Makyaj Ürünleri Essence (gratislerdeki alman makyaj ürünleri firması) kullananlar?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

pinktomato

sebnemindunyasi.blogspot.
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2010
1.586
15
arkadaşlar , özellikle avrupada yaşayan veya daha önce kullanan arkadaşlar,
essence markasının hangi ürünlerini önerirsiniz , hangilerini önermezsiniz?
ojeleri meşhur biliyorum, ben sadece far bazını aldım çok memnun kaldım .. farları , pudraları , fondötenleri , ruj veya glossları , eyeliner'ları , makyaj fırçaları vs.. nasıl?kaliteleri nasıl?
haftaya alışveriş yapacağım da,hangilerini alayım? yorumlarınızı bekliyorum..

Ben bronzer, makyaj bazı, glossları ve (silky touch) allıklarını çok beğendim. Daha almadım fakat bazı farları ve şeffaf kaş jeli de çok güzelmiş. Bir dahaki gidişimde de onları alıcam. Ama ben essence'ın 2 rimelini denedim onları da beğenmedim, önermem. Fondöten ve pudra olarak deneyenler önerebilir mi?

ben bunları aldım..

Essence stay all day 16 hours long lasting make-up foundation / no 30 soft sand (16 saat kalıcı fondöten)
Essence sun club matt bronzing powder -for blondes - lighter skin / no 01 natural (matlaştırıcı bronz görünüm veren pudra,açık-buğday-medium to bronze tenler için uygun)
Essence kajal pencil / no 21 fell the eclipse ( göz kalemi)
Essence long lasting eye pencil / no 09 cool down (asansörlü uzun süre kalıcı göz kalemi)
Essence mono eyeshadow / no 35 party all night (tekli göz farı)
Essence sun club glamour to go eyeshadow / no 02 long beach (yazlık 8li far)
Essence i <3 love stage eyeshadow base / far bazı
Essence marble mania lip gloss / no 02 peach and mix ( şeftali karışımlı lip gloss )
Essence colour & go quick drying nail polish / no 38 choose me! (simli oje)

Son düzenleme:

merhaba lemnli,
rimel olarak max factor false lash effect bağımlısı olduğumdan, yine takma kirpik etkisi vaad eden Essence'in Multiaction false lashes adlı rimellerini merak ediyorum,alacağım.

fondöten olarak ben Essence stay all day 16 hours long lasting make-up foundation / no 30 soft sand olanı aldım ,16 saat kalıcılık vaad eden bir fondöten.. uzun süre yapısını ve kalıcılığını koruyor , kapatıcılığı (yazın azan çillerim var da) Essence'in diğer fondöten serilerine göre daha iyi , yapısı çok güzel , hafif , maske gibi değil.. kesinlikle tavsiye ederim..

pudra olarak da Essence sun club matt bronzing powder -for blondes - lighter skin / no 01 natural aldım.Alışverişten önce aklımda essence fix&matte translucent pudra vardı ancak matlaştırıcı özelliğinin de olması ve renginin güzelliği nedeniyle seçimimi bu pudradan yana kullandım.fix&matte translucent powder , daha özel günlerde kullanılmak üzere tasarlanmış gibi geldi bana,yani her günlük kullanımda kullanılamayabilir. normal beyaz pudra formunda ve kullanımda renksizleşiyor.ancak bu pudrayı da alabilirim önümüzdeki dönemde..Aldığım pudra ise , yapı itibariyle mattfying powder serisi gibi çok toz toz değil.özellikle yaz aylarında fondöteni sabitlemek ve parlamayı önlemek için hafif bronzluk sağlayan oldukça güzel bir pudra,kapatıcılığı orta,kadifemsi yapıyor,matlaştırması ve sabitlemesi fena değil. Gerçekten naturel bir bronz görünüm sağlıyor.tavsiye ederim.

kendi bloğumda fotodaki diğer ürünleri de yorumladım ama bloğumun adını vermeyeceğim buradan , hem blog adı paylaşmak yasak hem de daha çok yeni çünkü :)

ben asıl şu allığı koşa koşa almak istiyorum miami roller girl limited edition seri geldiğinde:

bakar mısınız renklerin güzelliğine? sakın herkes almasın bitirmesin , bana da bırakııııın

:)) canım ben essence i çok sevdim. Özellikle o translucent pudraya bayıldım diyebilirim. Ben günlük makyajda cildimde kızarıklıklar olmasına rağmen fondöten kullanmamaya çalışıyorum.Birde açık tenli olduğum için cildime uygun ürün bulmakta zorluk çekiyorum.Transparan pudra bu açıdan çok avanjalı. Sabah evden çıkmadan önce güneş kremimi sürüyorum cildimin kremi emmesini bekleyip kabuki fırça ile pudrayı tüm yüzüme uyguluyorum ve sonuç mükemmel. Normalde yüzüm pek yağlı olmamasına ragmen aşırı parlar birde güneş kremi sürünce güreşçi pehlivanlar gibi parlarım. Pudrayı sürdüğüm gibi parlaklık yok oluyor.Yaz okuluna gidiyorum malesef günün en sıcak saatlerinde yolda oluyorum.Metrobüse bile dayanıyor o derece yani. Okula gittiğimde yüzüm kesinlikle parlama yapmıyor pudra tazeleme olayı tarhe karıştı. Eve geldiğimde de mat görüntü devam ediyorr. Al o pudrayı derim:)) Diğer ürünlerini henüz deneme fırsatım olmadı. Sun club far paleti almıştım bi ara canlı renklerde olanından.Onu hiç beğenmedim ya çok tozutuyor, göz altlarıma dökülüyor:S Tekli farları denicem ama:) Fırçaları pek kaliteli değil diye duydum bir de

ben de çok sevdim essence'i, özellikle fiyat-kalite performansı harika.. translucent pudrayı alacağım ben de..
kajal göz kalemi feel the eclipse ile marble mania lipgloss hariç diğer ürünlere bayıldım..
sen 01 far paletini mi aldın? tekli farlarından tavsiyelerimi bloğumda yazdım, fırçalarından pudra fırçasını alabilirim belki,deneyelim bakalım,fiyatlar çok uygun nasıl olsa..

evet canım 01:south beach bendeki palet.Bu arada blogunu buldum sanırım essence sun club matt bronzing powder diye arattım sadece türkçe sayfalarda.Sun club diğer palet swatchına bakıyorum suan.sanki daha bi kaliteli 01 e göre ya

yeşil-mavili bir paletti o ama ben diğer renkler bana daha uyduğu için daha çok beğendim.. tekli farlara göre daha toz toz oluyor doğru fakat 8li far fiyatlarına göre çok uygun fiyatı, bir de far bazı sürüp de denersen sonuç çok daha iyi oluyor canım. tabii farların padişahı naked palet benim gözümde, bi gelse türkiye'ye.. yalnız naked'ın da birebir taklidi ucuza satılıyor malum bazı sitelerde, youtube'da fake naked palette diye aratınca farkı anlaşılıyor.. neyse konuya döneyim..

aa googleda çıkıyor mu?ilginç..daha çok yeni aslında..

ben essence'den alışveriş yaptıkça yazacağım buraya da..

Evet yeşilli mavili palet. Renkleri çok canlı ve mat duruyordu. Aslında pek tarzım değil benim çok canlı renkler ama mat far hastasıyım. Fakat eve gelince gördüm ki paletteki çoğu renk mat filan değilmiş.. ah bu mağaza ışıkları yok muu :) Essence'den bir şeyler alınca paylaşalım bu başlıkta

the balm indirimi için gittiğimde azıcık göz gezdirdim yine essence standına, beklediğim miami roller girl seri daha gelmemişti..gratis indirimi essence markasında yoktu,gerçi zaten çok ucuz da.. asansörlü göz kalemlerinden , think khaki , i have a green, c'est la vie renklerine baktım,çok güzeldi renkler.. onun dışında ilgi alanım diğer standlar olduğu için çok zaman ayıramadım bu gidişimde.. paylaşımlara devam edeceğiz inşallah buradan da..

essence markasından quattro 4lü far serileri daha çok mat renkler içeriyor,bakabilirsin.. over the taupe ile me&my ice cream 4lü paletlerin renkleri hoşuma gitmişti fakat renkleri test etmedim,testerları yok..

Son düzenleme:

aa o dörtlüleri gözüme kestirmiştim zaten:)) Bide şu far bazı almak istiyorum. Miami roller girle rastlamadım hiç ben ya. Harika görünüyor ama:)

aa o dörtlüleri gözüme kestirmiştim zaten:)) Bide şu far bazı almak istiyorum. Miami roller girle rastlamadım hiç ben ya. Harika görünüyor ama:)

dörtlü farları al canım,yorumunu yaz buraya da.. far bazı harika inan,asrın keşfi benim için bir de blogda da bahsettim , yeni limited serisinde transparan far bazı ve transparan dudak bazı geliyor onları da edineceğim gelir gelmez inşallah..

essence'in bazı ürünlerinde indirim başlamış kızlar, kesinlikle gratisteki standına bir göz gezdirinnn.. ben birsürü şey aldım yine :18::18::18:

canım merhaba, indirim olduğunu bilmeden ayırtılmış ürünü almak için gittim gratise, indirim olduğunu kasada öğrendim, ben bloğumda detaylı yazdım aldıklarımı ve fiyatlarını ama buraya da genel olarak yazayım , gel eyeliner 02 london baby mesela 10 tlden 3,50 tlye düşmüş, multi action mascara yine 3,50 tl , rujlar,farlar,glosslar,kalemler vs kısaca ten makyaj grubu hariç yalnız hepsinde değil bazı işaretli ürünler 3,50 tl idi.. 4lü farlardan biri vardı ama hemen bitmiş mesela , london baby lerden 2 tane aldım nolur nolmaz stoklayayım diye. vs vs.. ihtiyacın varsa göz gezdirmeni tavsiye ederim.

teşekkür ederim canım blogunda okudum zaten maskara ve eyeliner yazmışsın sagol yarın gidip bakarım kesin....

dün sabah ilk işim gratıse gitmekti ama hiç biri kalmamış ellerim boş geri döndüm canım ya sen güle güle kullan ürünlerini....

dün sabah ilk işim gratıse gitmekti ama hiç biri kalmamış ellerim boş geri döndüm canım ya sen güle güle kullan ürünlerini....

inanamıyorum hepsi bitmiş mi?
ben baktığımda 4lü farlardan bitmişti ama diğerleri vardı

inşallah bir kez daha yaparlar

ben bayram için vs .. genel bir kozmetik indirimi bekliyorum inşallah yaparlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…