eskidn jigololuk ypms oldgnu bile kbl ettm ama bna yaptklrni haktmyrm:(lutfn yrdm edn

Ha evlendikten sonra yapmaya da bilir senin düşündüğün gibi elini eteğini çeke de bilir.Yine de bu kadar midesiz bir adamla evlenme!

bu adam her dışarı çıktıgında acaba başka kadınlarla mı beraber olmaya gitti diye için içini yiyecek. en kötü yanı bu bence. Çünkü çiftler evlenseler bile arkadaşlarıyla ayrı ayrı takılabilmeliler. ama sen ona hiç güvenmicen ve bu ilişkinizi bitirecek. Karşındaki adam da gözü kara :KK43:

Evet güven konusunda bazn sorun yasiyoruz şu anda bile cok haklisn :KK43:

Ben de bunu anlamıyorum arkadaş! Bu adam böyle bir adam, sana değer vermeyen, kapıdaki terliği kadar değer vermeyen bir adamla berabersin, sana tasmayı takmış oraya buraya sürükleyen bir adam bu üstelik. Ve hala çok seviyorum diyorsun. Nasıl sevebilir bir insan böyle birini? Hayatında hiç mi erkek görmedin, hiç mi ilişkin olmadı başkasıyla? Ne bu ayrılamam durumları?
Evlilik teklifi çoğu erkek için heyecan verici bir olaydır. Evlilik teklif eden erkeklerden birçoğunun amacının, daha önce yapılmış tekliflerden daha iyisini yapabildiğini göstermek olduğunu söylemişti bir arkadaşım, çok da haklı. Senin ona nasıl hayran olduğunun bir kez daha ispatı olacaktı bu teklif ve olmuş da... Çok iyi düşün.. Ben böyle bir adamla değil evliliği arkadaşlığı düşünmek, köpek olsa kapıma bağlamam.
Ayrıca unutma... Sen bir jigolodan fazlasını hakediyorsun... Sadece bu cümle bile içinde bulunduğun durumu anlatmaya yeter...

Son düzenleme:
Ben geçmişinden öte şimdiki halinden hoşlanmadım. Sürekli tehditle baskıyla evlilik mi olur? Yok soğurum, yok giderim, yok bir daha arama... Kendine çok güveniyor gibi gözüküyor ama aslında ruh hali pek sağlıklı değil.

Ben kendini biraz geri çekmeni tavsiye ederim. Ayrıl demiyorum ama ona da ailene de "Evlilik aceleye gelsin istemiyorum, biraz zamana bırakıp daha mantıklı hareket edelim." gibi bir gerekçe sunarsan hem ailenden sıkıntı çıkmaz hem de karşı taraf da - muhtemelen şu an inandığı gibi - evlenmek için can atıyormuşsun zannetmez. Ha "böyle yaparsam terkeder" diyorsan yarın bir gün başka bir bahaneyle yapacağını yine yapar.

Ömrün kendini ezdirerek geçmesin canım, bu yaptıkları duygusal şiddet. Şiddetin hiçbir türüne boyun eğme.

Ahh bi bilsen canm bi iyi bi kotu dusunmekten bunaldim resmen.bana surekli herseyden hevesini aldigni soyluyo ama ne kadr guvenebilcegim konusunda hic bi fikrim yok inanki.bugun muhtesem bi sekilde evlenme teklifi etti bi yorumumfada yazmistim evlenme teklifi etmemisti cok istiyodum bende.dusunuyorum egerki sevmesi bu kadar swy yapmazdim cok masraf yapmis cok ozenerek yapmis belli.gozlerinin ici guluyodu resmen.yaklasik 5 6 ay sözlü kalicaz diye konusmustuk ailemde oyle istiyo zaten.bu sozlendigimz zaman icersinde her yonden denicem onu.simdi ertelememin imkani yok gibi cunki ilk kez ailemin karsisina boyle bi kararla cikiyorum simdi yok biz ayrildik desem ailemin guveni sarsilabilir bana karsi belkide ilerde birisi ciktiginda evlenicem dedigmde bni ciddiye almayabilirler.son kez sans vericem ona ama bu onu bilmicek.egr olmazsa yine ailemle kobusup degistigini soylerim yapamucagmi soylerim ne kadar dogru bi karardir bilemiyorum ama dusuncem bu sekilde şu an :KK43: tamm sevgi hersey degilmis anladm bunu ama sevgim adina ve beni sevdigi adina bi kez daha sans vericem eger olmazsada kendimi daha fazla kesinlikle zorlayamam.kararimla ilgili bi yorum yazarsan eger sevinirim cok tesekkur ediyorum simdiden :)

canım inan bilmiyorumki ne yazıcağımı şuan.seni iyi kötü birşeyden etkilemeye çekiniyorum şuan:KK43: benimde kafam karıştı ama o kesin:nazar:
sen bu adamı seviyorsun.ve vazgeçip vazgeçmeme konusunda çok kararsızsın.aslında senin çelişkin şu ileride bunlara devam edermi.?
gerçekten bu yaşam tarzı kabul edilebilir birşey değil.yaptığının ne kadar iğrenç olduğunun oda farkında şuan.seni kaybetmekten korkmasaydı,bunları konuşuyor olmazdınız zaten.bu işin bana iyi gelen kısmı bu zaten.seninle dürüstçe paylaşması.seni sevdiğinden eminim özellikle şu yazdıklarından sonra.erkekler bunlara doyuyormu gerçekten bilmiyorum ama, yaşadıkları normal şeyler değil. yani o aşağılık duruma sanırım şuan lanet ediyordur..etmelide zaten.sen ona göre çok masumsun bu yüzden seni kaybetmek istemiycektir diye düşünüyorum.aklındaki çelişkileri paylaşmalısın onunla bu şart.sonuçta evlilikten söz ediyoruz,bu çelişkilerini bilmek durumunda.ve kafandaki cevapsız soruarı yanıtlamak zorunda.ama evlilik teklifi gelmiş kısa bir ayrılık söz konusu olmaz bundan sonra diyorsun..
yapıcağın tek şey aklındakilerin hepsini ona sor.onunla konuş tek söyleyeceğim şuanda bu.ilerleyen zamanlarda yine gelişmeleri paylaş sevgiler:)

Adamın pişman olduğunu sanmıyorum ben... Devam ediyor bile olabilir, neden bıraksın ki sonuçta zevk aldığı için yapmış?Senle de birlikte olmuyorsa?
Sevmese, önem vermese evlilik teklif etmez diyorsun. Bu adam seni deli gibi seviyor da olabilir, yine de bir adam seni sevdi diye diğer şeylerini gözardı edemezsin... Hele ki konu evlilikse. Mantığınla davranamayacak kadar küçüksün veya ileriyi göremeyecek kadar tecrübesizsin veya sadece bu anı yaşamak isteyen bir hayalperestsin canım.. Sana verilecek hiç bir tavsiye yerini bulmayacak. Hayatında başarılar diliyorum, umarım her şey hakkında hayırlısı olur.

Sanırım haklısın bende erken oldugunu dusunmeye basladim ama nasil bunu aileme anlqticamki hem erkek arkadasima ertelemek istedigimi soyledigimde eminimki ayrilalim o zaman dicek.keske bende senin gibi yapabilsem icim icimi yesede mesaj atmasam.ama atmasam o kesinlikle atmaz biliyorum cok inatci.simdi seviyosa mecbur aticak gibi dusunuyo olabilirsin ama dedim ya cok inatci.keske bi yolumu bulsamda burnunu surtebilsem az bisey belki akillanir.jiololuk konusundada haklisin belkide isler daha ilerlediginde yada evlendigimde ogrenseydm cok daha buyuk hayal kirikligina ugrayabilirdim.Gercekten yazdigin hersey icin cok tesekkur ederm cok yardimin dokundu bana en azindan netlesmemde

canım bence kendini tutmalısın, bu durumda hep sen alttan alan hep sen fedakarlık eden hep sen gururu incinen olcaksın... sonra evlenince yeter bee! moduna gelirsen, hoş olmaz... çünkü aşk bisüre sonra sevgiye dönecek hep böle gözü kör olmcaksın.

Cok sagol.bi daha asla senden onceydi cahillk donemmdi olmaz diyo ama ne kadr guvenebilirim bilmiyorumki.sanirm ya ertelicem yada sözlendgmzde nisan tarihini ileri aticam henuz ne yapmm getektgi hakknda cok net degilm hemnmi bitirsem yoksa söz döneminimi beklesem bilmiyorum :KK43: 2 haftm kaldı sadece :KK43:

canım bence kendinden vermeyi kesmelisin artık, kendin kaybedersin moduna sokmuş seni... duygularına bak, ama bana kalırsa en ciddi sıkıntı su : sen kendinden, kişiliğinden, karakterinden,gururundan çok fazla veriyorsun ve acil feragat etmeyi bırakmalısın artık... ilişki 2 kişiliktir hep sen yapıyorsun birşeyleri bukadarı birsüre sonra sana ağır gelir.

bu tipler sonra deli gibi arar, ama tabi zaman alır... bir de şu varki sırf inadından senden ayrılan bir adam sana geri dönse nolur, böyle verilen değeri ben napayım deyip sen it elinin tersiyle ama bence ayrılayımmı demek yanlış, senin iice olanı biteni gözlemlemen gerekiyor neyi nekadar kaldırabileceğini en iyi sen bilirsin.seviyorum diyorsun üstüne basa basa... Ağlıcak olan sensin,ayrılığa alışma aşaması severken çok sancılı olacaktır, eziyette etme kendine yani...

Ama bak bence bu şekilde kendinden verirsen ayrılık mevzusundan daha ciddi seyler olur, kişilik bozukluğu olur vs. bu iş ilerde bunalıma sokar seni, kendine güvenini kaybetmeye başlamışssın zaten...

Son düzenleme:
Bence başını yakma...Bunu bile bile evlenme sakın.Aileni de düşünme.Olduğu gibi anlat onlara.Şimdi ayrılman boşanmandan daha az üzer onları...

Canım hata insana mahsus, şunu sakın unutma her insan bir takım cahillikler hatalar yanlışlar yapmış olabilir, ancak bunlardan dolayı kendini yanlışa sürüklemek daha büyük cahillikler doğurur, aklını başına al, ailenden korkuyorsan eğer...

Bastan sona yanlislar icerisindesîn....
hic kimse vazgecilmez degildir....
yol yakinken don evlenince bu yaptigini hazmedebilecekmisin....
migden kaldiracakmi daha sonra yine yapmayacagi ne malum....
yaptiginda engelleyzbilecekmisin....
karsi ciksan ne olacak demezmi bastan kabullenip bana acik kapi birakmasaydin....
anladigim kadariyla siz cok asiksiniz oda bu durumu kullaniyor....
ne yaparsa yapsin siz cantada keklik gibi duruyorsunuz kabullenirsiniz diye dusunuyor....

kafanizi egin ve dusunun ben ne yapiyorum hangi yola dogru gidiyorum diye....

kesinlikle katılıyorum... sen ender bulunan bir çiçeksin onun yanında, unutma...
gelme bu oyunlara, o senin gibisini öyle bir ortamda çooooookkkkk zorrr bulur, en iyi kendisi biliyor buyüzden böyle ukalalıkla bastırmaya çalışıyor...

Son düzenleme:
ben erkeğim deyip işin içinden çıkması toplumsal çıkarımcılık peki sor ona Allah'ın gözünde erkek ve kadının günahı ayrı mı hesaplanıyor, korkma eğer seni seviyorsa asla vurdumduymaz olamaz hatta böyle tipler bol bol terkettiği için biri onu bırakmak istediğinde afallar şoka uğrar ver ona ders mutlaka anladığım kadarıyla yaşın genç ve iyi niyetli bir insansın , böyle kişilikler görselliğe de önem verdiği için mutlaka hoş birisindir sen her halukarda gönlüne göre birini bulursun, bir arkadaş yazmış güven konusuyla ilgili ilerde evlenince en ufak şeyde başını alıp dışarı çıkacak ne yaptığı belli olmayacak, üzüleceksin eğer şimdii onunla ciddi bir şeye adım atarsan. dersini ver mutlaka özgüvenini ancak kendi özgüvenini ortaya koyarak kırabilirsin o ne yapıyorsa sen bir üstünü yap unutma böyleleri yaşamadan ne yaşattığını anlamaz.

kesinlikle katılıyorum:KK9::KK9::KK9::KK9:

Sakın evlenme sakınnnn.

Evde hazırlık falan olması senin geleceğini karartmandan daha mı önemli.

Bile bile kendini ateşe atma..

İlerde daha çok pişman olursun.

İnan şimdiki üzüntünün bin katı olur evliliğinde bi sıkıntı yaşamak.

Nişan hazırlığı ne ki , koca ev kuracaksın ...

Mantıklı düşün , duygusal bakma. Ailene de anlat durumu neden vazgecmek istediğini.

canım inan bilmiyorumki ne yazıcağımı şuan.seni iyi kötü birşeyden etkilemeye çekiniyorum şuan:KK43: benimde kafam karıştı ama o kesin:nazar:
sen bu adamı seviyorsun.ve vazgeçip vazgeçmeme konusunda çok kararsızsın.aslında senin çelişkin şu ileride bunlara devam edermi.?
gerçekten bu yaşam tarzı kabul edilebilir birşey değil.yaptığının ne kadar iğrenç olduğunun oda farkında şuan.seni kaybetmekten korkmasaydı,bunları konuşuyor olmazdınız zaten.bu işin bana iyi gelen kısmı bu zaten.seninle dürüstçe paylaşması.seni sevdiğinden eminim özellikle şu yazdıklarından sonra.erkekler bunlara doyuyormu gerçekten bilmiyorum ama, yaşadıkları normal şeyler değil. yani o aşağılık duruma sanırım şuan lanet ediyordur..etmelide zaten.sen ona göre çok masumsun bu yüzden seni kaybetmek istemiycektir diye düşünüyorum.aklındaki çelişkileri paylaşmalısın onunla bu şart.sonuçta evlilikten söz ediyoruz,bu çelişkilerini bilmek durumunda.ve kafandaki cevapsız soruarı yanıtlamak zorunda.ama evlilik teklifi gelmiş kısa bir ayrılık söz konusu olmaz bundan sonra diyorsun..
yapıcağın tek şey aklındakilerin hepsini ona sor.onunla konuş tek söyleyeceğim şuanda bu.ilerleyen zamanlarda yine gelişmeleri paylaş sevgiler:)

cok tesekkur ediyorum canm cok sagol :) biraz gec oldu cevabim kusura bakma olurmu bide kisa bi sure ama bayramdan sonraya erteledik isteme olayini

Son düzenleme:
canım bence kendinden vermeyi kesmelisin artık, kendin kaybedersin moduna sokmuş seni... duygularına bak, ama bana kalırsa en ciddi sıkıntı su : sen kendinden, kişiliğinden, karakterinden,gururundan çok fazla veriyorsun ve acil feragat etmeyi bırakmalısın artık... ilişki 2 kişiliktir hep sen yapıyorsun birşeyleri bukadarı birsüre sonra sana ağır gelir.

bu tipler sonra deli gibi arar, ama tabi zaman alır... bir de şu varki sırf inadından senden ayrılan bir adam sana geri dönse nolur, böyle verilen değeri ben napayım deyip sen it elinin tersiyle ama bence ayrılayımmı demek yanlış, senin iice olanı biteni gözlemlemen gerekiyor neyi nekadar kaldırabileceğini en iyi sen bilirsin.seviyorum diyorsun üstüne basa basa... Ağlıcak olan sensin,ayrılığa alışma aşaması severken çok sancılı olacaktır, eziyette etme kendine yani...

Ama bak bence bu şekilde kendinden verirsen ayrılık mevzusundan daha ciddi seyler olur, kişilik bozukluğu olur vs. bu iş ilerde bunalıma sokar seni, kendine güvenini kaybetmeye başlamışssın zaten...

Yorumun icin cok teseklurler oncelikle.evet cok haklisin kendimden cok gazla ödün vermye basladim.bayramdan sonraya ertelemye karar verdik isteme olayina.elimden geldigince izliyorum onu.bazen yeter be buraya kadar diyerek gidiyorim yanina ama konuyu acamadan geri donuyorum :KK43: bi turlu bitsin kelimesi cikmiyo agzmdan diyemiyorum bunu ona.biraz gozunu korkutmk istiyorum ayrilmk istedigmi soyliyim diyorum ama bunuda yapamiyorum vnku biliyorumki hic minnet etmicek tamam dicek kendini uzup yipratck biri kesinlkle degil.yeplisinide olcemiyorum.bi yanm ayrilmak istiyo bi yanm yaninda kalmak istiyo.beni uzdugunn farkindayim eskisi gibide degilim yannda yani eskisi gibi mutlu degilim.sanki bi mecburiyetim varmis gibide bagliyim ona.kendimi anlamiyorum artk :KK43: ne yapicagmida bilmiyorum

Yorumun icin cok teseklurler oncelikle.evet cok haklisin kendimden cok gazla ödün vermye basladim.bayramdan sonraya ertelemye karar verdik isteme olayina.elimden geldigince izliyorum onu.bazen yeter be buraya kadar diyerek gidiyorim yanina ama konuyu acamadan geri donuyorum :KK43: bi turlu bitsin kelimesi cikmiyo agzmdan diyemiyorum bunu ona.biraz gozunu korkutmk istiyorum ayrilmk istedigmi soyliyim diyorum ama bunuda yapamiyorum vnku biliyorumki hic minnet etmicek tamam dicek kendini uzup yipratck biri kesinlkle degil.yeplisinide olcemiyorum.bi yanm ayrilmak istiyo bi yanm yaninda kalmak istiyo.beni uzdugunn farkindayim eskisi gibide degilim yannda yani eskisi gibi mutlu degilim.sanki bi mecburiyetim varmis gibide bagliyim ona.kendimi anlamiyorum artk :KK43: ne yapicagmida bilmiyorum

canım sen bu çocukla evlenmek istiyormusun? Gerçekten sevdiğinden bile emin olamıyorsun kimseyi dinleme kendi içini dinle bi bakalım. Belkide sevmiyorsun...ilşkilerde bitirmek çok zordur, öle bitsin bitirmek istiyorum demek yani bende diyemem onu, ama hep bişey bahane olmuştur aglamışımdır ağlamışımdır sonra susmuşumdur geçmiştir başkası olmuştur mutluda olmuşumdur illaki... :) eğer yüreğin geleceğinize inanmıyorsa,risk alma. önemli olan mantık ile kalbin aynı kişiye atması.
iyi yapmışsın ertelemekle, bence ertelemelisin elinden geldiğince çünkü kafan çok karışık. Bağlanmışsın, alışmışsın inan bunlar aşk gibi güçlü duygular..kendine zaman vermelisin, ödün vermemelisin. Şu evrende bir toz bile değiliz, yaşadığımız hayat bir daha yok ve yaşamamız gerekenler, imtihanlarımız var. Bu da senin imtihanın, dilerim doğru olan neyse onu görür ve geçersin canım benim.(doğru derken senin kendi anlaman gereken doğrun, çıkarman gereken ders:KK66:

Son düzenleme:
canım sen bu çocukla evlenmek istiyormusun? Gerçekten sevdiğinden bile emin olamıyorsun kimseyi dinleme kendi içini dinle bi bakalım. Belkide sevmiyorsun...ilşkilerde bitirmek çok zordur, öle bitsin bitirmek istiyorum demek yani bende diyemem onu, ama hep bişey bahane olmuştur aglamışımdır ağlamışımdır sonra susmuşumdur geçmiştir başkası olmuştur mutluda olmuşumdur illaki... :) eğer yüreğin geleceğinize inanmıyorsa,risk alma. önemli olan mantık ile kalbin aynı kişiye atması.
iyi yapmışsın ertelemekle, bence ertelemelisin elinden geldiğince çünkü kafan çok karışık. Bağlanmışsın, alışmışsın inan bunlar aşk gibi güçlü duygular..kendine zaman vermelisin, ödün vermemelisin. Şu evrende bir toz bile değiliz, yaşadığımız hayat bir daha yok ve yaşamamız gerekenler, imtihanlarımız var. Bu da senin imtihanın, dilerim doğru olan neyse onu görür ve geçersin canım benim.(doğru derken senin kendi anlaman gereken doğrun, çıkarman gereken ders:KK66:

artık evlenmek isteyip istemedigimi bile bilemiyorum canm.Seviyorum ama bilirsin kacan kovalanir diye bi soz var sanirim ben onu yasiyorum.bugun konusu acildi ve soyledi kaybetmekten korkmm dedi bugune kadr hic kimseyi kaybetmkten korkmadm dedi.bilirsin bu gibi durumlaridaa karsi taraf dahada cok hirslanr ve ustne duser sanirim benim yasadigmda bu.birazda ayrilk döneminden korkuyorm sanirim cok agir gecicegindende eminm yapim boyle cunku sevdiklerimi ailemide uzmekten cok korkuyorum.sonrasi guzel oluvak biliyorum ama o doneme geleme kadr yasicsklarm korkutuyo beni bide onu yani erkek arkadasimi baskalrina birakmak dusuncesi bile cileden cikartiyo beni.kalbim deli gibi seviyo onu ama mantigima cok ters geliyo boyle seyler.ben kesinlikle bunlari kaldiramayack biriydim nasil oluyoda herseye tamm diyebiliyorm anlamiyorum.bundan bir sene once bu yasicaklarimi anlatsaydi biri gulerdim yok daha neler ben kesinlikle minnet etmm affetmm kesinlikle ilerlemm derdim simdi sasiriyorm kendime.normlde cok dik kafaliyimdr bi iliskide ben ne istersem o ole olurdu olmkta zorundaydi ama cok degistirdi bnii.arkdaslrm bile hayrete dusuyo.gelecegimzde yani evlendigimzdde yine vurdumduymaz ben boyleyim ne istersem o olur tavirlarinda davranirsa naparim bilmiyorum ve şu andada ilerde oyle olucagindan eminim katlanamm sanirm.anlam veremiyorum bu tavirlari bagliyo ona beni sanki.dedigin gibi canm gercekten buyuk bi imtihann icindeyim şu an ve gercekten zorlaniyorum.ve galiba bu gube kadr o kadr ahını aldiklarm olduki onlari cekiyorum.faha yasim 21 onu hayatmdan cikarrsam cok daha mutlu olabilcegmi goruyorum cok daha mukemml ve deger verick insanlar hayatima giricek biliyorumama bilmek gormek aska sevgiye kafa karisikligna yetmiyomus galiba.tek bildigim ben ben degilim aptal bi kiz var hepsi.sadece bi an once dogru bi karar vermek istiyorum.ve onunla veya onsuz cok mutlu olmak istiyorumcok tesekkurler canim yazdklarn icim :)

Ben önceki hayatından çok gece dışarı çıkmak için yaptığı kavgaya takıldımm:nazar: O ne demek öyle soğurum, bana karışma, istediğimi yaparım havaları:KK20:
Sevgi fedakarlık ister ömür boyu sürsün istiyorsan biraz kendinden ödün verceksin kibirlilikle gamsızlıkla hayat sürmezz.Bunu öğrenmesi gerek sevgilinin yoksa çok zorluk çekersin tatlımm:KK50::KK50:

Herşey değişir huy değişmez. Ömrünü her kavgada gözümde sıfırsın diyen bi adamla geçirmeyi istiyor musun bunu düşünmelisin bence Ayrıca 40 yıllık eşler bile bazen kendilerini tanıyamazken 8 ay çoook erken bir süre.. Ailem biliyor evlenmeliyim diye kendini şartlama oluruna bırak hayırlısı neyse o olsun..

kesinlikle katılıyorum:KK9::KK9::KK9::KK9:

Ben önceki hayatından çok gece dışarı çıkmak için yaptığı kavgaya takıldımm:nazar: O ne demek öyle soğurum, bana karışma, istediğimi yaparım havaları:KK20:
Sevgi fedakarlık ister ömür boyu sürsün istiyorsan biraz kendinden ödün verceksin kibirlilikle gamsızlıkla hayat sürmezz.Bunu öğrenmesi gerek sevgilinin yoksa çok zorluk çekersin tatlımm:KK50::KK50:

haklısın canm bende öyle düsünüyorum artk benimde fikirlerim değişmeye başladı ona karsı.olması gereken hic bisey olmuyo iliskimizde yakin bi zamnda kararimi vericem sanirm.Dısarı cikabilmek icin soyledigi onca lafi dusunuyorum yarin öbür gün evlendigimizde yapmicagi ne malum diye dusunuyorum ister istemez..Allah herkese hayırlısnı nasip etsin insallah.Yorumun icin tesekkurler canm

Herşey değişir huy değişmez. Ömrünü her kavgada gözümde sıfırsın diyen bi adamla geçirmeyi istiyor musun bunu düşünmelisin bence Ayrıca 40 yıllık eşler bile bazen kendilerini tanıyamazken 8 ay çoook erken bir süre.. Ailem biliyor evlenmeliyim diye kendini şartlama oluruna bırak hayırlısı neyse o olsun..

Amin canım insallah :KK43:

X