Makyaj Ürünleri Essence (gratislerdeki alman makyaj ürünleri firması) kullananlar?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
kayseri parktaki gratisten pudrasını aldım gerci ben fondoten istedim kızda fondoten dedi verdi acil işim vardı bakamadım bile daha sonra gördüm pudra oldugunu salak kız cok sinirlendim

* essence 2 li smokey eyes farının dokusu ,ve renklerini çok beğendim.Far çok güzel bir kahverengi.Farın iki gözü de aynı renk !!ama bir gözü hafif sedefli toz far ,diğeri hafif sedefli krem far.Ufacık tefecik fırçası da tok ,sıkı ,kaliteli.Kabını da beğendim ; üfürükten mikadan yapılmış ,her an pıt diye kırılacakmış gibi duran kapakları olan diğer far kutularından daha sağlam duruyor.8 lira !

*essence multi action mascara yine fiyatına oranla kabıyla bile kaliteli .Pütür pütür akmıyor.

*ama köpük allıklarını beğenmedim .Kıvamı fazla sulu ve maybelline oranla kalıcı değil.Testırından denedim ışık hızıyla kayboldular :O

Topik başlığına Alman markası olduğu yazılmış ama aldığım ürünlerin üstünde İtalyan markası olduğu yazıyor.

* essence 2 li smokey eyes farının dokusu ,ve renklerini çok beğendim.Far çok güzel bir kahverengi.Farın iki gözü de aynı renk !!ama bir gözü hafif sedefli toz far ,diğeri hafif sedefli krem far.Ufacık tefecik fırçası da tok ,sıkı ,kaliteli.Kabını da beğendim ; üfürükten mikadan yapılmış ,her an pıt diye kırılacakmış gibi duran kapakları olan diğer far kutularından daha sağlam duruyor.8 lira !

*essence multi action mascara yine fiyatına oranla kabıyla bile kaliteli .Pütür pütür akmıyor.

*ama köpük allıklarını beğenmedim .Kıvamı fazla sulu ve maybelline oranla kalıcı değil.Testırından denedim ışık hızıyla kayboldular :O

Topik başlığına Alman markası olduğu yazılmış ama aldığım ürünlerin üstünde İtalyan markası olduğu yazıyor.

canım essence , oldukça ünlü bir alman drugstore markası..
kendi sitesinden de inceleyebilirsin.sevgiler.
imprint | essence cosmetics

canım essence , oldukça ünlü bir alman drugstore markası..
kendi sitesinden de inceleyebilirsin.sevgiler.
imprint | essence cosmetics

Aldığım tüm ürünleri tek tek kontrol ettim .Çok önceden aldığım rujun üstünde made in germany , eye shadow basede made in poland, multi action mascarada made in italy ,farda ise hiç birşey yazmıyor .Demek taşeron çalışmalar da işin içinde.Aslında önemli olan makul fiyatı ve kalitesi .Gerisi önemli değil . makyaj ,cilt ürünlerinde yalnızca çin ve uzak doğu ürünleri bana çok tekin gelmiyor.
teşekkür ederim pinktomato :)

Daha önce kullanmamıştım Essence' i. Gratis'te ojelerin rengine vuruldum (meşhur olduğundan da haberim yoktu), fiyatı da uygun olunca aldım deneme amaçlı. Tek katta dahi harika renk veriyor, bayıldım bayıldım:) Artık oje deyince Essence:) Diğer ürünlerini de yavaş yavaş denerim artık.

en son yaptığım gratis alısverisinde sepetimi essence ürünleri ile doldurdum.burada ürünleri yorumlayayimda fikir olur almayi düsünenler icin:KK34:

essence mozaik pudra; sanırım 10tl ye aldım.bronz tene sahip olanlar normal pudra olarak rahatlıkla kullanabilir bence. ben beyaz tenliyim o yüzden yüzümü kontürlemek için kullanıyorum.gayet kalici ve pigmenti yogun.

essence london baby jel eyeliner;10tlydi sanırım.ilk jel eyeliner deneyimim.hep likit kullandığım icin azicik zorlandım ama london baby rengi kahve siyah arası bi renk cok dogal duruyor hele ki benim kirpiklerim ve saclarim açık renk olduğu icin bu jel eyeliner bebeğim oldu daha ilk günden:KK16: far bazı ile kullaninca kesinlikle akmıyor.yattım kalktım hala düzgünce gözümdeydi o derece

essence eyeliner fırçası; 5tlye aldım.valla jel eyeliner alınca fırcada almak zoruna kaldım.ilk frcayla eyeliner surme tecrübem oldugu icin azıcık zorlandım.ama sonuc iyi.sanirim fırcayı ıslatıp kullanınca daha iyi sonuc aldim.

essence far bazı; sanırn 8tl civarıydı. internetteki yorumlarla gaza gelip aldim ve iyi ki almısım cidden farın eyelinerin daha kalici olmasini sagliyor ve aydınlık bi ifade de veriyor.dokusu felan da süper.

essence likit eyeliner waterproff ; 8tl civarıydı.dipliner gibi süngerli bi ucu var.sürümü kolay rengi yoğun. valla sulu göz bi insan olduğum icin bilerek aldim bu ürünü.zira bu aralar her gün aglıyorum ve cidden akmiyor.hatta test amacli bi kac kere yüzümü ykadım.ovusturdum felan ak-mı-yor. amaaaa altına far bazı sürmeyince kuruma yapıp döküldü:KK50: yinede güzel ürün.

valla ben tavsiye ediyorum.yurt dısında baya meşhur bi marka.eczacıbası kontrolünde gelmis ülkemize zaten.simdi aklmda olan bi kav ürün daha var ama nette yeterli yorum bulamadim alamadım o yüzden.forget it üçlü kapatıcısı var onu almayı düsünyorum he bir de far setlerinden birini alıcam.

herkes aldiğı ürün hakkında yorum yaparsa bence cok faydali olur :KK9:

ben de kendi bloğumda yorumladım aldığım ürünlerini , daha da yorumlayacağım ürünleri var onları da şimdi tatildeyim tatil dönüşü yorumlayacağım , genel olarak ben de memnunum ve tavsiye ediyorum ..

kızlar bendeki ürünler de bunlar, size yardımı olursa ne ala :KK66:

1) XXXL shine lipgloss 08 Glamour To Go: aslında kendisi şeftali-kahve tonlarında bir lipgloss gibi gözüküyor-du taaki alıp kullanana kadar! tam bir fiyasko :KK50: çünkü içindeki pırıltılar o kadar fazla ki dudağa korkunç bir metalik gri renk veriyor. hani bazen füturistik moda defilelerinde mankenlere metalik ruj sürerler ya aynı o hesap. çekmecede vadesini doldurmayı bekliyor. 5,99 tl gibi bir fiyatı var.

2) XXXL nudes lipgloss 03 Nude Kiss: hoş renkli bir nude pink lipgloss, fiyatına oranla kalıcılığı iyi. ama evden çıkarken sürüp okula vardığımda, dudaklarımı kapadığım kısımda çizgi halinde birikiyor ve hoş durmuyor. aklınızda olsun. 5,99 tl.

3) XXXL shine lipgloss 15 True Love: çok güzel kırmızı bir lipgloss :KK16: fırçayı sıyırıp, sadece alt dudağıma sürmek bile renk vermesi için yetiyor da artıyor. nude kiss gibi birikmede yapmıyor. ayrıca biraz da dolgunlaştırıyor gibi geldi. etiketinde de "contains carmine" yazıyor ama bilemedim şimdi :) 5,99 tl.

4) Lipstick 52 in the nude: yaz ayları için güzel bir ruj ama neredeyse yarım saatte bir yenilemek gerekiyor. kalıcılığı iyi değil. o yüzden pudrayla sabitleyip üzerine nude kiss sürüyorum hem daha uzun süre kalıyor hem de daha güzel bi renk veriyor. kokusu güzel, kremli bir yapısı var. 6,99 tl. diğer renkleri de yaşım için biraz fazla cicili bicili gibi geldi ama 53 ve 55e de göz atın derim :KK66:

5) Liquid eyeliner: aplikatörü gerçekten başarılı, gözde duruşu da hoş. fiyatına oranla performansı da çok iyi. bitince tekrar alırım diye düşünüyorum. suya dayanıklı olanı da varmış. 7,99 tl

6) Get Big Lashes: güzel kıvırıyor, uzatıyor da. ama benim kirpiklerim uzun, kıvrık ve seyrek. bende pek hoş durmadı, belirginlik veren ürününü denemeyi planlıyorum. hassas gözlerim var ve lens kullanıyorum ama alerjik bi durum olmadı, akma, topaklanma olmadı. 7,99

7) Clear& matt oil free 03 Sand: çok memnunum! yağlı bir cildim var, güzel matlaştırıyor, gün boyu kalıyor. sivilce-leke vs olmadığı için kapatıcılığına yorum yapamıyorum. ama tekrar alırım 10,99 tl.

8) Longlasting eye pencil 02 Hot Chocolate: ben bu kaleme aşığım!! :KK16::KK16: yok böyle bir şey. inanılmaz yumuşak, sürümü kolay. hemen dağıt çık gündelik makyaj için birebir. çok da kolay temizleniyor. fiyatına oranla kalitesi çok çok iyi. akma da yapmıyor. 4,99 gibi komik bir fiyatı var. stoklamayı bile planlıyorum :KK16: 14 think khaki'yi tırım tırım arıyorum ama bulamadım hatta 3 liraya düşmüş ama yok yok yok! :KK50:

genel hatları ile memnunum

kızlar bendeki ürünler de bunlar, size yardımı olursa ne ala :KK66:

1) XXXL shine lipgloss 08 Glamour To Go: aslında kendisi şeftali-kahve tonlarında bir lipgloss gibi gözüküyor-du taaki alıp kullanana kadar! tam bir fiyasko :KK50: çünkü içindeki pırıltılar o kadar fazla ki dudağa korkunç bir metalik gri renk veriyor. hani bazen füturistik moda defilelerinde mankenlere metalik ruj sürerler ya aynı o hesap. çekmecede vadesini doldurmayı bekliyor. 5,99 tl gibi bir fiyatı var.

2) XXXL nudes lipgloss 03 Nude Kiss: hoş renkli bir nude pink lipgloss, fiyatına oranla kalıcılığı iyi. ama evden çıkarken sürüp okula vardığımda, dudaklarımı kapadığım kısımda çizgi halinde birikiyor ve hoş durmuyor. aklınızda olsun. 5,99 tl.

3) XXXL shine lipgloss 15 True Love: çok güzel kırmızı bir lipgloss :KK16: fırçayı sıyırıp, sadece alt dudağıma sürmek bile renk vermesi için yetiyor da artıyor. nude kiss gibi birikmede yapmıyor. ayrıca biraz da dolgunlaştırıyor gibi geldi. etiketinde de "contains carmine" yazıyor ama bilemedim şimdi :) 5,99 tl.

4) Lipstick 52 in the nude: yaz ayları için güzel bir ruj ama neredeyse yarım saatte bir yenilemek gerekiyor. kalıcılığı iyi değil. o yüzden pudrayla sabitleyip üzerine nude kiss sürüyorum hem daha uzun süre kalıyor hem de daha güzel bi renk veriyor. kokusu güzel, kremli bir yapısı var. 6,99 tl. diğer renkleri de yaşım için biraz fazla cicili bicili gibi geldi ama 53 ve 55e de göz atın derim :KK66:

5) Liquid eyeliner: aplikatörü gerçekten başarılı, gözde duruşu da hoş. fiyatına oranla performansı da çok iyi. bitince tekrar alırım diye düşünüyorum. suya dayanıklı olanı da varmış. 7,99 tl

6) Get Big Lashes: güzel kıvırıyor, uzatıyor da. ama benim kirpiklerim uzun, kıvrık ve seyrek. bende pek hoş durmadı, belirginlik veren ürününü denemeyi planlıyorum. hassas gözlerim var ve lens kullanıyorum ama alerjik bi durum olmadı, akma, topaklanma olmadı. 7,99

7) Clear& matt oil free 03 Sand: çok memnunum! yağlı bir cildim var, güzel matlaştırıyor, gün boyu kalıyor. sivilce-leke vs olmadığı için kapatıcılığına yorum yapamıyorum. ama tekrar alırım 10,99 tl.

8) Longlasting eye pencil 02 Hot Chocolate: ben bu kaleme aşığım!! :KK16::KK16: yok böyle bir şey. inanılmaz yumuşak, sürümü kolay. hemen dağıt çık gündelik makyaj için birebir. çok da kolay temizleniyor. fiyatına oranla kalitesi çok çok iyi. akma da yapmıyor. 4,99 gibi komik bir fiyatı var. stoklamayı bile planlıyorum :KK16: 14 think khaki'yi tırım tırım arıyorum ama bulamadım hatta 3 liraya düşmüş ama yok yok yok! :KK50:

genel hatları ile memnunum

lip glossların bazıları carmine içeriyor , carmine ne midir?buraya fotosunu koymayayım google'dan "carmine beetle" yazın(veya carmine böceği) görsellere bakın :)

think khaki'yi anneme verdim bende nasıl kötü durdu tenime hiç gitmiyor o yeşiller,annem de kullanacak mı bilmiyorum..ben mavi insanıyım :)

clear&matt ben de alacağım fakat yazın 3 numarası olurken bronzluğumun hafifçe gittiğini gösteren bir durum olsa gerek ki son gittiğimde 2 uygun oldu ama tabii minicik bakabildim.. maalesef onun da renk skalası yok , 3 tane renk.. açık-orta-koyu , budur yanii:)
senin tenin ne renk?yoksa 2 sini alıp mı mix yapsam diyorum ama gram gram uğraşmak da hoşuma gitmiyor blending işlerinde :)

lip glossların bazıları carmine içeriyor , carmine ne midir?buraya fotosunu koymayayım google'dan "carmine beetle" yazın(veya carmine böceği) görsellere bakın :)

think khaki'yi anneme verdim bende nasıl kötü durdu tenime hiç gitmiyor o yeşiller,annem de kullanacak mı bilmiyorum..ben mavi insanıyım :)

clear&matt ben de alacağım fakat yazın 3 numarası olurken bronzluğumun hafifçe gittiğini gösteren bir durum olsa gerek ki son gittiğimde 2 uygun oldu ama tabii minicik bakabildim.. maalesef onun da renk skalası yok , 3 tane renk.. açık-orta-koyu , budur yanii:)
senin tenin ne renk?yoksa 2 sini alıp mı mix yapsam diyorum ama gram gram uğraşmak da hoşuma gitmiyor blending işlerinde :)

benim tenim buğday, gözlerim de ela o yüzden think khaki tonlarındaki renkler çok yakışıyor. daha önce o tonda başka kalem kullandım ama essence.ın yumuşaklığı çok hoşuma gitti o yüzden onu arıyorum. sen hangi gratisten almıştın? bu arada hemen hemen her gratise getirmeye başladılar! :21: umarım yolumun üstündeki gratise de think khaki gelir

aslına bakarsan ilk almaya gittiğimde 02 bana da oldu ama bileğimde denemiştim. aldım kasaya giderken yüzümde denesem daha iyi olur diyip yüzümde denedim, açık oldu. 03 daha iyi oturdu yüzüme. özel günlerde kullanıyorum zaten. ama geçen gün, göz kapaklarım da yağlı olduğu için far bazı niyetine de kullandım. çok uzun süre sabit tuttu farı, çizgilenme olmadı, normal günlerde de far bazı niyetine kullanabilirim :KK1: aslında flormara da bakabilirsin path olan fondotenleri 10 tl idi en son standına baktığımda. hem renk skalası da daha geniş.

Son düzenleme:
cildimde bikac leke var aradada sivilce cıkar onları kapatmak icin far bazını kullanıyorum umarım zarar vermez cildime cünkü üründen cok memnun kaldım normal kapatıcılardan cok daha iyi örttü

cildimde bikac leke var aradada sivilce cıkar onları kapatmak icin far bazını kullanıyorum umarım zarar vermez cildime cünkü üründen cok memnun kaldım normal kapatıcılardan cok daha iyi örttü

canım tam anlamadım , far bazını göz kapağına uyguluyorsun di mi sadece? - gözkapaklarında - sivilce olmasını anlamadım da.. yüzünün farklı bölgelerine uygulamıyorsundur umarım concealer olarak , eğer öyleyse estetik facialara yol açmasın sonra,gerçi tabii bilemem.. ama bana çok doğru bir tercih gibi gelmedi , karar senin yine de.. yüz bazının bile göz çevresi hariç kullanılması tavsiye edilir , göz için göz bazı ayrıca kullanılır o da makyaja baz oluşturması ve sabitleyerek daha uzun kalması amacıyla.. yine de cilt senin , karar senin ... kendini nasıl rahat hissediyorsan..

sevgiler

Son düzenleme:
canım tam anlamadım , far bazını göz kapağına uyguluyorsun di mi sadece? - gözkapaklarında - sivilce olmasını anlamadım da.. yüzünün farklı bölgelerine uygulamıyorsundur umarım concealer olarak , eğer öyleyse estetik facialara yol açmasın sonra,gerçi tabii bilemem.. ama bana çok doğru bir tercih gibi gelmedi , karar senin yine de.. yüz bazının bile göz çevresi hariç kullanılması tavsiye edilir , göz için göz bazı ayrıca kullanılır o da makyaja baz oluşturması ve sabitleyerek daha uzun kalması amacıyla.. yine de cilt senin , karar senin ... kendini nasıl rahat hissediyorsan..

sevgiler

$ADSZBP~1.jpg

bunu cildimdeki ufak bir kac lekeye kullanıyorum fondoten kullanmasamda pastelin makyaj bazını kullanıyorum onun üstüne kapatıcı olarak kullanıyordum yasımda 20 zarar vermek istemiyorum cildime

Eki Görüntüle 520714

bunu cildimdeki ufak bir kac lekeye kullanıyorum fondoten kullanmasamda pastelin makyaj bazını kullanıyorum onun üstüne kapatıcı olarak kullanıyordum yasımda 20 zarar vermek istemiyorum cildime

canım sana naçizane tavsiyem (ben de 31 yaşındayım bu arada) göz dışında kullanma far bazını, bence gerekmedikçe hiçbir kozmetiği kullanma, az veya çok sorunlu cilt tipleri için şahsi görüşüm mutlaka dermatologları gözetiminde ürün kullanmaları,dermatoloğunuzun desteklediği dermokozmetik ürünler kullanılmalı sadece.. çünkü far veya yüz makyaj bazlarının çoğunun içeriğinde zaten (silikon türevi gibi) birçok kimyevi madde var.. (bu arada elimdeki i love stage'e baktım , içeriği üzerinde yazmıyor,bende pastel baz yok hiç kullanmadım , bir nebze daha bitkisel ve paraben içermiyor diye the balm'ın time balm face primer'ını aldım)
ben essence i love stage far bazını çok severek kullanıyorum ama sadece far altına kullanıyorum..
yine de tabii ki senin cildin, özgürsün dilediğini yapmakta..
sevgiler

essence ikili kaş kitinin açık kahve olan kısmını kaşlarımı doldurmada kullanıyorum beğendim.Rujlarının yapısı hiç hoş değil simli renk vermeyen lip balmlar gibi.Long lasting göz kalemleri harikalar.Ojeleride fena değil.Allık olarak şeftaliye kaçan renk çok doğal ve güzel.Köpük fondötenini bileğimde denedim varlığı yokluğu bir görüntüsü var hiç olmayaymış daha iyiymiş :KK70: aydınlatıcıya gelince yine bileğimde denedim çalkaladımda yok arkadaş hiçte öyle ahım şahım bir aydınlatma yok onun yerine evde bady butter kreminize beyaz sedefli göz farınızı karıştırıp kendi aydınlatıcınızı yapabilirsiniz hemde çok daha renk veren cinsten olur

Essence almanya en ucuz makyaj ürünlerini satan markalardan biri ama malesef tr de diger markalar gibi pahali.. essence de en sevdigim ürün ise I Love Extrem Mascara. Kesinlikle bunu tavsiye ederim kizlar
iki kere gecin üstünden kirpikler hem dolgunlasiyo hem uzuyo..

Arkadaşım ojelerinin rengini tok değil sulu bulduğunu söyledi .Bu arada essence artık rossman'da da satılıyor.

bu essence çılgınlığına ben de kapılmış durumdayım. smoke eyes isimli ürünün hem kahvesini hem grisini aldım. bir tarafı eyeliner, diğer tarafı far şeklinde tasarlanmış. normalin aksine önce eyelinerı sürmeniz daha güzel sonuçlar yaratıyor. benim göz yapımla mı alakalı bilmiyorum ama gözümün üzerine çektiğim eyeliner, sürdüğüm far kolay kolay dağılmaz. özellikle kahve olanına bayıldım. ne zaman sürsem arkadaşlarım farının markası ne diye sordu. üstelik fiyatı çok ucuz, 7,99 olması lazım.

gel eyelinerını çok merak ediyorum ancak hala istediğim rengi gelmedi. yani geliyor ama ben alamadan bitiriyorlar, deme ki herkes memnun :KK3: bir de 4lü farlarından kahverengi olanı çok beğendim. mat far isteyenler tercih edebilir, henüz almadım alınca ayrıntılı yorum yaparım.

yalnız kızlar rimellerden kullananlar fikir verebilir mi acaba, benim dolgun gösteren ve kıvıran bir rimele ihtiyacım var. hangi ürünü bana daha iyi gider? rimelim var halihazırda ama fiyatları yeterince uygun, bir tane daha almaktan bir şey çıkmaz :KK1:

bu essence çılgınlığına ben de kapılmış durumdayım. smoke eyes isimli ürünün hem kahvesini hem grisini aldım. bir tarafı eyeliner, diğer tarafı far şeklinde tasarlanmış. normalin aksine önce eyelinerı sürmeniz daha güzel sonuçlar yaratıyor. benim göz yapımla mı alakalı bilmiyorum ama gözümün üzerine çektiğim eyeliner, sürdüğüm far kolay kolay dağılmaz. özellikle kahve olanına bayıldım. ne zaman sürsem arkadaşlarım farının markası ne diye sordu. üstelik fiyatı çok ucuz, 7,99 olması lazım.

gel eyelinerını çok merak ediyorum ancak hala istediğim rengi gelmedi. yani geliyor ama ben alamadan bitiriyorlar, deme ki herkes memnun :KK3: bir de 4lü farlarından kahverengi olanı çok beğendim. mat far isteyenler tercih edebilir, henüz almadım alınca ayrıntılı yorum yaparım.

yalnız kızlar rimellerden kullananlar fikir verebilir mi acaba, benim dolgun gösteren ve kıvıran bir rimele ihtiyacım var. hangi ürünü bana daha iyi gider? rimelim var halihazırda ama fiyatları yeterince uygun, bir tane daha almaktan bir şey çıkmaz :KK1:

far-liner ikilisinden almamıştım alayım o da eksik kalmasın.. bende koleksiyon oldu sanırım :KK53:
rimel olarak multi action-false lashes almıştım indirimdeyken 3,50 tlye, o kadar iyi ki keşke daha da alsaymışım ama artık üretilmiyor onun yerine yeni seri blackest black geldi onu da denerim bir ara.. false lashes'ı şöyle tarif edeyim max factor false lash effect'in dupe'u diyebilirim birkaç eksi özelliği dışında gayet iyi bir ürün.. bloğumda yorumlamıştım sanırım bu ürünü:44: neyse fena değil rimelleri , bu fiyat aralığı için gayet iyi , uygun fiyatlı demişken eğer rossmann'a uğrarsan rival de loop ve rival de loop young serilerinin rimellerine de bak,ben almadım ama yabancı bloggerlar tavsiye etmiş denemekte fayda var..
sevgiler

Son düzenleme:
X