Esma-ül Hüsna okuyup faydasını gören oldu mu?

İnanılan herşeyin faydası vardır bu ot bile olsa kaldı ki dua ... İnanmak herşeyin başı. İnanmazsan istesen de olmaz ....

İnanılan herşeyin faydası vardır bu ot bile olsa kaldı ki dua ... İnanmak herşeyin başı. İnanmazsan istesen de olmaz ....
Bu bilinçaltı ile de alakalı sanırım. Yani bilinçaltında olumsuzsa, ne kadar edersen et olmaz diye söyleniyor. Bilinçaltımızı da temizlememiz mi lazım?

Bu bilinçaltı ile de alakalı sanırım. Yani bilinçaltında olumsuzsa, ne kadar edersen et olmaz diye söyleniyor. Bilinçaltımızı da temizlememiz mi lazım?
Tevekkül şart yoksa olmaz. Sabır ve inanç da bunun peşine gelir. Nasıl yemek yiyince doyacağımıza inanıyorsak aynı şekilde edilen duanın da şifasının geleceğine ve kabul olacağına inanmak lazım. Tövbe en güzel arınmadır. Konunun yeri burası değil o yüzden bu konu ya taşınır ya kapanır. Doğru yere açarsanız daha çok kişi yardımcı olur canım.

Bir donem benim icin cok agir kotu bir donem yasadim. O gunlerde daha cok dua ettim ve aslinda dua ettikce de huzuru buldum. Konun kapanir diye yazamiyorum ama yaptigin herseyin elbet faydasini gorceksin. Sabret ve dua etmeye de devam et. Cunku dua bir kere edip ben duami ettim kabul olur diye degil surekli yapilmali. Bu arada kendinle basbasa kaldikca kendini daha iyi tanidigini da goreceksin. Ben bir de bu donem tasavvuf kitaplari da okumustum ve Kuran-i Kerim'in mealini. Sevgiyle kal.

Tevekkül şart yoksa olmaz. Sabır ve inanç da bunun peşine gelir. Nasıl yemek yiyince doyacağımıza inanıyorsak aynı şekilde edilen duanın da şifasının geleceğine ve kabul olacağına inanmak lazım. Tövbe en güzel arınmadır. Konunun yeri burası değil o yüzden bu konu ya taşınır ya kapanır. Doğru yere açarsanız daha çok kişi yardımcı olur canım.
Etiket yaptılar yöneticilerden birisini. Sanırım taşırlar. Ya da kapanacaktır. :)
Teşekkürler. :)

Bir donem benim icin cok agir kotu bir donem yasadim. O gunlerde daha cok dua ettim ve aslinda dua ettikce de huzuru buldum. Konun kapanir diye yazamiyorum ama yaptigin herseyin elbet faydasini gorceksin. Sabret ve dua etmeye de devam et. Cunku dua bir kere edip ben duami ettim kabul olur diye degil surekli yapilmali. Bu arada kendinle basbasa kaldikca kendini daha iyi tanidigini da goreceksin. Ben bir de bu donem tasavvuf kitaplari da okumustum ve Kuran-i Kerim'in mealini. Sevgiyle kal.
İnşAllah faydasını görürüm ben de. :)
Şeytana uydum işte. Çok isyan ettim. Çok sorguladım. Yaklaşık 7-8 aydır böyleydim.
Çok şükür 3-4 gündür kendime geldim.
Çok sağolun. :)

Şu sıralar bende inanılmaz sıkıntı içerisindeyim .İçim sıkılıyor böyle .Bende bu dediğinize bir bakayım .

Esmaları pek bilmem, o konuya daha gelmedim:KK64:

Ama benim favorim Ayet-el Kürsi'dir. Herşey için okurum. Döne döne, bayıla bayıla, içimden aka aka okurum. Sırf bu ayetten bizleri haberdar ettiği için bile Rabbime şükrederim:dua::dua::dua:

Esmaları pek bilmem, o konuya daha gelmedim:KK64:

Ama benim favorim Ayet-el Kürsi'dir. Herşey için okurum. Döne döne, bayıla bayıla, içimden aka aka okurum. Sırf bu ayetten bizleri haberdar ettiği için bile Rabbime şükrederim:dua::dua::dua:
Ayet-el Kürsi beni kendime getirdi zaten. :) Bir de Felak ve Nas. Darlandığımda sürekli okurum. Rahatlatıyor içimi.
Peki dualarınızı ederken de okuyor musunuz? :)

İnşAllah faydasını görürüm ben de. :)
Şeytana uydum işte. Çok isyan ettim. Çok sorguladım. Yaklaşık 7-8 aydır böyleydim.
Çok şükür 3-4 gündür kendime geldim.
Çok sağolun. :)
Hatalar bizler icin. Hata yapacagiz ki buyuyecegiz. Oyle dusunmeyin. Onemli olan yaptiklarimizdan dersimizi alip ayni hatalari tekrarlamamak. boyle boyle buyuyoruz iste. Buna da tecrube deniyor. Cogumuz gunluk islerden kendimizi unutuyoruz. Ne zamanki kayboluyoruz kendimizi kaybediyoruz iste o zaman dua etmeye basliyoruz. Oysaki is hic bitmiyor. Dua ederken bile 5 dakika da olsa kendin ve Allah ile basbasa kaliyorsun. O bile insana gunun kosusturmacalarini bir kenara atip huzuru veriyor. Sen ne yaparsan yap Allah kalbini biliyor. Zaten sana dua etmeyi nasip etmezse sen de dua edemezdin. O senin yuregini senden daha iyi biliyor merak etme. Inan banadevam ettikce dengeye geldigini ve huzuru buldugunu goreceksin. Hatta daha hosgorulu olacaksin insanlara karsi.

2008 yılı benim isyan dönemimdi. Aynı sizin gibiydim. Bomboştum, duasız ve kızgın. 2009 yazını hiç unutamam. Açıp açıp Mekke Medine resimlerine bakardım, dakikalarca bakardım, özellikle Peygamberimiz'in kabrine. Sonra dualar araştırmaya başladım, Ayet-el Kürsi'yi ezberledim, başka dualar öğrendim. Düşündüm, dua ettim ve ağladım. Ağlayarak okudum hep, içimden taşa taşa. Çok sevdiğim Rabbimle tekrar buluşmuştum, ben ona küsmüştüm ama o bana küsmemişti. İsyan etmiştim, insani bir tepkiydi ama inkar etmemiştim. Daha çok sevdim, daha çok bağlandım, belki de kendimi ondan mahrum ettiğim için. Korkmayın, üzülmeyin de. Rabbimiz bizi hatalarımızla seviyor ve kabul ediyor.

Ayet-el Kürsi beni kendime getirdi zaten. :) Bir de Felak ve Nas. Darlandığımda sürekli okurum. Rahatlatıyor içimi.
Peki dualarınızı ederken de okuyor musunuz? :)

Dilek duası manasında mı? Evet, bir dileğim için 313 Ayet-el Kürsi. Dileğim olmuştu. İnternette araştırın.Çok kıymetli, çok büyük bir duadır. Devamı da vardır ama bizlere yasaktır. Sadece peygamberler ve şehitler okuyabilir. Rabbim devamını sadece onlara layık görmüş.

Dilek duası manasında mı? Evet, bir dileğim için 313 Ayet-el Kürsi. Dileğim olmuştu. İnternette araştırın.Çok kıymetli, çok büyük bir duadır. Devamı da vardır ama bizlere yasaktır. Sadece peygamberler ve şehitler okuyabilir. Rabbim devamını sadece onlara layık görmüş.
Benim bir tene değil, bin tane istediğim şey var. :KK70: Hatta imkansız derecesinde istediklerim de var. O yüzden umutsuzum...
Ayet-el Kürsi'nin mi devamı var bu arada?

Hatalar bizler icin. Hata yapacagiz ki buyuyecegiz. Oyle dusunmeyin. Onemli olan yaptiklarimizdan dersimizi alip ayni hatalari tekrarlamamak. boyle boyle buyuyoruz iste. Buna da tecrube deniyor. Cogumuz gunluk islerden kendimizi unutuyoruz. Ne zamanki kayboluyoruz kendimizi kaybediyoruz iste o zaman dua etmeye basliyoruz. Oysaki is hic bitmiyor. Dua ederken bile 5 dakika da olsa kendin ve Allah ile basbasa kaliyorsun. O bile insana gunun kosusturmacalarini bir kenara atip huzuru veriyor. Sen ne yaparsan yap Allah kalbini biliyor. Zaten sana dua etmeyi nasip etmezse sen de dua edemezdin. O senin yuregini senden daha iyi biliyor merak etme. Inan banadevam ettikce dengeye geldigini ve huzuru buldugunu goreceksin. Hatta daha hosgorulu olacaksin insanlara karsi.
İnşAllah... :)

Benim bir tene değil, bin tane istediğim şey var. :KK70: Hatta imkansız derecesinde istediklerim de var. O yüzden umutsuzum...
Ayet-el Kürsi'nin mi devamı var bu arada?

Varmış evet ama Kur'an-ı Kerim'de yazmıyormuş. Allahımız sadece peygamberlere ve şehitlere bahşetmiş. Sadece onlar bilir ve okurlarmış.

Merhabalar. Bayanlar, maddi ve manevi bir sürü sıkıntımız var. Yargılayacaklar olabilir ama yaşadığım bir sürü olumsuzluktan dolayı Allah'tan baya uzaklaşmıştım. Aslında fazla dinine bağlı bir insandım. Namaz kılmıyordum pek ama duamı her zaman ederdim, surelerimi okurdum. Dediğim gibi olumsuzluklardan dolayı baya uzaklaşmıştım. Dua bile edemiyordum. Bu duruma çok üzülüyordum. Neredeyse dini reddetme boyutuna gelmiştim. 3-4 gündür geceleri yatmadan önce Ayet-el Kürsi, Felak, Nas okudum. Çok şükür ki o eski-kötü halime göre iimanım biraz daha kuvvetlenmeye başladı. Namazlarımı oturtamıyorum. Kaç defa başladıysam da devamı gelmedi, bıraktım. Dün geceden beri Esma-ül Hüsna'yı araştırıyorum. Faziletleri fazlasıyla varmış galiba. Aranızda okuyup faydasını gören oldu mu? Hem dualarım için ayrı esma zikretmek istiyorum, onun dışında da sürekli zikredip Allah'a yakın olabilmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Ya Zül Celali Vel İkram
Sık sık okurum çok şükür:)

Bence önce insan kendi yaşamını düzenleyecek, arınacak. Mesela torpil ile iş yapamaz, yalan söyleyemez, hırsızlık, taciz,tecavüz ,hak yemek gıybet etmek, insanları küçük görmek dışlamak.. bunlar en büyük günahlar. Hem bunları kalbiyle bedeniyle kabul edip ağzıyla tasdik eden kişi Allah ın isimlerini, kitabını aynı ağıza alması haşa küfürdür. Fakat insana hata yapma hakkı verilmiştir, tabi farkına varıp tövbe edip bir daha tekrarlamamaya azmetmek şartıyla:KK66:
Öncelikle 1000 estafurullah çek , 1000 tane hasbunallahu venimel vekil çek (Allah benim vekilimdir, o ne güzel vekildir ). Bunlara bir hafta devam et sonra bak bakalım nasıl arınacaksın:KK66: kendin bile inanamayacaksın. Hatta daha okumak istersen ya şekur ekleyebilirsin şükür manasına gelir özetle:)
Sonra kafanda herşey netleşecek, bu defa sıraya koyacaksın isteklerini. Bi kağıt kalem al yaz. En önemli olanlar; sağlık, para, iş, eş, evlat.. hangileri en onemli sırala. Sonra da onunla ilgili zikir dua terkipleri var uygulamaya başla. Bizimde çok samimi (Allah razı olsun hepsinden ) bir dua gurubumuz var gelirseniz bekleriz, dualarla kalın:KK66:

X