Popüler Konu Esmâ-i Hüsna nedir?Faziletleri, Allah'ın 99 ismi ve Anlamlari

PiXiEE @Gülçin okudum
MssPARE

İki arkadaşımız için okudum Allah kabul etsin MssPARE

Bugün duası okunucak arkadaşımız

Freddy

Arkadaşımızın niyeti

"Ya müfettihu fettih. Ya müferricü ferric. Ya müsebbibu sebbib. Ya müyessiru yessiril fetha vel ferecü minke Ya Fettah Ya Aliym iyyake na’büdü ve iyyake nesteiyn.
"

Anlamı...“Ey Rabbim! Önümde yer alan engelleri kaldır. Ey tüm darlıkları ve felaketleri önleyen Rabbim! Darlıkları gider. Ey sebepleri ve sonuçları yaratan Allah’ım! Bir sebep yarat. Ey kolaylıkları meydana getiren Rabbim! Önümdeki zorluklarla baş etme gücü ver çünkü zorlukları giderme gücü sendedir. Yalnızca sana ibadet eder ve her şeyi senden isterim.”

100 defa okunucak SEÇILEN ESMA

Ya Rafi (cc)...
Râfi’; yücelten, yükselten, yukarı kaldıran, şeref veren demektir. Allah Teâlâ, dilediği kuluna şeref bahşederek yükseltir, diğer kullarından üstün kılar. Dilediğini zengin kılar, şerefli kılar, saygıdeğer kılar. Dilediğine îmân bahşeder, sâlih ameller işlemesine ve cennetine girmesine imkân verir. Bu ismi, “Hâfid” ismiyle beraber değerlendirmelidir. Râfi’; dostlarının tâat ve amellerini kabul edip kendisine yaklaştıran, dünyada şerefli kılan demektir. Hâfid de; kendisine itâat etmeyenleri kendisinden uzaklaştıran, mertebelerini düşüren demektir

100 defa okunucak OKUNUCAK ESMA...

Ya Vehhâb (cc)...

Her niyetimizle birlikte YA VEHHÂB (cc ) duasını okuyoruz unutmayalım lütfen

Esmanin Duası...Ya Vehhâb, bol veren, karşılık beklemeyen, nimetleri, Rahmetleri ayrım yapmaksızım verensin...Rabbim kış mevsimindeyiz, yağmur yok, kar yok, yağış yok, bizlerin günahı çok. Eyyy Yaradan dağlarda, taşlarda, toprak altında, dilsiz, sessiz, günahsız kulların var. Suya muhtaçlar, sen onların hürmetine bereketini, Rahmetini bol ver. Emret, sen ol de ve gökten insin karların, yağmurların, doysun suya ormanların, dağların, toprakların. Rabbim bizi açlıkla, yoklukla, susuzlukla imtihan etme. Ağır yükler yükleme. Ya Rabbi aç bereket kapılarını, her yeri beyaza bürü ..Her türlü felaketinden, afetinden, açlıktan, susuzluktan koru bizleri... Sana sığınıyoruz... Bizleri af et ve bağışla. Allahım sen af edicisin, af edensin, af etmeyi seversin...Hayırlısıyla bol bol Bereketini ver Allah'ım...

1 defa okunucak

ISM-İ AZAM DUASI

• Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim.

”Allâhümme inni es’elüke bi-enni leke’l-hamdü lâ ilahe illâ ente’l-Mennânü,yâ Hannanü,yâ Mennanü,ya Bedi’as-semâvâti ve’l-ard,Yâ zel celali vel ikram.”Ya Hayyu,Ya Kayyûm.Lâ ilâhe illâ ente sübhaneke inni küntü minez zalimin..Allâhümme inni es’elüke bi-enni eşhedü enneke ente’l-lâhü lâ ilahe illâ ente’l-Ehadü’s-Samedüllezi lem-yelid,ve lem yüled,ve lem yekûn lehü küfuven Ehad.

Elif Lâm Mim,Allâhü lâ ilâhe illâ Hüve’l-Hayyu’l-Kayyûm.Ve ilâhüküm ilâhün Vahidün lâ ilâhe illâ Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim.Yâ zel celâli vel ikram.Yâ Erhame’r-Rahimin.Allâhümme inni es-elüke bi-enneke ente’l-lahu lâ ilahe,illâ entel Vâhidül-Ehadül Ferdüs Samedüllezi lem yelid ve lem yüled,ve lem yekün lehü küfüven Ehad.
Lâ İlâhe illâllahu vahdehü lâ şerike leh,lehü’l Mülkü ve lehül hamdü ve Hüve ala külli şey’in Kadir.Lâ ilâhe illallahu ve lâ havleve la kuvvete illâ billahil Aliyyil Azim.Es-elüke bismike’l-e’azze’l-ecelli’l-ekrem.Rabbi,Rabbi,Rabbi, Ya Rabbi,Ya Rabbi,ya Rabbi.Lâ ilâhe illallahu Vahdehu lâ şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü ve Hüve alâ külli şey’in ve Sübhan-Allahi ve’l-hamdülllahi ve lâ ilâhe illâllahu v’Allahhu Ekber,ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi’l-Aliyyi’l-Azim.”

Okumalarimiz bitiyor Rabbim dualarımızı niyetlerimizi kabul etsin ...

Okumaları bitiren arkadaşlar beni
MssPARE Etiket yapmayı unutmayın

Yarın saat 10 a kadar okumaları bitirelim lütfen

penyez83

Peeves

Iron Butterfly

A Ada-Anne

Aktif Lora

Nevreste

zeyno genc

Life light

G Gunduzguzell1

PiXiEE

@Gülçin

Freddy

Hayalkuran

RedGirl

C Cittaslow

HejaR12

@selin18

YagmurSendeanlarsn

-kuzeyildizi-

MssPARE

MoonfacedMom

MoonfacedMom 2.niyet

esoss88

MMorsalkimm

Tiniminimavihanim

mucizemm27

Lidlaylim

iyilik_guzellik

paeneperfectus

N Neselikalpler

Cookiie

Nur61_

G Gunduzguzell1 canım eksiğin kalmadı Rabbim tez zamanda hayırlısı ile dualarını kabul etsin

PiXiEE ve @Gülçin için okumayanlar

Lidlaylim

Freddy canım niyetine okudum ALLAH kabul etsin aminnnnnn MssPARE

Freddy canımcım okudum mevlam kabul etsin MssPARE

Freddy niyetine okudum Allah kabul etsin MssPARE

Okudum Allah kabul etsin MssPARE

Okuduk Allah kabul etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…