Etek ve t-shirt giydiğim için azıtmış oldum

zincirlerinden kurtul

Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2024
169
168
26
Iyi günler arkadaşlar,

Ben ne açık ne kapalı giyinen biriyim.
Diz kapağının üzerinden hiç birşey giymem.
T-shirt'den daha açık bir şeyde giymem (crop olsun, atlet olsun).
Bir keresinde, dışarı çıkacağım zaman, uzun siyah, bol ve ayağıma kadar gelen opak bir etek giymistim. Üzerinede siyah bir t-shirt giymiştim.

Bunu gören annem bana "senin bu üstünün hali ne, iyice azıttın" diyerek beni azarladı.

Zaten onunla konuşmuyorum.

Bu durumda olanlar ne yapiyor ?

Iyi günler arkadaşlar,

Ben ne açık ne kapalı giyinen biriyim.
Diz kapağının üzerinden hiç birşey giymem.
T-shirt'den daha açık bir şeyde giymem (crop olsun, atlet olsun).
Bir keresinde, dışarı çıkacağım zaman, uzun siyah, bol ve ayağıma kadar gelen opak bir etek giymistim. Üzerinede siyah bir t-shirt giymiştim.

Bunu gören annem bana "senin bu üstünün hali ne, iyice azıttın" diyerek beni azarladı.

Zaten onunla konuşmuyorum.

Bu durumda olanlar ne yapiyor ?
Olay bundan ibaret mi ? Saçmalamış.

Ailesinin yanında kapalı disari çıkınca açıyorlar benim gördüklerim.
Ama artık çoğu aile karışmıyor cevremde.
Öğrencilerimden annesi çarşafli ya da tesettürlü bir çok kadın var ve çocukları croplu vs.
Işte neye yariyor ki. Allah katında bunun hiç bir hükmü. Bazı aileler bunu idrak edemedi. Din'den, iman'dan konuşurlar ama Allah için değil, elalem ne der diye bu tür kurallar koyarlar.

Sizin aile yurt dışında yaşayıp nasıl bu kadar bağnaz olabiliyor

Bazilari sadece ekonomik acidan burada(avrupada ya da baska yurtdisinda) baska bir dunya gormek istediklerinden degil.
En azı 6-7 senedir burada olup bir banka islerini bile başkalarina hallettiren, hastaneye cevirmenle giden insanlar var burada. Sadece calismak, ev ve kendi cevresinde yaşiyorlar.
Ben yurtdisindayim, avrupadayim diyen herkesi orayi yaşiyor sanmamak lazim.

Baya abarttı
Bir keresinde bir t shirt giydil ve yakası biraz fazla açıktı. Bana "sen Allah'ı unuttun mu" diye kızdı 😅

7 yaşında'ki kuzenim kolsuz elbise giymişti. Ona "Anne'ne söyle bir daha böyle giydirmesin" demişti qhahqhhaahaha
Annen bagnaz ya kabul edersin ya da ayrı eve çıkarsın ki bu biraz o aile ile zor görünüyor

Fazla abartmış ama onların düşüncesi de böyle değiştirmek çok zor. bazen de korkuyorlar herhalde biraz güzel, bakımlı görünce biriyle görüşecek, birileri sana bakacak, yanlış yola düşecek diye akıllarına felaket senaryoları geliyordur

X