Esma-ül Hüsna okuyup faydasını gören oldu mu?

Meissa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2016
30
24
Merhabalar. Bayanlar, maddi ve manevi bir sürü sıkıntımız var. Yargılayacaklar olabilir ama yaşadığım bir sürü olumsuzluktan dolayı Allah'tan baya uzaklaşmıştım. Aslında fazla dinine bağlı bir insandım. Namaz kılmıyordum pek ama duamı her zaman ederdim, surelerimi okurdum. Dediğim gibi olumsuzluklardan dolayı baya uzaklaşmıştım. Dua bile edemiyordum. Bu duruma çok üzülüyordum. Neredeyse dini reddetme boyutuna gelmiştim. 3-4 gündür geceleri yatmadan önce Ayet-el Kürsi, Felak, Nas okudum. Çok şükür ki o eski-kötü halime göre iimanım biraz daha kuvvetlenmeye başladı. Namazlarımı oturtamıyorum. Kaç defa başladıysam da devamı gelmedi, bıraktım. Dün geceden beri Esma-ül Hüsna'yı araştırıyorum. Faziletleri fazlasıyla varmış galiba. Aranızda okuyup faydasını gören oldu mu? Hem dualarım için ayrı esma zikretmek istiyorum, onun dışında da sürekli zikredip Allah'a yakın olabilmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

İnancım gereği okuyorum ve hayırlısı olsun diyorum.bu güne kadar yüce Rabbim aç kaldığım da doyurdu,evsiz kaldığımda ev verdi,sıkıntın olduğumda giderdi.derdi verende derman verende Allah CC dır.ya sabr.hasbinallah ve nimel vekil..

İnancım gereği okuyorum ve hayırlısı olsun diyorum.bu güne kadar yüce Rabbim aç kaldığım da doyurdu,evsiz kaldığımda ev verdi,sıkıntın olduğumda giderdi.derdi verende derman verende Allah CC dır.ya sabr.
Ben hep derdim olduğunda geçmesi için bekledim. Dedim ya bütün şanssızlıkların beni bulduğunu düşünüp, dinden uzaklaşacak boyuta geldim. Dün geceden beri düşünüyorum; Allah'tan her şeyi istiyorum da Allah'a karşı ne yapıyorum. İsmini içimden anmak çok mu ağır? O bize istediğimiz her şeyi verebilecek güçteyken...

Dini konu yasak mı bilmiyorum ama bakın diyelim ben sizi güya Arapça bir şeyler uydurup bu çok faziletli ve Allahın çok memnun olduğu bi duaymış diye kandırsam ve siz de inanıp sabah akşam onu okusanız bile yine de Rabbiniz niyetinizi görür,gönlünüzden geçeni bilir,onun rızası için anlamını bile bilmeden sözleri tekrarlamanız bile Allah sevginizin delili olur.Onun bile faydası olur bence, EsmaülHüsnanın faydası olmaz mı hiç? :)

Dini konu yasak mı bilmiyorum ama bakın diyelim ben sizi güya Arapça bir şeyler uydurup bu çok faziletli ve Allahın çok memnun olduğu bi duaymış diye kandırsam ve siz de inanıp sabah akşam onu okusanız bile yine de Rabbiniz niyetinizi görür,gönlünüzden geçeni bilir,onun rızası için anlamını bile bilmeden sözleri tekrarlamanız bile Allah sevginizin delili olur.Onun bile faydası olur bence, EsmaülHüsnanın faydası olmaz mı hiç? :)
Teşekkür ederim. :) Eğer başka sitelerdeki kaynaklarda abartılmıyorsa veyahut yalan değilse çok insan faydasını görmüş diye okudum. :) İnşAllah benim için de faydalı olur.

Siz faydasını, sevabını umarak okuyun elbet faydası olur..

Çok yanlış bir soru, farkında mısınız..

Ve ayrıca da yasak, kapanır bu konu...

Meissa .!.:
Teşekkür ederim. :) Eğer başka sitelerdeki kaynaklarda abartılmıyorsa veyahut yalan değilse çok insan faydasını görmüş diye okudum. :) İnşAllah benim için de faydalı olur.[/QUO yol gösteren yüce Kitab Kur-an Kerim dır.diğerleri tefsir tercüme vs. Yazarlara dikkat ederek okuyunuz.

Okuyanların yorumunu okudum. Bir de isimlerin ne anlama geldiklerini, ne için faydalı olduklarını ve kaç defa okunmaları gerektiğini.

Neden yanlış soru?
Bilmem... Bazı şeyler tartışmalara sorulara açık değildir, bu herhamgi bir dua veya uydurulmuş bir tarif değil ki işe yarar mı diye soruyorsunuz.
Yanlış anlamayın, sert tepki veriyo gibi görünmüş olabilirim ama öyle yazmadım..

Ben ne zaman icim darlansa acar bol bol kutsal kitabimi okurum, peygamberimi seven Rabbim onu carmiha gerdirip huzuruna kabul etmis, sen siradan insan dertlerini mi kaldiramayacaksin derim ve silkinirim..
Sizin dininiz ustunden yardimci olamadim ama kutsal kitabın kendi her seyin cozumu... :) Konuyu dogru yere tasittirin bi de :)

Bilmem... Bazı şeyler tartışmalara sorulara açık değildir, bu herhamgi bir dua veya uydurulmuş bir tarif değil ki işe yarar mı diye soruyorsunuz.
Yanlış anlamayın, sert tepki veriyo gibi görünmüş olabilirim ama öyle yazmadım..

Hayır öyle bir izlenim almadım :)
Biz okuyalım kısacası :KK66:

Ben ne zaman icim darlansa acar bol bol kutsal kitabimi okurum, peygamberimi seven Rabbim onu carmiha gerdirip huzuruna kabul etmis, sen siradan insan dertlerini mi kaldiramayacaksin derim ve silkinirim..
Sizin dininiz ustunden yardimci olamadim ama kutsal kitabın kendi her seyin cozumu... :) Konuyu dogru yere tasittirin bi de :)
Ben de sizin inancınıza saygı duyarım. :) Herkes inandığına göre yaşar :)

Size bir sir verecegim diye bir seri var duymussunuzdur. Ben esasen cok ilgili degilimdir bu tarz kitaplara ama beni baya sarmisti. Serinin 2. Kitabini alin orada bazi dualarla ilgili degisik bilgiler var. Sordugunuz konuya da cvp var sanirim. Kucuk bir öneri..

Ben de sizin inancınıza saygı duyarım. :) Herkes inandığına göre yaşar :)
Insallah istediginiz maneviyat icin size yardimci olur sordugunuz kitap, ama olmazsa aradiginiz her seyin cozumu asil kitabin kendisinde. Asil huzur orada... Allah temiz kalpli her kulun imanini kuvvetlendirsin. Iyi gunler dilerim :)

Size bir sir verecegim diye bir seri var duymussunuzdur. Ben esasen cok ilgili degilimdir bu tarz kitaplara ama beni baya sarmisti. Serinin 2. Kitabini alin orada bazi dualarla ilgili degisik bilgiler var. Sordugunuz konuya da cvp var sanirim. Kucuk bir öneri..
Teşekkür ederim. :) Kitap almayı ben de düşünüyorum. :)

Insallah istediginiz maneviyat icin size yardimci olur sordugunuz kitap, ama olmazsa aradiginiz her seyin cozumu asil kitabin kendisinde. Asil huzur orada... Allah temiz kalpli her kulun imanini kuvvetlendirsin. Iyi gunler dilerim :)
İnşAllah :) Çok sağolun. İyi günler. :)

X