Popüler Konu Esmâ-i Hüsna nedir?Faziletleri, Allah'ın 99 ismi ve Anlamlari

ilimtalepedenanne listeden çıkarıyorum

3 gündür okumalara katılmıyorsun...

Bugün duası okunucak arkadaşımız

S selin18

Arkadaşımızın niyeti

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

Allah'ım beni, çocuklarımı,eşimi, ailemi razı olduğun kullarından eyle.
Bizi tüm yarattıklarının şerrinden koru. Bana, çocuklarıma, eşime, aileme eyüp peygambere verdiğin şifadan nasip et. Kızımın gireceği üniversite sınavında hakkında hayırlı bir bölüm kazanmasını nasip et. Oğlumun derslerinde ki başarısını arttır. Eşimin işinde uğradığı haksızlıkları sıkıntıları gider rabbim. Allah'ım dua arkadaşlarımın ve benim gönlümde ki tüm dilekleri gerçekleştir.

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed.

️ 1.Duamiz...Seçilen 2 ESMA-ÜL-HÜSNA

1.ESMA.... YA Rafi cc 100 defa okunucak

Ya Rafi ne demek?

Râfi’; yücelten, yükselten, yukarı kaldıran, şeref veren demektir. Allah Teâlâ, dilediği kuluna şeref bahşederek yükseltir, diğer kullarından üstün kılar. Dilediğini zengin kılar, şerefli kılar, saygıdeğer kılar. Dilediğine îmân bahşeder, sâlih ameller işlemesine ve cennetine girmesine imkân verir

2.ESMA....YA Musâvvir cc 100 defa okunucak

Ya Musavvir ne demek?

Musavvir; varlıkları çeşitli şekillerde yaratan; yarattığı her varlığa ayrı bir şekil ve husûsiyet veren demektir. Hâlik, bâri’ ve musavvir isimlerinin üçü de yaratıcı anlamındadır. Bunlardan hâlik; bir örneği, eşi, benzeri olmaksızın ilk defa yaratan demektir. Bâri’; yarattığı şeyi düzgün yaratan, yarattığı canlıları, organları yerli yerinde, uyumlu yaratan demektir.

2.Duamız....3 ESMA-ÜL-HÜSNA

1. ESMA ...YA FETTAH cc 33 defa okunucak...

Ya Fettah ne demek?
Fettâh; iyilik kapılarını açan; zulme uğrayanlara yardım eden; mü’min kullarını zafere ulaştıran; mü’minlere mânevî kapıları açıp kalplerd-en kederleri gideren; her derde çare bulan; her türlü engelleri kaldıran demektir.

2. ESMA...YA MUCİB cc 33 defa okunucak

Ya Mucib ne demek?
Mucîb; kendine yalvaranların isteklerini veren; kullarının dileklerine ve dualarına karşılık veren demektir. Kendine yalvaranları işitir, bilir ve onların isteklerini verir.demektir

3. ESMA....YA ŞAFİ cc 33 defa okunucak

Eş Şafi ne demekt? Hastalıkları iyi eden, şifa veren ve kullarına şefaat eden anlamına gelir. O kuluna musallat olan musibetleri def eder, hastaları iyileştirir ve kötülükleri yok eder.

3. Duamız .... 33 defa okunucak

"Lâ ilâhe illâ ente yâ hannân, yâ mennân, yâ bedîas-semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm."

Duanın Anlamı:

“Sen’den başka hiçbir ilâh yoktur. Ey Hannân, ey Mennân, ey gökleri ve yeri en güzel şekilde yaratan, ey Celâl ve ikrâm sâhibi!

Okumalarimiz bitiyor Rabbim dualarımızı niyetlerimizi kabul etsin ...

Okumaları bitiren arkadaşlar beni
MssPARE ve o gün duası okunan arkadaşı Etiket yapmayı unutmayın

Sabah saat 9:00 a kadar okumaları bitirelim lütfen

Nevreste

RedGirl

G Glsndmr89

zeyno genc

MssPARE

A Asya89

S selin18

A Ada-Anne

ezgiisel

MMorsalkimm

C Cittaslow

M Morlale8

safi.naz

Y Yaz2021

dunyadanuzak

YagmurSendeanlarsn

dolar milyoneri

MssPARE 2. Niyeti

littlezelda

ilimtalepedenanne

Nur61_

iyilik_guzellik

liberti22

G Glsndmr89 için okumayanlar

ilimtalepedenanne

MssPARE için okumayanlar

ilimtalepedenanne

A Asya89 için okumayanlar

ilimtalepedenanne

dunyadanuzak

S selin18 okudum
MssPARE

Arkadaşımın niyetine okudum Allah kabul etsin amin
MssPARE

Okudum Allah kabul etsin MssPARE

S selin18 niyeti için okudum
Allah kabul etsin
MssPARE

S selin18 niyetine okudum Rabbim kabul etsin inşaallah MssPARE

S selin18 arkadaşimin niyetine okudum Allah kabul etsin aminn
MssPARE

Arkadaşım için okudum Allah kabul eylesin inşallah amin MssPARE

Hanımlar biliyorsunuz önümüzde Kurban Bayramı var inşallah bayrama kadar dualarımızı bitirelim herkesin telaşı olucak memlekete gidicek yada tatile bu yüzden arada iki kişiye okuyacağız ...

Bugün de iki kişiye okuma yapalım bilmeyen arkadaşlara açıklama yapayım

Arkadaşların niyetlerini ve seçtikleri ESMALARI okuyup diğer her gün okuduğumuz duayı lailahe illa ente ya hannani duası ve 3 Esma yi 33 defa okuyorduk 66 defa okuyacağız

Bugün duası okunucak arkadaşlar

A Ada-Anne ezgiisel

Birinci duası okunacak arkadaşımız

A Ada-Anne

Arkadaşımızın niyeti

Niyetim:Muktedir olan Rabbim,oğlumla ilgili duamı en kısa zamanda gerçekleştir.Onu senin rızana uygun yetiştirmemi nasip et. Evimize iman güzelliği, bereket,huzur ver.Amin

1.ESMA.... YA
Muktedir cc 100 defa okunucak

Ya Muktedir ne demek?

Muktedir; tam bir kudret sahibi; her şeye gücü yeten demektir. Allah Teâlâ, kuvvet ve kudret sahipleri üzerinde istediği gibi tasarruf edendir. O’nun “Kâdir” oluşu, istediğini, istediği anda ve istediği şekilde yaratma gücüne sahip olması demektir. “Muktedir” olması ise, bilfiil gücünü yarattıklarında göstermesidir.

2.ESMA....YA Zül celâli vel ikram cc 100 defa okunucak

.
Ya Zü’l-celâli ve’l-ikrâm ne demek?

Zü’l-celâli ve’l-ikrâm; ululuk ve ikrâm sahibi demektir. Allah Teâlâ, yaratıkları tarafından yüceltilmeye ve övülmeye lâyık olandır. Kullarından dilediklerine, kendisine samimiyetle kulluk vazifelerini yapmayı sağlayan, mânevî derecelerini yükselten, dünyada ve âhirette onlara bol lütuflarda bulunandır. Ne kadar büyüklük, ululuk, yücelik varsa, hepsi Allah’a mahsustur

Ikinci duası okunucak arkadaşımız

ezgiisel

Arkadaşımızın niyeti

Allahım sen dualarımızı duyan, günahlarımızı bağışlayan, tövbelerimizi kabul edensin. Bizleri kapından çevirme. Aileme sağlık, afiyet mutluluk huzur ver. Borçlarımızı ödemeyi kolaylaştır. Allahım ablama sağlıklı gebelik yaşat, evladına hayırlısıyla kavuşsun, bebek için girdiği yolda ona pozitif sonuçlar göster hayırlısını ver. Kardeşimin geleceği güzel olsun emeklerini boşa çıkarma Allahım. Allahım ben de hayırlısıyla bebeğime sağlıklı şekilde kavuşup onu güzel ahlaklı, sağlıklı büyütmeyi bizlere annesi babasına nasip et. Hastalarımıza şifa ver Allahım, dertlilere deva ver. Allahım senden istiyorum memur olmayı, işimin olmasını çok istiyorum. Emeklerimi karşılıksız bırakma Allahım, sınavlarımda kolaylık ver amiiinn.

1.ESMA.... YA
Rezzâk cc 100 defa okunucak

Ya Rezzâk ne demek?

Rezzâk; bedenlerin ve ruhların gıdasını, bütün yaratıklarının rızkını yaratıp veren demektir. Allah Teâlâ, yarattığı bütün yaratıklarının rızkına kefildir. Yerde, gökte, yer altında, denizde vb. nerede canlı varsa hepsinin rızkını yaratan Allah Teâlâ’dır.Hepsinin rızkını tam vaktinde ve unutmadan verir. Ancak insanlara, yarattığı rızıkları meşrû yoldan arayıp bulmalarını emretmiştir. Bu isimden nasip alan kul, rızkın değil, Rezzâk’ın peşinden koşar. Her nimette O’nu hatırlar. Allah’ın cömertliğine hayran kalır

2.ESMA....YA Rahim cc 100 defa okunucak

Ya Rahim ne demek?

Rahîm; pek çok merhamet edici, verdiği nimetleri iyi kullananları daha büyük nimetler vermek suretiyle mükâfâtlandırıcı anlamındadır.

2.Duamız....3 ESMA-ÜL-HÜSNA

1. ESMA ...YA FETTAH cc 33 defa okunucak...

Ya Fettah ne demek?
Fettâh; iyilik kapılarını açan; zulme uğrayanlara yardım eden; mü’min kullarını zafere ulaştıran; mü’minlere mânevî kapıları açıp kalplerd-en kederleri gideren; her derde çare bulan; her türlü engelleri kaldıran demektir.

2. ESMA...YA MUCİB cc 33 defa okunucak

Ya Mucib ne demek?
Mucîb; kendine yalvaranların isteklerini veren; kullarının dileklerine ve dualarına karşılık veren demektir. Kendine yalvaranları işitir, bilir ve onların isteklerini verir.demektir

3. ESMA....YA ŞAFİ cc 33 defa okunucak

Eş Şafi ne demekt? Hastalıkları iyi eden, şifa veren ve kullarına şefaat eden anlamına gelir. O kuluna musallat olan musibetleri def eder, hastaları iyileştirir ve kötülükleri yok eder.

3. Duamız .... 33 defa okunucak

"Lâ ilâhe illâ ente yâ hannân, yâ mennân, yâ bedîas-semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm."

Duanın Anlamı:

“Sen’den başka hiçbir ilâh yoktur. Ey Hannân, ey Mennân, ey gökleri ve yeri en güzel şekilde yaratan, ey Celâl ve ikrâm sâhibi!

Okumalarimiz bitiyor Rabbim dualarımızı niyetlerimizi kabul etsin ...

Okumaları bitiren arkadaşlar beni
MssPARE ve o gün duası okunan arkadaşı Etiket yapmayı unutmayın

Sabah saat 9:00 a kadar okumaları bitirelim lütfen

Nevreste

RedGirl

G Glsndmr89

zeyno genc

MssPARE

A Asya89

S selin18

A Ada-Anne

ezgiisel

MMorsalkimm

C Cittaslow

M Morlale8

safi.naz

Y Yaz2021

dunyadanuzak

YagmurSendeanlarsn

dolar milyoneri

MssPARE 2. Niyeti

littlezelda

Nur61_

iyilik_guzellik

liberti22

A Asya89 için okumayanlar

dunyadanuzak

S selin18 için okumayanlar

A Ada-Anne

dunyadanuzak

Nur61_

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…