Etkileşimli tahta meselesi

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.412
13.746
Özellikle idarecilik yapan veya uzun yıllardır öğretmenlik yapan arkadaşların yorumunu bekliyorum.
Şimdi tüm ilkokullarda mevcut genellikle 15 falan bazıları 10un altında hatta. Bizim ortaokullarda tahta var, ilkokullarda yok. Sadece bir tane var her sene 1.sinif okutana veriliyormuş. Seneye 1'lere gene 2 tane öğretmen döneceği için nüfus az olacak. Benim nüfusum gene fazla olacak. Bende sınıf değiştirmek istemiyorum aynı sinifimda kalayım. Bana göre adaletli olan bu onların mevcudu düşükse tahta da bende kalmalı. Bu durumu müdürle konuşsam haklı miyim sizce ?
Bir de şöyle bir olay var okulda ben dahil 7 sınıf öğretmeni var hiçbiri bu duruma sesini çıkarmıyor neden ortaokullarda tahta var da bizde yok demiyor. Veya okulda kullanılmayan tahta var istedim bozuk dendi,ilçeden istediniz mi dedim bir ara getireceklerdi getirmediler dedi müdür çok peşine düşmemiş benim anladığım. Ve her sorunda okuldaki en yeni öğretmen ben olmama rağmen ben sivriliyorum.

Ortaokulda tahta olup ilkokulda olmamasını idareciler çözemez bunu yanlış düşünüyorsunuz. Etkileşimli tahta okullara verilirken projeydi. İlk önce liselere sonra ortaokullara dağıtıldı. Emin olmamakla birlikte ilkokullara sıra gelmeden proje bitti. Bir okuldaki zimmetli malı biz kullanmıyoruz bunu falanca okula verelim demek de o kadar kolay olmuyor hocam. Başka bir okuldaki tahtayı alıp size getirmelerini beklemeyin.

Bu proje öncelikle lise ve ortaokullarda getirilmişti.sizin okula takılma sebebi ortaokulla birlikte olmanız.Eger ilçede ilde fazla akıllı tahta bulunuyorsa bunu talep eden okullara takıyorlar.

Hayır etkileşimli tahta anaokullarına bile geldi. Benim sınıfıma bu yıl kurdular.

Hocam fazlalık tahtalar toplanıyor normalde. Daha önceden takacak olmuşlar takmamislar. İdareciler fatih birimiyle iletişime geçip talep oluşturabilirler. Veya öğretmenler odasındaki tahtayı benim sınıfına getirebilirler vs..
siz zaten kullanmışsınız bırakın da onlar yararlansın haksızsınız.
Tabiikide hocam ama şöyle bir durum var. Şimdi bir taraf diğer tarafın neredeyse iki katı.

Benim çalıştığım okulun ilkokul bölümünde tahtalar var.

İdare ilkokula tahta gelmesi konusunda bir şey yapamaz.

Bir tahta varsa ve dönüşümlü kullanılıyorsa bu kurala uymanız lazım. Benim sınıfım kalabalık, bende kalsın deme hakkınız yok. Ortaokulun tahtası var bizde niye yok deme hakkınız yok. O tahtalar ortaokula zimmetli. O binaya, o sınıfa zimmetli. Belgede bile hangi sınıfta hangı numaralı tahta olduğu yazılı oluyor. Kimse kafasına göre taşıyamaz ya da hadi bina değişelim hep siz kullandınız diyemezler

Yapabilir hocam talep edebilir. Kullanılmayan fazlalık tahtalar sökülüyor hep.
Doğru söyluyorsunuz hocam kurala uymak lazım ama işte ne bileyim

Öğretmeler odasındaki tahta için bile ekibin gelip taşıma yapması lazım. Okul talep edecek deeeee onlar gelecek deeee… siz söyleyin ama gerçekten hemen olacağını sanmıyorum
Hocam valla müdür 2 haftada projeksiyon sistemi kurdu kullanılmayan bir sınıfa perde getirtti tepegöz getirtti. Ugrasilsa yapılabilir bence

Okul idaresi daha adil olsun diye akıllı tahtayı birinci sınıflar kullansın demiş, böyle bir karar almış. Sizin sınıf kalabalık diye bu seneki birinci sınıflar hiç akıllı tahta yüzü görmeyecek mi yani ortaokula kadar? Senin bahsettiğin o sınıfı akıllı tahta da ıslah edemez, sorunun daha büyük. Allah kurtarsın.

Hocam valla müdür 2 haftada projeksiyon sistemi kurdu kullanılmayan bir sınıfa perde getirtti tepegöz getirtti. Ugrasilsa yapılabilir bence
Heh işte, o uğraşılsa yapılır kısmı idarede bittiği için üzgünüm ama işiniz zor. Kimisi o tahtayı 5 günde taşıtır ki yapanı gördüm, kimisi de sallamaz. O idarede sizin nasibinize kalmış. Akıllı tahta çok büyük nimet. Yapandan Allah razı olsun ama her okulda randımanlı olmuyor malesef

Kalabalık dediğiniz 15 kişi mi??. Daha bugün bir arkadaş konu açti, ilkokul 1 çocuğunun 35 kişilik sinifa düşmesiyle. Çoğu kişi kendi çocuğunun mevcudunun da aynı olduğunu söyledi.
"sınıfım kalabalık, o yüzden benim hakkım"
"Sınıfın kaç kişi?"
"15"
Böyle bakınca bence sizin hakkınız degil. Okumayı yeni ogrenenlere yararı olsun diye birinci siniflara veriyorlarsa bırakın öyle devam etsin.
Zaten idareyle, zumrenizle sorunlarınız vardi diye hatirliyorum. Bir de bunu söyleyip insanları daha fazla doldurmayın bence. En azından huzurunuz yerinde olur

Sınıfım 15 kişi değil 25 kişi sürekli devamlı olan. Artık zümrem yok ücretli öğretmendi o kiz gitti.

1.Sınıf almayacaksan sesini çıkarıp tahta falan isteme, bir düzen kurulmuş bozman akıllıca olmaz. Zaten adamlar sana kıldı yanlış hatırlamıyorsam, bir de böyle tepki çekmeni tavsiye etmem

kolejler bile 20 ve üstü artık.15 kişilik sınıf bir nimet öğretmenler için.istanbulda 45 50 kişilik sınıflar duymuştum tv de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…