Esleriniz doguma girdi mi ya da girecek mi ??

benim eşim normal olursa girerim demişti ve doğumhane kapısına kadar gelip son anda vazgeçti aşkım...kardeşim geldi benimle ve fotograf çekti bir sürü. şimdi eşim bir dahakine gelecem ben de diyip duruyor:)))

bende çok istiyorum eşimin doğuma girmesini ama giremem diyo hele normal olursa hayatta dayanamam bağırmalarına diyo sanırsam girmicek aman bide onla uğraşmayalım orda bayılır mayılır :))))

kızlar ben normal doğum düşünüyorum ve eşimin doğumhaneye girmesini gerçekten istemiyorum o ise çok meraklı, illa da girecem deyip duruyor ama düşünsenize o anda gerçekten sancınızla mı uğraşacaksınız yoksa eşinizle mi? helede benim ki gibi deli bir eşiniz varsa bayıldı mı bayılacak mı diye düşünmekten doğuramamda ayol....

sezaryen doğumda eşler içeri alınmıyor cnm zateb gırmesınde normalde olsa girmesın hanı rahım o an açılıo falan ınsanlık halı o an bıde tıksınır se? ben ıstemıyorum eşimin gırmesını zaten dayanamaz

valla benim eşimde dünden meraklı ama hastane izin vermiyo kimseye yoksa mutlaka girerdi ben girersem sen daha kolay doğum yaparsın yardımcı olurum diyo alem yaaaa sanki benim gözüm onu görür sancılardan aksine tüm bu sancılara sen sebep oldun diyede azarlardım onu :))))))

Bizim gittiğimiz hastanede izin vermiyormuş.Arkadaşım doğum yaptı eşini almamışlar.
Sterilize bir ortam seni alamam demiş doktor eşine.
Ben de bunu duyduktan sonra hak verdim doktoruma.Bravo dedim.Herkes girerse ne kadar hijyenik olur değil mi?
Yalnız özel hastanelerin fotoğrafcısı olsa özel,kamera yada foto için iyi olurdu :)
Sanırım bazı hastanelerde varmış bu.

Ama neden izin vermiyorlar ki ya, cok ozel bir an aslinda. Kameraya cekmek de aslinda cok guzel olabilir. Ama tabi normal dogumu bilmiyorum da ..Epidural sezeryanda kamera daha iyi sanirim. fisfisfis

bızde bugun sorduk sezeryan amelıyattır hıjyen acısından gıremez dedı...normal dogum olsaydı gırebılırdı dedı.
ama allahtan hasta bakıcılar video çekimi yapıyorlar dogumda.en cok ona sevınıyorum...

[QUOTE="NAZ";3794601]kızlar ben normal doğum düşünüyorum ve eşimin doğumhaneye girmesini gerçekten istemiyorum o ise çok meraklı, illa da girecem deyip duruyor ama düşünsenize o anda gerçekten sancınızla mı uğraşacaksınız yoksa eşinizle mi? helede benim ki gibi deli bir eşiniz varsa bayıldı mı bayılacak mı diye düşünmekten doğuramamda ayol....[/QUOTE]

zatenn o an esinle ugrasacak halin kalmiyo merak etmekafamçokkarıştı

Arkadaşlar,

Ben kesinlikle ben ayıkken eşimin girmesini istemem(genel anestezi altında falan olurum belki o zaman). Onun beni o halde görmesini istemem. Zaten o da görmek istemez çünkü dayanamaz. Aslında kendisi doktor;ama eşini o durumda görmek daha farklı oluyor. Benim abim de doktor ve ikisi de bana iğne yaparken falan elleri titrer. Doktorlar kendi ailesinden birine olduğu zaman kıyamıyorlar herhalde. Abim defalarca anjiyo yapmasına rağmen anneme hayatta yapamayacağını söylemişti. Ne normal doğumda ne de sezaryende fotoğraf ve video çekmek kusura bakmayın ama bana çok saçma geliyor. O kanlı görüntülerin neresi hatıra Allah aşkına? Bebek yıkanıp da annesinin kucağına verildikten sonra çekmek daha anlamlı olmaz mı? Benim eski şefim eşinin sezryen fotoğraflarını göstermişti de tiksinmiştim,böyle kanlı kanlı.. Bakamamıştım yani...Ben ayıldıktan sonra veya normal doğumdan çıktıktan sonra bebeğimle fotoğraf çekilmek çok daha iyi bence... tabii ki bu benim naçizane fikrim..

:emir_bebek::emir_bebek:üç çocuk annesiyim ...ilk ikisinde kamu hastanesinde doğum yaptım normal doğumdu..ve eşim doğuma kadar yanımdaydı ..aslında izin verilmiyor fakat benim eşim bir doktor..doğuma girmedi kapı önünde bekledi....bu üçüncü bebeğimizde bir özel hastanede doğum yaptım...orada da yanımdaydı ve doğuma kadar olan her evrede bana destek oldu..epiduralle normal doğumdu...vee çok konforlu bir doğumdu...doktorumuz istedi eşim de doğum anında yanımda durdu..elimi tuttu..
epiduralli normal doğum olunca ağrı fazla olmadığından etrafınızda neler olup bitiyor hepsini biliyorsunuz....
işte bu doğum esnasında eşim her ne kadar olaylara yabancı olmasada..çok duygulanmıştı ..ve ben gözlerinden akan yaşları gördüm sessizce ağladı...
çok ama çokkk hoşuma gitti....
eşlerinizin doğuma girmesinden çekinmeyin derim ben...sonuçta doğum fizyolojik bir olay ve utanılacak bir durum yok bence..
herkese hayırlı doğumlar ...:emir_bebek:

Benim eşim her iki doğumumdada yanımdaydı....normal doğum yaptım her ikisinide ilk ben kucağıma aldım kordonu kesilmeden sonra babası aldı.....o anlarımız fotoğraflı....hayatımın en harika günüydü...ilk kez eşim ağlıyordu....mutluluk nirvana boyutundaydı.....

ben eşimin girmesini çok istiyorum.Tv programında duymuştum.Evlilik danışmanı bir bayan mümkünse eşleriniz doğuma girsin diyodu.O halinizi görüp doğumun hiç te o kadar olay olmadığını ne kadar büyük bir fedakarlık yaptığınızı görsün diyodu.

Doktoruma sordum normal doğumda içeri alabiliyoruz ama sezeryan olursa malesef almıyoruz dedi.Yani normal doğum yaparsam ben Allah izin verirse eşimin mutlaka girmesini istiyorum.Kıymetimi Allah ıma şükrler olsun zaten biliyor ama onu yanımda hissetmek yanımda olduğunu görmek bi nebze cesaret vericek bana . Yani kıslar benim düşüncem bu CADIARZU

e$in saten ba$inda duruyo elini tutuyo terini sliyo orana bakmiyo bile.. cünki sana konsantre oluyo nasil ve ne gibi acisini hafifletebilrim diye onun derdini cekio cekecekde .inan bana bence girsin görsün anlasin ne hallerle bebeklerimiz dünyaya geliyo..

X