ESTROFEM KULLANANLAR !!!

Kizlar selam.estrofemle duphastonu beraber kullandim.cok rahatsizlik verdi.karnim inanilmaz rahatsizlik verdi bana.birde ayagjm sisti.boyle bisi yasiyan varmi ?estrofemin yan etkisinde sivi tutulmasi falan yaziyor
Bu mesajınızı şimdi okudum da ayak şişliğiniz nedendi ? Günde kaç adet kullanıyordunuz , o ilaç pohtılaşma da yapar Indan mı şişti acaba ayağınız

Bu mesajınızı şimdi okudum da ayak şişliğiniz nedendi ? Günde kaç adet kullanıyordunuz , o ilaç pohtılaşma da yapar Indan mı şişti acaba ayağınız

Buyuk ihtimal sivi tutulmasiydi.hatta doktorada gttim baya oluyor ama.

Buyuk ihtimal sivi tutulmasiydi.doktora bile gttim hatta sislikten dolayi.inan baya oldu kullanali bilgilerim taze degil suan.sanirim gunde 2kre iciyordum.

Ben de estrofen magduruyum malesef. 5 aylik evliyim doktora gittik esimle sikinti yok dedi bu hapi verdi kullndim. Hap bitti aradan 16 gun civari bi adet gecikmem oldu. Ama adetime 1 hafta kala sancilarim basladi. 16 gun gecikme sonunda lekelenme yasadim hep. Tabi ben kendimi bu esnada hamileyim saniyorum kan testi verdik negatif. Tabiki morallar alt ust. Zaten 2 3 gun sonra adet oldum. Adetimin bugun 6. Gunu 3 gunde biterdim ama 6 gundur devam ediyor. Maffetti beni yzuumde dokuntu yapti. Aman ya bidaha zaten hesaplamicam yumurtlama gunu filan esimle tartistik her ay bole yapiyosun umuda boguyosun beni die uzuldu oda. Ilac filan kullanmam daha maffoldum yani. Bakalim olursa olur artik napim (

Sıkıntı yoksa niye hap verdiki. Bence de yaşınız 35den büyük değilse akışına bırakın bir yıl. Bu ilaçlar düzensizlik yapıyor

Sıkıntı yoksa niye hap verdiki. Bence de yaşınız 35den büyük değilse akışına bırakın bir yıl. Bu ilaçlar düzensizlik yapıyor
Yok yasim 27 ya bende anlamadim ki esim biran once olsun deyince doktorda bunu kullan dedi bende anlamadim. Bende heveslendim suan dogu gorevindeyiz diyarbakirin bir ilcesinde cok sessiz urkutu bir yer esim astsubay guvenlik nedeni ile evden cikamiyorum. Hadi dedim bana da arkadas olur filan ama daha bi beter oldum:) streste cok etkiliyormus ya. Akisina birakicam. Siz niye kullandiniz?

Yapılan araştırmalara göre kadınların yüzde 75’i adet döneminde, bu döneme özgü değişiklikler yaşıyor, iş ve sosyal yaşamları da bu değişikliklerden etkileniyor. Adet sendromunun doğurganlık dönemindeki kadınların yüzde 95’inde hafif görüldüğünü belirten Acıbadem Fulya Hastanesi’nden Psikiyatri Uzmanı Aylin Aksoy Çoban, yüzde 5’inde ise hiçbir yakınma olmadığını söylüyor.

Adet sendromunun daha çok 30’lu yaşlarındaki kadınlarda tedaviyi gerektirdiğini ifade eden Aylin Aksoy Çoban, “Özellikle 30-45 yaş arası kadınlar daha sık yakınıyor. Belirtiler menopoz ile düzeliyor. Her döngüde belirtiler mutlaka ortaya çıkmasa bile, döngülerin çoğunluğunda bulunuyor. Hatta bazı aylar diğerlerinden daha kötü olabiliyor. Zaten kadınların çoğu durumlarının yaşla birlikte kötüleştiğini bildiriyor” diyor

Adet sendromunun daha çok 30’lu yaşlarındaki kadınlarda tedaviyi gerektirdiğini ifade eden Aylin Aksoy Çoban, “Özellikle 30-45 yaş arası kadınlar daha sık yakınıyor. Belirtiler menopoz ile düzeliyor. Her döngüde belirtiler mutlaka ortaya çıkmasa bile, döngülerin çoğunluğunda bulunuyor. Hatta bazı aylar diğerlerinden daha kötü olabiliyor. Zaten kadınların çoğu durumlarının yaşla birlikte kötüleştiğini bildiriyor” diyor

Yapılan araştırmalara göre kadınların yüzde 75’i adet döneminde, bu döneme özgü değişiklikler yaşıyor, iş ve sosyal yaşamları da bu değişikliklerden etkileniyor. Adet sendromunun doğurganlık dönemindeki kadınların yüzde 95’inde hafif görüldüğünü belirten Acıbadem Fulya Hastanesi’nden Psikiyatri Uzmanı Aylin Aksoy Çoban, yüzde 5’inde ise hiçbir yakınma olmadığını söylüyor.

Mrb bende ikinci cocuk icin 1. 5sene bekledim olmadi sonunda doktora gittm hormon testi yapti. Zaten levotiron 25 kullaniyodm hipotiroidi.yuzunden. bu sefer euthyrox 50 verdi bi de ostrojen biraz dusmus dedi estrofem verdi. Adetimin dorduncu gunu icmeye basladm. 10 subatta adet olmam gerekiyodu normalde butun belirtiler sancilar sislikler basladi 1hafta surdu ama adet olmadim. Yani su an adetim gecikeli 13 gun oldu. Estrofem kesince adet olur diye okudum hep ilac biteli de 6 gun oldu ama hala olmadim adet belirtim de yok hic test yapmaya da korkuyorum yine negatif cikarsa bu sefer dayanamam sizce ne bu durum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…