Etkili göbek eritme yöntemleri nelerdir?

randomlife

bu sefer olacak!! hedef55
Kayıtlı Üye
15 Mart 2010
3.630
8
kızlar sorum açık ama açıklama yapayım gene de...

ben çok kilo verdim ama göbeğimden çok rahatsızım hala. mekik çekmeye başladım. bi de düzenli olmasa da lahana yağı sürüyorum göbeğime. hangi hareketlet eritiyor göbeği? neler yapmamız gerek?

kardeş eğer normal kilodaysan ve hala göbeğin varsa üzülerek söylüyorum ki o göbek gitmez. bölgesel fazlalık olduğu için olmaz. zaten gıdaların bölgesel olarak etki edeceğini sanmıyorum. ama daha kaslı güzel görünüm için karın çalıştırıcı hareketler yapabilirsin, burada da var

cnm merhaba bende de bi çok kadında olduğu gibi göbek var malesef.
bende çok kilolu değilim 55-58 civarı gidip geliyorum. ama doğum yapmış gibi bir göbeğim var.hemde alt göbek. üst göbek olsa daha kolay kasa dönüştürmek kolay ama alt göbek olunca iş biraz zor. yapılan hareketlerin çoğu bele baskı yapıyor. ee bende de 2 tane kocaman bel fıtığı var dolayısıyla çok zorlamıyorum ancak pilates vücudu acaip güzelleştirio toparlıo sımsıkı oluosun böle taş gibi.geçen yıl daha düzenli yapıodum çok farketmişti bu yıl çalışmaya başladım fln derken çok düzenli yapamadım.

birde cnm bu kadar kilo verdiğine göre spor yapmışsındır mutlaka.azçok araştrdıysan BÖLGESEL YAĞ ERİTME DİYE BİŞİ YOK.yağ ancak kardio egzersizleri ile vücutta yaıkılıo oda her yerden gidio.ama düz mantık düşünürsek nerde yağ çok ise ordan gider.yağları vücuttan atmadan kasa dönüştürmek çok zor.hatta vücutta yağ var ken dielim göbeğimiz varken mekik gibi bölgesel egzersizler yaptığımız zman alttaki kaslar yağı iterek daha büyük gösteriyor göbeğimizi. birde ahhh şu tatlılar. çevrene bi ba kendinden pay biç. tatlı seven çikolataseven insanlarda mutlaka göbek vardır. çünkü şeker direk göbek yağı olarak depolanıyor.

bazen diyorum amaaan podyumamı çıkıcaksın boşverrr... bazende öle dümdüz duvar gibi karınları görünce çok moralim bozuluo...

henüz ideal kilomda değilim canım. boyum 1.60 ve şu an 63 kiloyum. 8 kilo daha vermek istiyorum. önceye göre göbeğim çok küçüldü ama ben rahatsızım yine de. dümdüz olmasa da küçük olsun istiyorum :)

valla bugüne kadar 26 kilo verdim ve nerdeyse hiç göbek eritmek için özel bi hareket yaptığımı söyleyemiycem :)
uzun zaman spor yaptım hala da yapıyorum ve senin de dediğin gibi vücudun tek bi yerini eritmek gibi bi şeyin söz konusu olmadığını biliyorum.
spor salonundaki hocam "ideal kilona in de bak bakalım göbek kalcak mı" demişti. yağlar senin de dediğin gibi vücudun her yerinden eşit eriyormuş...
benim göbeğim baya küçüldü önceye göre ama şu anki kiloma göre göbeğim büyük gibi geliyo bana. o yüzden mekik çekmeye falan başladım. en azından sıkılaşsın dedim..

ama cnm ben onada inanmıyorum yani ideal kilona inince göbek kalmayacağını.çünkü boyum 1.67 geçen yıl 54 e fln inmiştim ama yinede karnım dümdüz olmadı.ve düzenli olarakda spor yapıyorum 1.5 - 2 yıldır.:2:

ben hocanın söylediğini söylüyorum valla canım. o da boşuna bi tek göbeği eritmeye uğraşmayın falan diyodu.

valla canım ben de göbeğimin öyle taş gibi dümdüz olacağına inanmıyorum :) benimki yılların göbeği çünkü. doğum yapmadım ama :)

hele de sen 1.5-2 yıldır spor yapıyorum gene de dümdüz olmuyo diyosan iyicene inanmam artık :)

sevgili randomlife,

mekik ile beline ve sırtına ve boynuna zarar verebilirsin. çok çok tehlikeli bir hareket.
senin crunch yapman lazım.

bu eklediğim resimdeki alt karnı çalıştırıyor.
ayaklarını düz uzatıp bu hareketi yaparsan üst karnın çalışır.

ama asla sırtın yerden ayrılmamalı.

sevgili randomlife,

mekik ile beline ve sırtına ve boynuna zarar verebilirsin. çok çok tehlikeli bir hareket.
senin crunch yapman lazım.

Eki Görüntüle 426392

avrasyacım nerden çıktın sen öyle :)

canım mekikten kastım bu hareket zaten. ben de bu senin gösterdiğin resimdeki gibi yapıyorum zaten. diğer türlüsü belime çok baskı yapıyor.

çok teşekkür ederim.

hmmm ben ayaklarımı o resimdeki gibi yapıyodum.

tamam canım bu bilgi güzel oldu.

hmmm ben ayaklarımı o resimdeki gibi yapıyodum.

tamam canım bu bilgi güzel oldu.
yani o eski tip üst gövdeyi tamamen yerden kaldıran hareket hiç bir işe yaramıyor ve çok zararlı.

e buralardayım işte ben de bazen :)

ama şunu unutmamak lazım ki çok kilo veren insanlar için bir yerden sonra hiç bir şey işe yaramaz çünkü kalan yağ değil deri fazlası oluyor. en azından istediğim bütün kiloları verdikten sonra benim muhtemelen öyle olacak. çaresi de estetik... anca...

dukan diyeti kitabında şu yazıyor: beden kitle endeksi 29 u geçince yağ hücrelerinin sayısı artıyormuş. bununla da alakalı bence bu durum. 29 u bir kere geçtiysen pek yapacak bir şey kalmıyor geriye. karın germe estetiği hariç.

Canim peki kaç tane yapmamız lazim:26: benimde karın problemim var. Bir aya kadar bu hareketi yaparsam sikilasma imkanım olurmu:26:

Canim peki kaç tane yapmamız lazim:26: benimde karın problemim var. Bir aya kadar bu hareketi yaparsam sikilasma imkanım olurmu:26:

1 seferde yapabildiğin kadar yapıp

3 tur atabilirsin.

mesela ben 15 ten sonrasını yapamıyorum. 15 yapıp dinleniyorum, toplamda 45 tane yapıyorum.

ama göbek eritmede spordan daha önemli konu diyet. aslında bütün kiloları vermeden dert etmemek lazım. ama bütün kiloları versen de belli bir kilonun üstüne çıkıldıysa özellikle göbekte çatlaklar varsa asla tamamen gitmiyor işte.

TSK ederim canim. Bende bı seferde 15 yaptığımda yoruluyorum. 3 tur 15 yaparım.
Ben aslında kilo vermek istemiyorum. Sadece göbeğim sikilassin istiyorum.

ben 29un üstüne çıktım mı hiç bilmiyorum ama bi ara 25lerde falandım sanırım. bendeki deri fazlası değil canım henüz. baya bildiğin löp löp yağ :)

ben de kalan 8 kilomu verdikten sonra mı dert etsem napsam :)

Callanetics egzersizlerinin içinde göbek içinde hareketler var
ve çok etkili.Bu forumda da spor sağlıklı yaşam-spor görsel paylaşım başlığında
var,belki de görmüşsünüzdür.Gerçekten etkili hareketler,özellikle karın bölgesinde.

Son düzenleme:
ilk sayfalarda geçen spor yapsanda göbek kalır a inanmıyorum ben. en zor eriyen yağ göbek. spora istikrarlı şekilde devam edilirse göbek fln kalmaz bence. callanetics gerçekten etkili.

evet forumdaki spor bölümünü biraz inceledim ama burdan da sorayım dedim... callanetics'i duyuyorum sürekli. bakayım neler varmış. benim belimden problem var işte her hareketi de yapamıyorum.
ilk sayfalarda geçen spor yapsanda göbek kalır a inanmıyorum ben. en zor eriyen yağ göbek. spora istikrarlı şekilde devam edilirse göbek fln kalmaz bence. callanetics gerçekten etkili.
benim de moralim bozuldu açıkçası. o kadar kiloyu verdim, göbekli mi kalıcam :/ inşallah dediğiniz gibi olur. teşekkür ederim. o egzersizleri araştırıcam mutlaka.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…