Eşlerimizin Ailelerinden Farkı Ne?

prometheus

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
2.767
7.746
Arkadaşlarım,topiclerde eşlerimizin,nişanlılarımızın ya da sevgililerimizin ailelerinden bahsederken hep olumsuz taraflarından bahsediyoruz (istisnalar hariç)...
Ne kadar yalancı,cimri,düzenbaz ve insan ruhundan anlamayan kimseler olduklarından falan bahsediyoruz..
Aynı şekilde eşlerimizin kız veya erkek kardeşlerinin de bize göre tutulacak tarafları yok..
Ya maddi anlamda sömürüyordur eşlerimizi ya da çekilmez derecede bencil bir insandır..
Hele de o eltiler yok mu..
Peki eşlerimizin ailelerini bu kadar beğenmiyorsak eşlerimizi nasıl beğendik ve sevdik?
Onlar o ailelerden çıkmadı mı,o ortamda yetişmediler mi?
Onların farkı ne?Ben görüyorum bazı arkadaşlarımız,"eşim sanki o aileden değil" veya "sanki eşimi evlatlık almışlar" diyor..
Sizce bu niye böyle?
Buyrun tartışalım..
(Eşinin ailesi hakkında böyle düşünmeyenleri tenzih ederim...)

süper yazmışsın canım tebrik ederimm bende hiç anlamam yaaaa oğlun beğeniyosunda onu doğuran büyüten yetiştiren aileyi neden beğenmiyorsunnn

(Eşinin ailesi hakkında böyle düşünmeyenleri tenzih ederim...) ben dediğiniz bu guruba dahilim ama fikrimi söylemek istiyorum...
her insanın yapısı farklıdır,aynı aile içindeki kardeşlerin bile huylarının birbirine benzemediği gibi...bence onlar o sinirle söylenen laflar yani gerçeklik payı yok gibi geliyor bana (tabi istisnalar vardır elbette)kısaca herhalde hepsi gelinden kaynaklanıyor yani gelin yüzünden kötü oluyorlar gibi geliyor bana....eğer gelini en başta sevmemişlerse ağzıyla kuş tutsa yine sevmeyecekler onlarda tavırlarını böyle sömürerek gösteriyor...her durumda da tuhaf ve onaylamadığım bir durum...
sevgiler...

Açıkcası ben olaya şöyle bakıyorum....

Kendi annemiz babamızın herşeyini beğeniyor muyuz ? Ya da yaptıkları herşeyi doğru mu buluyoruz .Tabi ki eşimizin ailesi de bizden ve eşimizden farklı olacak oldukları gibi kabul etmek zorundayız bence...

Ya tabiyki eşimi büyüten,bu yaşa getiren,meslek sahibi eden eşimin ailesidir.. Asla inkar etmiyorum..yasakkelime
Pekii her ananın babanın yaptığı bu görevler illa gözümüze mi sokulmalı?
Benim kocam mühendis oldu diye onun ailesi evime,bana karışma haklarını nereden alıyorlar?
Hayatımı cehenneme çevirmek için söz haklarının olması oğullarını okutmaları mı sadece?Çok üzgünüm çoook
Konuyu biraz kişiselleştirdim ama benim sorunum bu!:tomato:

Lalişim senin konun farklı tatlım RABBİM SABIR İHSAN EYLESİN SANA

çok güzel tespitlerde bulunmuşsun.. eşlerimiz bizim için ne kadar vazgeçilmez mükemmel varlıklarsa onların o kişi olmasında emeği tartışılmaz büyük olan aileleri tu kaka..oysa azcık burnumuzu indirsek ve anlamaya çalışsak onları herşey çok daha başka olabilir.

yıllar oldu eşimin ailesi ile hiç bir sorun yaşamadım ancak biz bir gelin aldık(!) ve gelin annem hariç bizleri istemedi hayatında. evleneli bir yıl oldu ve ben düğün gününden sonra görmedim bi daha, evlerini bile görmedim.. ama bundan şikayetçide olmadım hiç bir zaman , olabilir yıldızı barışmamıştır bizimlen dedik..:) önemli olan onların kardeşimle iyi olması, gerisi çok sorun değil...

her anne baba bunu yapar mı ki :çok üzgünüm:

Tabi ki hoş değil ama herkes de bir olmuyor ki :1hug:

İyi de bütün kardeşler kötü,bir tek eşimiz nasıl iyi olabiliyor,sevdiğimiz için mi bize öyle geliyor?
Beş parmağın beşi bir değil katılıyorum ama eşimin ailesinde elle tutulacak insan yok diyen çok fazla arkadaşımız var,bunları kastettim..
Hiçbirşey birbiriyle karışmıyor..

Ahhhh Lalecim yarama tuz bastın sen benim..
Aynı şekilde nişanlımı okuttukları için her fırsatta gözümüze sokuyorlar..
Nişanlımın hiç emeği ve çabası yok sanki..
Yıllarca ona ne kadar çok para gönderdiklerini anlatmak erdem mi?
Zaten durumları varmış,olmasın da öyle okutsun,onu da görelim..
Bizim babalarımız bizi okuturken para yerine çakıl taşı gönderdi sanki..

Tamam, benim pırlanta gibi, biriciğim, herşeyim eşimi o aile büyütmüş hatta yetiştirmiş olabilir...
Lakin bu durum, eşimin kişiliğinin tamamen ailesiyle paralel geliştiğini göstermez..
Şimdi bu insanlar oğullarını 15 yaşındayken ticaret hayatına soktukları ve sonrasında yaşadığı hiçbirşeye zerre kadar karışmayıp umursamadıkları halde nasıl oluyor da benim eşimle dişimden tırnağımdan artırıp aldığım evime, arabama, eşyama konuyorlar... Çok üzgünüm çoook
Sabah 8 akşam 7 haftanın 6 günü çalışıp koşturup, türlü türlü insanla uğraşıp kazandığım, benim alın terim olan paramı nasıl sahipleniyorlar..
Hangi hakla???? :mymeka:
Bir çocuğu dünyaya getirdin, 10-15 yaşına gelene kadar asgari ihtiyaçlarını karşıladın diye, çocuğunun ve onun eşinin yani benim hayatıma burunlarını sokma ve hatta zehir etme hakkını nasıl kendilerinde görüyorlar... yasakkelime
Üfff bak sinirlendim yineee... kafamçokkarıştı

Söylediklerinin her kelimesine katılıyorum..
Muhakkak ona göre bir sorun vardır ama yine de bu durumu olgunlukla karşılamanız çok güzel..

evet durup dururken..
iki cambaz bir ipte oynamaz derler ya.. işte sanırım sorun bu:)

Heee işte dökülüyor böyle işte yavaş yavaş...
Bizim anamız babamız bizleri neyle okuttu acaba?
Kolay mı getirdiler bugünlere?
Hep zorluk onlar çekmiş di mi?
Tövbe Yarabbim sanki benim babam farklı yoldan para kazanmış.. Ki illa kıyaslancaksa benim babacım yoktan var etmiş bugünlere getirmiş bizi,onlar gibi değilmiş meslek açısından yani..Benim anam babam daha zorluk çekmiş,yokluk çekmiş..gamyoncuiremsu
Şimdi benim ailem onlardan daha iyi konumdalar diye anama babama da karışmaktan vazgeçsinler.. Yerler,içerler,gezerler,kime ne???????
Neyse hiç canımı sıkamıcam bugün kendilerini hatırlayıp da...:dilcikar:

Son düzenleme:
Eşimin ailesiyle ilgili olumsuz tek bir sözüm olmamıştır bu güne kadar..
Yinede yazmak istedim,,
Eşimizi beğeniyoruz, istiyoruz diye ailesini de beğenmek zorunda değiliz..
Böyle bir şey olamaz..
Biz iki kişi birlikte imza attık ortak bir hayata..
Evlenene kadar ne annesini tanıyordum ne de babasını...
Eşime güvendim, eşimi bildim, o da aynı şekilde..
Bugün eğer ailesini sevip sayıyorsam hakettikleri için beni sevip saydıkları için..
Eşimin anne ve babası oldukları için değil.
Onlar bana bu şekilde davranmasalardı benden de aynısını görürlerdi..
Ayna her zaman kendisini yansıtır.
Tek taraflı kötülük hiç bir zaman olmaz.
Ne almak istiyorsan önce onu vereceksin..
Bana sevgisini hesapsız akıtana kuçak açar, tas tutana dönüp bakmam bile..

Son düzenleme:
laleciğim sen haklısın tabiki, yaşadığın şeyler hazmetmesi zor şeyler anladığım kadarı ile.. ama sen eminim işini biliyorsundur ve ezdirmiyorsundur ne kendini nede eşiniyerimseniben

Aynı sorunlar benim de başımda canım..
Senelerdir yatılı okullarda,hiç kalmak istemediği halde bıraktıkları oğulları evlenme kararı verince,para kazanmaya başlayınca ve iplerinden kurtulunca kıymetli oldu..
Oğullarına düşkün olmalarının sebebi;yıllardır ayrı kalmış olmaları..
Peki bunun suçlusu ben miyim?
Ayırmasaydın çocuğunu dizinin dibinden..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…