Eski esimle barismak icin ne yapabilirim

bkotprovula

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2024
85
60
Eski esimle barismak istiyorum arada kapısına çikolata bırakıyorum notlu . Onu sıkmadan kaçırmadan nasıl tekrar kalbini kazanırım. (Tamam esimin yerinde olsaydınız siz donmezdiniz )
Güncelleme: olumlu olumsuz yorumlar için çok teşekkür ederim . Haddini bilmeyen arkadaşlara cevap dahi vermicem benim hayatım sizin onayınıza gerek duymuyorum . Geri kalan bütün seviyeli yorumlar için kocaman öpücükler olumlu olumsuz Rabbım yanınızda olsun

Son düzenleme:
Çikolatayla falan olacak iş değil o.

Geçmiş konunuzu şimdi okudum, gerçekten değiştiğinizi hissettirmeniz lazım. İlk önce yardım almadıysanız yardim alım. Ev alma, para biriktirme takıntısından kurtulun.
Eşinizle hiç aile gibi olmamışsınız şimdi onu eskisi gibi olmadığınıza ikna etmeniz lazım.
Bi gece yemeğe davet edin konuşun detaylı. Ama sanırım sizinle hiç iletişim kurmak istemiyordu işiniz biraz zor.

Eski konunuzu okudum. Sizde baya hata var ama eşinizle tekrar başlama sebebinizi de anlamıyorum. Günde 15 saat çalışıp eve gelip yemek ve temizlik yapıyorum demissiniz, bence eşiniz o kadar da tekrar evlenilecek biri değil. Terapi alıp yeni biriyle devam etmeniz daha iyi olmaz mı?

Eşinizi gerçekten geri istiyor musunuz bence onu kafanızda netlestirin. Yoksa sadece yalnızlık boşluğu mu bu. Gercekten onunla bir omur gecirmek istiyor musunuz? Nelerde haklı nelerde haksizdiniz onu düşünün ve nasıl değiştirebilirsiniz değiştirebilir misiniz ondan neler yapmasını istiyorsunuz siz ne yapabilirsiniz bunları etraflıca düşünün. Bu konuda dürüst ve olduğunuz gibi bir mektup yazın. Şu şu şu konuda hataliydim çünkü sebebi şuydu şimdi şunu yapacağım çünkü seninle devam etmek istiyorum çünkü şu şu şu. Yani böyle dürüst olun neden onu geri istiyorsunuz peki neden yürümedi ve yürütmek için ne yapacaksınız ve onun ne bilmesini istiyorsunuz? Bu konuda kendinizi anlatırsanız tane tane ve en önemlisi bu sefer yuruyebilecegine inancınız varsa bence deneyin. Tabi aranızda ne geçti saygısızlık şiddet aldatma vb var mıydı onu bilmeden yorum yapıyorum.

Eski esimle barismak istiyorum arada kapısına çikolata bırakıyorum notlu . Onu sıkmadan kaçırmadan nasıl tekrar kalbini kazanırım. (Tamam esimin yerinde olsaydınız siz donmezdiniz )
Çok eskiden bir iş arkadaşım sevgili olmak istediği adamın kapısına yaş pasta alıp bırakıyordu, bana onu hatırlatıp gülümsettiniz😊.
Adam da arkadaşımın bu zaafını bilip, kızcağızı çok üzdü.( Sevgili olmadılar, başkalarıyla kıskandırma ,ümitlendirip sonra görmezden gelme ,vs vs).
En son arkadaşım o kişiyi görmemek için şehir ve iş değiştirdi şimdi çok mutlu.

Eşiniz nasıl biri , neden ayrıldınız bilmiyorum ama sizi üzüp , yıprattıysa ya da iletişim kurmak istemiyorsa sakın geri dönmeyin. Siz de kendinize yeni bir hayat kurun.Çok mutlu olun.

Eski konunuzu okudum. Sizde baya hata var ama eşinizle tekrar başlama sebebinizi de anlamıyorum. Günde 15 saat çalışıp eve gelip yemek ve temizlik yapıyorum demissiniz, bence eşiniz o kadar da tekrar evlenilecek biri değil. Terapi alıp yeni biriyle devam etmeniz daha iyi olmaz mı?

Evet konu sahibi arkadaşım çok az anlatıyorsunuz bu kadar az bilgiyle yaptığımız yorumlar da belki sizi yanlış yönlendirir. Mesela neden bu kadar cok calisiyordunuz eşiniz size hiç destek oluyor muydu yoksa hep sizden mi beklerdi, onun hataları neydi sizinki neydi, bunları bilmeden bence kimse doğru bir tavsiye veremez. Belki de yasadiklarinizdan sonra size destek değil köstek oluyordu ve sizi iyice dibe çekiyordu o zaman dönmeyin tabi ki yani.

Çok eskiden bir iş arkadaşım sevgili olmak istediği adamın kapısına yaş pasta alıp bırakıyordu, bana onu hatırlatıp gülümsettiniz😊.
Adam da arkadaşımın bu zaafını bilip, kızcağızı çok üzdü.( Sevgili olmadılar, başkalarıyla kıskandırma ,ümitlendirip sonra görmezden gelme ,vs vs).
En son arkadaşım o kişiyi görmemek için şehir ve iş değiştirdi şimdi çok mutlu.

Eşiniz nasıl biri , neden ayrıldınız bilmiyorum ama sizi üzüp , yıprattıysa ya da iletişim kurmak istemiyorsa sakın geri dönmeyin. Siz de kendinize yeni bir hayat kurun.Çok mutlu olun.
İnanın bende başka şehire gitmeye çalıştım ama nasip olmadı gidip geri döndüm, tatile çıktım ise girdim ama kalbim atmıyor içinden . Söyle soyliyim ben sadece karşı taraf böyle böyle yaptı dersem haksızlık yapmış olurum aslında hatalar karşılıklı olmuş. Evliliği farketmen rekabet haline getirmişiz ama kötü anılar yüzünden iyi anıları silmeye gönlüm razı değil. Ben onun tanıdığı biri tarafından tecavüze uğradım anlatigim herkes bende de suç buldu ama o hiç umursamadı onun anneannesi vefat ettiğinde yanında ben vardım işsiz kaldık birlikteydik . Evlendik ayakkabiligimiz firinimiz yoktu yine birlikteydik 1+1 evde yaşayıp gidiyorduk sonra tepetaklak olduk ufak tefek şeylerden, benim ailem onu istemiyordu ona karşı tuttular beni . Yok olup gittik sanki kapısına gitsem açicagini bilsem biliyorum barisicak benimle ama benim yüzüm yok onunda kapıyı acicagini düşünmüyorum çünkü o da biliyor o kapıyı açarsa barışırız

Bence totosunu bu kadar kaldirma. Sanki erkek kadin yerdegistirmisiniz.Erkeklerin yapmasi gerekeni kadinlar mi yapiyor artik? Boyle davranmaya devam edersen gozunde hic bir degerin kalmaz. Azicik kadinlik gururun olsun. One oyle kapisina cikolata birakmak? Birde zile bas kaç bari..
O erkek diye her hata onun değil çünkü benimde hatalarım var ben hata yapmışken onun benim gönlümü almasını beklemek saçma olur ya

Neden boşanmıştınız? Kapısına çikolata bırakanın siz olduğunu biliyor mu? Başka birinden ümitlenmesin?
Yok
Neden boşanmıştınız? Kapısına çikolata bırakanın siz olduğunu biliyor mu? Başka birinden ümitlenmesin?
Yok biz evliyken 1 çuval patates almıştık caldiklarinda aşkım patatesimizi çalmışlar diyip ağlamıştım arada dalga geçerdik kapısına 1 tane patates koyup aşkım patatesimizi çalmışlar diye not biraktim

Çikolatayla falan olacak iş değil o.

Geçmiş konunuzu şimdi okudum, gerçekten değiştiğinizi hissettirmeniz lazım. İlk önce yardım almadıysanız yardim alım. Ev alma, para biriktirme takıntısından kurtulun.
Eşinizle hiç aile gibi olmamışsınız şimdi onu eskisi gibi olmadığınıza ikna etmeniz lazım.
Bi gece yemeğe davet edin konuşun detaylı. Ama sanırım sizinle hiç iletişim kurmak istemiyordu işiniz biraz zor.
Alıyorum 5. Şansımı gördüm aslında hatam olduğunu en çok orda farkettim çünkü pskilogum onun isteklerine kulak verdin mi dedi evet diyemedim

Eşinizi sevdiğiniz için mi geri istiyorsunuz, yoksa evliliğinizin bitişini şahsi bir başarısızlık olarak görüp baştan yaşamak ve içinizi rahatlatmak mı istiyorsunuz önce bunu bir netleştirin derim.

Eşinizi gerçekten geri istiyor musunuz bence onu kafanızda netlestirin. Yoksa sadece yalnızlık boşluğu mu bu. Gercekten onunla bir omur gecirmek istiyor musunuz? Nelerde haklı nelerde haksizdiniz onu düşünün ve nasıl değiştirebilirsiniz değiştirebilir misiniz ondan neler yapmasını istiyorsunuz siz ne yapabilirsiniz bunları etraflıca düşünün. Bu konuda dürüst ve olduğunuz gibi bir mektup yazın. Şu şu şu konuda hataliydim çünkü sebebi şuydu şimdi şunu yapacağım çünkü seninle devam etmek istiyorum çünkü şu şu şu. Yani böyle dürüst olun neden onu geri istiyorsunuz peki neden yürümedi ve yürütmek için ne yapacaksınız ve onun ne bilmesini istiyorsunuz? Bu konuda kendinizi anlatırsanız tane tane ve en önemlisi bu sefer yuruyebilecegine inancınız varsa bence deneyin. Tabi aranızda ne geçti saygısızlık şiddet aldatma vb var mıydı onu bilmeden yorum yapıyorum.
Siddet aldatma küfür hicbirsey yoktu hatta bosandiktan sonra birsey olursa ben hep arkandayım gibi konuşmalar yaptım kimliğim değişeceği için bana para teklif etti veriyim kimliğini öyle değiştir dedi

Ya çok içim acıdı belli ki seviyorsunuz hala aşıksınız. Aşkın gözü kördür ama siz kör olmayın duyguları bir yana bırakıp mantıklıca etraflıca düşünün analiz edin kendinize de çok yüklenmeyin. Bazi şeylerin olmaması bazen daha hayırlıdır olması gerekiyorsa da olur. Şunu yapın bunu yapın diyemiyorum ama bunları düşünüyorum.

Eşinizi sevdiğiniz için mi geri istiyorsunuz, yoksa evliliğinizin bitişini şahsi bir başarısızlık olarak görüp baştan yaşamak ve içinizi rahatlatmak mı istiyorsunuz önce bunu bir netleştirin derim.
Ben ona tecavüze uğradığım kimsenin beni böyle kabul etmeyeceğini düşündüğüm için sığındığımı sanıyordum ama ben onu seviyormuşum. Çünkü onun uyandığındaki suratını özledim

Ya çok içim acıdı belli ki seviyorsunuz hala aşıksınız. Aşkın gözü kördür ama siz kör olmayın duyguları bir yana bırakıp mantıklıca etraflıca düşünün analiz edin kendinize de çok yüklenmeyin. Bazi şeylerin olmaması bazen daha hayırlıdır olması gerekiyorsa da olur. Şunu yapın bunu yapın diyemiyorum ama bunları düşünüyorum.
İnanın bende kendimi tutmaya çalışıyorum sabah gözümü açıp dua ediyorum akşam yapıyorum zikirle gözümü kapatıyorum hatta diyorum izin günümde aileme yalan söyleyip is çıkış saatinde yakaliyim ama bilmiyorum. O asla dönmez ölür yine yazmaz tek başına büyümüş ben herseyin üstesinden gelirim özlemin bile der

Yok

Yok biz evliyken 1 çuval patates almıştık caldiklarinda aşkım patatesimizi çalmışlar diyip ağlamıştım arada dalga geçerdik kapısına 1 tane patates koyup aşkım patatesimizi çalmışlar diye not biraktim
Bu çok cringe olmuş böyle şeyler yapmayın. Kapıya bir şeyler bırakmak zaten rahatsız edici. Patates bırakmak ise çok utanç verici olmuş 😐 kendinizi küçük duruma düşürmeyin. engelledi mi sizi her yerden normal iletişime niye geçmiyorsunuz?

Boşandığın adamın kapısına notlu çikolata bırakmak mı? İlişkideki eril dişil enerji dengesine bakın.
Hata yapan kadın ve ya erkek olsun eğer hatalıysa özür dilemeyi gönül almayı bilir . Mesela sevgilinizi üzecek birsey yaptınız ondan sizin gönlünüzü almasını bekler misiniz ?

X