Etrafımdaki herkesi kaybediyorum

E

EU1

Ziyaretçi
merhaba meltem hanım son zamanlarda insanlarla aram çok kötü akraba ziyaretlerine gittiğimde yaşıtım olan kuzenlerimle mesela önceden aram çok iyiydi çok doğaldık birbirimize karşı sarılıp uyurduk o derece yani..ama son zamanlarda hepsinin bana karşı soğuk olduğunu düşünüyorum ve şuan hepsiyle kavgalıyım ne arayıp ne soruyorlar bende arayıp sormuyorum ki alttan alıyorum peşpeşe 10 kere arıyorum mesaj atıyorum cevap ertesi gün bir çağrı...yakın dostlarımlada şuan da öyle durumum okadar iyidik aramız yine son ziyaretimde onları hiç eskisi gibi değildi hiç bişey sanki hiç benle konuşmadılar yannlarına bile almak istemediler diye düşünüyorum onlarlada paylaştım bunu soğuk davrndınız falan dedim yok öyle bişey saçmalama dediler sana asla soğuk davranamayız diyolar..aramın bozuk oolduğu kuzenlerimede dedim bunu açık açık soğuk davranıyosunuz ne oldu size dedim asıl sen soğuk davranıyosun diyolar sen soğuk durunca bizde soğuk duruyoruz yanına yanaşamıyoruz diyolar bende onlar e siz soğuk davrandığınız için ben öyle davranıyorum diyorum...yani anlicanız durum bu herkezin bana soğuk davrandığını düşünüyorum bu düşünceyle bende soğuk duruyorum ve onlarla arama mesafe giriyor yine bugünlerde bu yüzden bir dostluğu bitirdim suç bendemi acaba herkezle bu konu yüzünden kötü olduğum için suç bendemi....bu kadar insan suçlu olamaz herlde diye düşünüyorum...ama kendimi durduramıyorum hiç hata kabul edemiyorum herkezin def ediyorum hayatımdan sürekli annemi de üzüyorum anne düğünüm olsa hiç kimse gelmez diyorum o da üzme beni yeter artık çok saçma düşünüosun kapris yapıosun millete somurtup oturuosun diyo her gittiğin yerde...nolur bana yardım edin içimde aslında öyle büyük bir insan sevgsisi varki anlatamam...her ortamda istenmediğimi düşünüyorum artık herkez gidiyor hayatımdan bu bir hastalıkmı lütfen nacizane yardımlarını bekliyorum daha fazla hayıatımdan dost kaybetmeden....senağlamasenağlamasenağlama

Karayağızım, çevrenizdeki herkesin bu anlamda benzer davranışlarda bulunuyor olması imkansız. Bu da demektir ki, siz genel anlamda kuvvetle alınganlık gösteriyorsunuz. Bunu aşmak için bir psikologa başvurarak yardım alın. Sorunlarınızı aşmanızı sağlayacaktır alacağınız düzenli terapi.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı

X