ev arkadaşı gibi sadece orada kendimi geliştirmek iş sahibi vs olayım sonra ayrılırız " desen. Belki o da ailesinin çenesi kapansın diye evlenip halandan uzak bir şehirde yaşamayı kabul eder evlen baskısından kurtulmak için.

Kaçıp gitmen lazım, böyle yaşamaya devam edemezsin. Ama burası Türkiye. Maalesef polis gider seni öldürecek olan aileye elleriyle teslim eder. Ben olsam ne yapardım. Şu şartlarda krizdeki, kadın cinayetleri ayyuka çıkmış ülkede böyle bir aileyle başa çıkmaya çalışmak yerine kuzenle evlenir yurtdışına çıkardım. Ama çocuk olmamasına çok dikkat etmen gerekiyor. Vatandaşlık aldıktan sonra Avrupa'da kolayca tutunur, devletin güvencesiyle o deli haladan da kurtulursun. Ama buna da sağlam bir irade ve sabır lazım. Sırf dünyaya gelmene vesile oldular diye 30 yaşında bir insana bu kadar eziyet etmek, şiddet baskı uygulamak tam ortadoğu işi. Lanet olsun böyle düzene.

Kuzenin iyi biriyse olayı anlatsana "bana böyle böyle yapıyorlar. Ben seni zorlamam evlilik niyetinde olmadığını biliyorum ben de değilim senin ailenden uzak bir şehirde yaşasak sana hiç zararım olmaz ev arkadaşı gibi sadece orada kendimi geliştirmek iş sahibi vs olayım sonra ayrılırız " desen. Belki o da ailesinin çenesi kapansın diye evlenip halandan uzak bir şehirde yaşamayı kabul eder evlen baskısından kurtulmak için.
Türkiyeye gelecekmiş ben de bu konuşmayı yapmayı düşündüm.Ama hayatım ellerimden göz göre göre gidecek.Bana biçtikleri hayata acıyorum.Şu an 29 yaşındayım o bunu kabul etse bile kendi hayatıma acıyorum.Çok acıyorum hem de...

Öneri veremediğim bir konu her iki ucu ise uçurum. Sizinle evlenmek isteyen başka biri varmı peki gerekirse kacardım ben. Halanin oğlu ile evlensen sana dil öğretmenler hatta evden dışarı bile çıkarmazlar sizi. Sizin için birşeyler düşüncem umarım mantıklı birşeyler bulurum.

Bak bu cok mantikli. Umarim kabul eder. Ikisi icin de kurtulus olur

Türkiyeye gelecekmiş ben de bu konuşmayı yapmayı düşündüm.Ama hayatım ellerimden göz göre göre gidecek.Bana biçtikleri hayata acıyorum.Şu an 29 yaşındayım o bunu kabul etse bile kendi hayatıma acıyorum.Çok acıyorum hem de...
Neden aciyorsun? Eger kuzenin bu teklifi kabul ederse yurtdışında, ailenden uzak, yepyeni bir hayata baslayacaksin. Onlarin yaninda kalsan ne bekliyor peki? En azindan dil ogrenirsin, bir meslek sahibi olursun, kendi ayaklarının ustunde durursun. Kendi parani kazanmaya basladigindan seni el üstünde tutarlar ama sakin annem, babam diye aciyip da dönüp bakma. Hak etmiyorlar çünkü

Acı ama böyle bir ailede olsam giderdim ben. Avrupa'da insan daha değerli. Gider dil öğrenir, kurslara giderdim. Sonra boşansam da orda hayat şu ankinden daha güzel olurdu
Bakın benim arkadaşım evlendi gitti, o bahsettiğiniz dil kursları 500-600 Euro bir kuru. Ödeyecekler mi sanıyorsunuz? Orada doğma büyüme türklere bile acayip ayrımcılık yapıyorlar iş başvurularında. Nasıl bir iş bulacak da çalışacak sanıryorsunuz dile hakim olmadan, hem de şu corona dönemi? En fazla temizlik işlerine gidecek, ona da evdekiler izin verirse.

X