Etkileşimli tahta meselesi

Benim ilk atandığım okulda birkaç ilkokul öğretmeni kendine projeksiyon cihazı almıştı, imkanınız varsa değerlendirebilirsiniz, akıllı tahta kadar olmaz tabi ama hiç yoktan iyidir, başınız ağrımaz, boynunuz eğilmez 😉
Güzel bir çözüm hocam 😊 Ama ona verecek maddi durumum yok şu an. Ve kariyer olarak öğretmenlikte kalmayı değil ilerlemeyi düşünüyorum 😊

Güzel bir çözüm hocam 😊 Ama ona verecek maddi durumum yok şu an. Ve kariyer olarak öğretmenlikte kalmayı değil ilerlemeyi düşünüyorum 😊
Hakkınızda hayırlısı olsun öyleyse ama bende fikrimi söyleyeyim akıllı tahta konusunda idarenin genel için koyduğu kural genelde uygulanabilir kalsa çok iyi olur, aksi takdirde idare kabul etse bile öğretmenler arasında hem size hem de idareye karşı bakış açısında farklılık oluşur daha çok canınız sıkılır

Projede ortaokullara daha önce geldi. Sizin okulda sadece bir tahta var ise muhtemelen sizin okula ait değildir bile. Projeksiyon gibi gelsinler taksinlar olmuyor malesef.

Talep etsenizde bi iki tane birakma diye birsey soz konusu degil. Fazla ise alirlar ama hiç olmayan bir okula toplama geldikçe ekleyelim tahta denmez. İhalesi alt yapısı kurulumu derken yıllarca ortaokul olmamiza rağmen bina değişikliği sebebiyle bekliyoruz.

kolejler bile 20 ve üstü artık.15 kişilik sınıf bir nimet öğretmenler için.istanbulda 45 50 kişilik sınıflar duymuştum tv de.
Çanakkale merkezden bildiriyorum ilkokullar 30un ortaokullar 40ın üzerine tırmanmakta. Yıktıkları okulları yapmaları bile kurtarmıyor artık. Durum fena

Benim ilk atandığım okulda birkaç ilkokul öğretmeni kendine projeksiyon cihazı almıştı, imkanınız varsa değerlendirebilirsiniz, akıllı tahta kadar olmaz tabi ama hiç yoktan iyidir, başınız ağrımaz, boynunuz eğilmez 😉
Biz ilkokuldayken sınıfta para toplayıp projeksiyon cihazı ve yazıcı almıştık. O tarz bir şey yapılsa aslında hem uzun vadeli hem de rahat bir çözüm olur. Ama çok ilgili velilerin olduğu bir okul değil sanırım.

Özellikle idarecilik yapan veya uzun yıllardır öğretmenlik yapan arkadaşların yorumunu bekliyorum.
Şimdi tüm ilkokullarda mevcut genellikle 15 falan bazıları 10un altında hatta. Bizim ortaokullarda tahta var, ilkokullarda yok. Sadece bir tane var her sene 1.sinif okutana veriliyormuş. Seneye 1'lere gene 2 tane öğretmen döneceği için nüfus az olacak. Benim nüfusum gene fazla olacak. Bende sınıf değiştirmek istemiyorum aynı sinifimda kalayım. Bana göre adaletli olan bu onların mevcudu düşükse tahta da bende kalmalı. Bu durumu müdürle konuşsam haklı miyim sizce ?
Bir de şöyle bir olay var okulda ben dahil 7 sınıf öğretmeni var hiçbiri bu duruma sesini çıkarmıyor neden ortaokullarda tahta var da bizde yok demiyor. Veya okulda kullanılmayan tahta var istedim bozuk dendi,ilçeden istediniz mi dedim bir ara getireceklerdi getirmediler dedi müdür çok peşine düşmemiş benim anladığım. Ve her sorunda okuldaki en yeni öğretmen ben olmama rağmen ben sivriliyorum.

Özellikle idarecilik yapan veya uzun yıllardır öğretmenlik yapan arkadaşların yorumunu bekliyorum.
Şimdi tüm ilkokullarda mevcut genellikle 15 falan bazıları 10un altında hatta. Bizim ortaokullarda tahta var, ilkokullarda yok. Sadece bir tane var her sene 1.sinif okutana veriliyormuş. Seneye 1'lere gene 2 tane öğretmen döneceği için nüfus az olacak. Benim nüfusum gene fazla olacak. Bende sınıf değiştirmek istemiyorum aynı sinifimda kalayım. Bana göre adaletli olan bu onların mevcudu düşükse tahta da bende kalmalı. Bu durumu müdürle konuşsam haklı miyim sizce ?
Bir de şöyle bir olay var okulda ben dahil 7 sınıf öğretmeni var hiçbiri bu duruma sesini çıkarmıyor neden ortaokullarda tahta var da bizde yok demiyor. Veya okulda kullanılmayan tahta var istedim bozuk dendi,ilçeden istediniz mi dedim bir ara getireceklerdi getirmediler dedi müdür çok peşine düşmemiş benim anladığım. Ve her sorunda okuldaki en yeni öğretmen ben olmama rağmen ben sivriliyorum.
İdareci değilim öğretmenim.Mevcut tahta ilişkisi hiç adil değil.Misal sizin çocuğunuz mevcudu daha az bir sınıfta diye neden etkileşimli egzersizlerden geri kalsın? Öğrenci bazlı düşünün öğretmen bazlı değil.Öte yandan eğer ki zümreleriniz tahtayı kullanmayacak kişilerse bunu pek ala talep edersiniz idarecinizden.Sivrilmek iyidir yeni eski olmayla ilgili değil kişilik meselesi.18 yıldır 4 farklı okulda çalıştım ilk yilimda dahil hepsinde de o sivrilen ben oldum.Bu durumun artısı oldu eksisi olmadı hayatımda.Talep ederken yerinizde olsam tahtayı çok sık kullandığım için bende kalsın zumremle de ihtiyacı oldukça yer değiştiririz derim ama bunu zumrenizinde olduğu bir ortamda konuşun madem ses çıkarmayan biri "yok bende kalacak" demez.

Sınıfım 15 kişi değil 25 kişi sürekli devamlı olan. Artık zümrem yok ücretli öğretmendi o kiz gitti.
25 çok değil ben çocuğumu az olan okula vermek için uğraşıyorum onda bile sinif 40 diyorlar. Diger okullar hep 50 kişi. Kalabalık sinif görmemişsiniz. Benim ilk başladığım sinif tam 52 kişiydi. Simdi azaldı sınıflarımız 36 kişilik sınıflara derse giriyorum her gün.

25 çok değil ben çocuğumu az olan okula vermek için uğraşıyorum onda bile sinif 40 diyorlar. Diger okullar hep 50 kişi. Kalabalık sinif görmemişsiniz. Benim ilk başladığım sinif tam 52 kişiydi. Simdi azaldı sınıflarımız 36 kişilik sınıflara derse giriyorum her gün.
Burası köy okulu.

X