Popüler Konu Esmâ-i Hüsna nedir?Faziletleri, Allah'ın 99 ismi ve Anlamlari

Bende kaç kere niyetlendim yazmaya, niyetlerin uzunluğu konusunda. Okumaya zamanım olmuyor,hakka da girmek istemem.Bende rica ediyorum kısa ve öz bir şekilde yazmalarını ❤

Bende kaç kere niyetlendim yazmaya, niyetlerin uzunluğu konusunda. Okumaya zamanım olmuyor,hakka da girmek istemem.Bende rica ediyorum kısa ve öz bir şekilde yazmalarını ❤
Adacim daha önceleri hep.kisa niyetler oksun diye uyardım uzun yazanlara kısalttım dedim

Fakat 3 aylar olunca onunki uzun benim niyet kısa gibi gibi durumlar oldu
Bende herkes içindekini bu maberek günler içinde yazsın engel olmayım dedim

Yazımdı ramazan ayi niyetleri daha bi uzun inşallah bitsin yeni grupta çok kisa niyetler olucak

Ve kaç kez yazdım niyetlere emini yapmayın diye yine yapıldı niyet listesi birbirine giriyor kaç gündür listeyi sil baştan yapıyorum dua tekrar yeniledim

Maalesef dikkat etmeyenler oluyor

Ayrıca şunu ekleyim hak olucak bir durum yok çünkü niyetler sizlere ait uzun yada kısa yazmak sizin isteğinize bağlı

benim gibi grup yönetenlere bağli olsa biri uzun biri kısa niyetler olsa ha o zaman onun niyeti uzun benim.kisa bu hak denebilir

Ama.niyetler kişilere ait tercih kişilere ait..Daha önce niyetleri kısa tutun dedigim de bile uzun yazanlar oldu ve bu 3 aylarda bile uyardım Ramazan ayı niyetinde bile uyardım ama maalesef⚘

Tamam canım, teşekkür ederim, açıklaman için

Hanımlar yeni dua grubumuz ve dualarımiz

Bu kez Esmalarla Rabbime el açıp dualar edelim ...Biliyorsunuz ki 99 Esma yi ezbere bilmek günahların affına ve cennete girmemize vesile olucak inşallah Rabbim cennetiyle müjdelesin

3 Esma yi ben seçtim çünkü hep okuduğumuz devamlı zikirlerimizde olan ESMA lar istedim ki bu 3 Esma yi günlük okuyalım ve sizler farklı Esmalar seçin ki hem farklı Esmalar öğrenelim Anlamlarını bilip Ezberliyelim hemde Rabbimi adıyla övüp ona yine kendi ismiyle seslenip duamızı yapıp bağışlayalım istedim

Hanımlar her gün okunucak 3 Esma seçilmesin çünkü hep aynı ESMALARI seçiyoruz ve sürekli aynı Esmalar okunuyor yani

⚘Ya FETTAH cc

⚘Ya MUCIB cc

⚘YA ŞAFI cc

Seçilmeyecek bu 3 Esma dışında 2 Esma seçimi size ait

Bunun dışında dualarımız böyle olucak

Ilk duamız ....33 defa okunucak

Lâ ilâhe illâ ente yâ hannân, yâ mennân, yâ bedîas-semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm.»

Duanın Anlamı:

“Sen’den başka hiçbir ilâh yoktur. Ey Hannân, ey Mennân, ey gökleri ve yeri en güzel şekilde yaratan, ey Celâl ve ikrâm sâhibi!

Duamız cuma günü okunması ayrı bir sevabı ve faziletleri var inşallah biz her gün okuma yapacağız bu duayı içinde Esmalar bulunduğu için seçtim ve bayadır okunmuyordu Rabbim kabul etsin

Ikinci duamız 3 Esma-i HÜSNA olucak

1. ESMA ...YA FETTAH cc ...33 defa okunucak...

Ya Fettah ne demek?

Fettâh; iyilik kapılarını açan; hakemlik yapan; bütün anlaşmazlıklarda hakemlik yaparak mutlak adâleti gerçekleştiren; zulme uğrayanlara yardım eden; mü’min kullarını zafere ulaştıran; mü’minlere mânevî kapıları açıp kalplerden kederleri gideren; her derde çare bulan; her türlü engelleri kaldıran demektir.
Allah Teâlâ, yürekten, tasaları, kederleri giderendir. İnsanı sıkıntılardan kurtarıp göğsüne genişlik verendir. Anlaşılması zor ilimlerin üzerindeki zorluğu gidererek anlaşılmasını kolaylaştırandır. Allah, insana hidâyet yollarını açar.

2. ESMA...YA MUCİB cc...33 defa okunucak

Ya Mucib ne demek?

Mucîb; kendine yalvaranların isteklerini veren; kullarının dileklerine ve dualarına karşılık veren demektir. Allah Teâlâ, kullarına, onlardan daha yakındır. Kendine yalvaranları işitir, bilir ve onların isteklerini verir. İnsanın duâya şiddetle ihtiyacı vardır. Duâ, bir bakıma ibâdettir. Duâdan mahrum kalmamak lazımdır.

3. ESMA....YA ŞAFİ cc ...33 defa okunucak

Eş Şafi ne demekt?

hastalıkları iyi eden, şifa veren ve kullarına şefaat eden anlamına gelir.
Beden bize emanettir ve onda ortaya çıkan hastalıklar birer imtihan vesilesidir. Allah, hiçbir kuluna kaldırabileceğinden daha büyük sorumluluk yüklemez. O kuluna musallat olan musibetleri def eder, hastaları iyileştirir ve kötülükleri yok eder.

3.Duamiz 2 Esma-i HÜSNA olucak ve sizlerin seçtiği Esmalar olucak

Her biri 100 defa okunucak

Bu konunun ilk sayfasında 99 Esma var ordan bakabilirsiniz

Yeni grubumuzun duaları böyle olucak...katilmak isterseniz özele niyetinizle birlikte seçtiğiniz Esmalari ve anlamlarını da yazın lütfen

Düzenli günlük aksatmadan yarina birakmadan okuyacaksanız .. listenin yarısın da çıkmayacaksanız listeye ekleyim...sitede olupta bildirim ve etiketlere dönmeyecekseniz ve 3 gün okumayan olursa isteden çıkarıcam...hakka vebale girmeyin ...

Insaniz işimiz telasimiz hastalık Allah korusun aniden gelişen durumlar olabilir
Özelden yada konu içine yazarsanız ...okumalara yardımcı oluruz aksaklık olmaz

RABBİM ESMALARI ve dualarımızı kabul etsin

@
Iron Butterfly

A Ada-Anne

Nevreste

Bonus

Freddy

mutlulukbenihicbirakma

mutlulukbenihicbirakma kardeşi

KurkmantoluS

MssPARE

@selin18

Aktif Lora

liberti22

G Gunduzguzell1

nursevdi

dunyadanuzak

Life light

esoss88

iyilik_guzellik

zeyno genc

MMorsalkimm

B begonviil

paeneperfectus

A Asya89

C Cittaslow

dolar milyoneri

YagmurSendeanlarsn

kavs-i kuzah

G Glsndmr89

sweetgirlcandy

Sincereley93190221

Minaa95

memurhanim

60kiloyum

Fukaeri

mihrace91

Sinnyooritaa

L Leftright

ezgiisel

Efnanl

Y Yaz2021

S su perisi234

HALLEYS

G gulectosba

Jawlensky

littlezelda

papatyamm

Cuel

agustos72

O ozlemem

madamseker

C A N O

dreamy07

flamel

HejaR12

Breave Heart

Eckubra

B bilgiperi

Z Zeynoyi

istbl

-kuzeyildizi-

HepmigencizHepmiguzel

Tiniminimavihanim

Cookiie

C Caresivarmi

Gonulmeyvesi

RedGirl

coconatt

Pembe Lotus

B Buluts34

Arianaa

Devitamini

telasememuresi

visnetozu

Peeves

kunfeyekun__

bir civciv annesi

Dutt

Catlak-kurabiye

N Neselikalpler

ftemiz

afil

begonvil1985

bir mucizee

B blueandblue

Butimar-

Blue_Black

C Canangul133

@Careszm

Ecmel-vera

Feminas

gecenin_resmi

geceyagmuru
Gelincik78
goah
G gulectosba
Hali
Hayalkuran
kaplumbik
karamel Latte
K karamelli001
Leris
LesaM
leSourire
Levaiz
Leyl-i-fer
marmeladova
M Meva59
Meybuz
MoonfacedMom
M mutluyuvam2014
Morm
Nefes0858
Papatyamveben-Mavi
penyez83
PiXiEE
R rana20
RedGirl
Rprnn
S sadecedua
Sadelikherseydir
safi.naz
Sehrazat6
@selin18
sepulik
Sevgicik
Sohrab
sunpineapple
S sadecedua
Teach_Mavi
aysen-
A acitatlisos
burcusami
Blue_Black
Chocolita
Cuel
C Cikolataparcacigi
deynepnaz
Efser
ezgiisel
Eslinna
edibehatun
E Esragull
E Engelsiz anne
ElmasMozaik
goah
Gelincik78
G gulectosba
gulrecelim
H M
Leyl-i-fer
Lidlaylim
Limonsuzzcay
@Leyal_
MssPARE
Morm
marmeladova
M MupiNNN
mavibirmasal
mesirmacunu
Meryeemmm_
M Morlale8
MoonfacedMom
L Limonimi
Nur61_
nimesayyyy

Son düzenleme:
Ben varım canım

YA FETTAH cc

Ya MUCIB cc

Ya ŞAFİ cc

Dışında 2 Esma seçilecek katılmak isteyen arkadaşlar

Sectiginiz ESMA ların anlamlarını da yazın lütfen

Son düzenleme:
Katılırım niyetim aynı

Canımmm paremmmmm çok teşekkür ederim. Üzülerek katılamayacağım bitanem
Rabbim kabul eylesin aminnnnn

MssPARE emeklerine sağlık canım. Ben bu gruba maalesef dahil olamıyorum. Ama inşallah bir sonrakinde buluşmak nasip olur. Allah razı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…