Eski dostluklarla yeni hayata merhaba :) bizde muradımıza erdik 2014 gelinlinleri :)

çok güzel bi topik olmuş hayırlı olsun bende sevdiceğimle 5 yıldır beraberiz gün ve yı sayarken sonunda geldi çattı 2014 şuan sözlüyüz mayısta güzel bi nişan yapıcaz ağustada inşallah evleniyoruz bi tarafım ailemden ayrılacağım için buruk olsada mutluyum aşkımla heyecanlıyım:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::nazar::nazar::nazar::nazar: ZAFERİMİZE AYLAR KALDI En Büyük TÜRKİYEEn Büyük KK

çok güzel bi topik olmuş hayırlı olsun bende sevdiceğimle 5 yıldır beraberiz gün ve yı sayarken sonunda geldi çattı 2014 şuan sözlüyüz mayısta güzel bi nişan yapıcaz ağustada inşallah evleniyoruz bi tarafım ailemden ayrılacağım için buruk olsada mutluyum aşkımla heyecanlıyım:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::nazar::nazar::nazar::nazar: ZAFERİMİZE AYLAR KALDI En Büyük TÜRKİYEEn Büyük KK

hosgeldin canım hadi bakalım hepimiz için hayırlısı :KK16:

çok kararsızım hatta bu kouda cahilim :KK31:

Estagfirullah kuzum olurmu hiç öyle şey benimde bilgim yok perim yazdı ondan bazı bilgileri aldım bende sadece dış görünüşe bakıyordum beyaz eşyada mesela bunlar araştırılarak işimiz düştügünde ögrenilecek şeyler:KK60:

Estagfirullah kuzum olurmu hiç öyle şey benimde bilgim yok perim yazdı ondan bazı bilgileri aldım bende sadece dış görünüşe bakıyordum beyaz eşyada mesela bunlar araştırılarak işimiz düştügünde ögrenilecek şeyler:KK60:

bide cahil oldugumuzu anlayınca satıcılarda iyice kandırmaya calısıyor:KK9::KK9:off içimde heyecan mı yoksa kötü bir his mi var anlamadım babam tarih için aradıgımdan beri yüzüm alev alev yanıyo sanki yapmam gereken ama yapmadıgım bişeyler var gibi :18:

Tutkucum beyaz eşyalarınızı almışsınız hayırlı olsuuuuunn.. Mutlulukla kullanın inşallah.
Geçen yarim de bakmış nasıl sevindim düşünmesine:nazar: Ama fiyatlar çok pahalı dedi:KK50::26:
Bi de bence dediğin şeyi alabilir kız tarafı, fırınla bağlantılı sonuçta. Keşke böyle sorun etmeseler aileler:KK31:

Canım benim bildiğim kız tarafı alır. Hatta fırın aspiratör ocak setleri olur 3lü hep kız tarafı alır :44:
e

canım farketmez ama hmmm valla kararsız kaldım :44:erkek alsın aman kız onca ceyiz alıyo zaten :KK1:

bende kız alır diye biliyorum ya.. ama gelinde bunu aileme anlatım:KK30:
kız eda erkek o kadar koca evi düzüyo daha ne yapsın:KK1:

mesela abim evlense, kız tarafı bişi alsa, hani çeyiz dışında birşeylerin ucundan tutsa bizden o kadar yük kalkar ki.. hani kendimizi onların yerine koyarsak..
nebiliyim ya..:KK14:

bende kız alır diye biliyorum ya.. ama gelinde bunu aileme anlatım:KK30:
kız eda erkek o kadar koca evi düzüyo daha ne yapsın:KK1:

mesela abim evlense, kız tarafı bişi alsa, hani çeyiz dışında birşeylerin ucundan tutsa bizden o kadar yük kalkar ki.. hani kendimizi onların yerine koyarsak..
nebiliyim ya..:KK14:

sanırım ben masrafım az oldugundan böyle diyorum :KK9:
Onlar oturma odasını alacak
Biz yatak odasını 2 oda yapıcaz zaten salon oturma odası diye ayırmıcaz
eee ben ceyizlerimi alıyorum
beyaz eşyada onlara ait bizde zaten sadece kız ister bulasık makinesi yada fırın alır..bulasık makinesine düşmanım ben zaten biliyosunuz :KK9: setüstü ve mini fırını belki alırız duruma göre :KK31: heee sevdigimde Allah razı olsun ceyizime işsizken cok yardım etti o aldı hep :KK16: bende diyorum nişanda takılanı normaklde kız ceyini alır ama ben harcamam nasipse..eger dügün zamanı paramız yetmezse onunla öderiz diyorum ve yine sevdigim almıs görünür :KK16:böyle işte :KK9:

canlar.. benim aile neden böyle çocuklaştı iyice yaa:26:

biz 3 tane beyaz eşyaya 2000 verdik.. şimdi ikidebir laf sokuyolar pahalıymış bilmem ne..
Babam şimdiden ayrılıktan söz ediyo.. hadi şeytan karışmasın ama diyo yarın,öbürgün ayrılık olursa nolucak bilmem ne:KK31:
İnsan kızının yanında bunları konuşurmu..

hepsini geçtim o fiyat çok çok bile iyi..

Öyle güzel şeyler varken ben hep uygununu seçtim,sonuç yine suçluyuz:KK14:

daha oturma odası alınacak,düğünde yarı yarıya olursa..oo bitti bu iş dedi ya:KK53: ki daha çeyizimde o kadar eksikler varki..
insan evladının bu günlerini gördüğü için şükredeceğine,hep iyisi onun olsun diye çırpınacağına yaptıkları benim tüm hevesimi aldı götürdü:KK14:
Maddi durumdandır dersenin,hayır değil.. kendim duydum ne kadar imkanımız olduğunu.. hiç anlam veremez oldum:KK50:

gittikçe ailemin gerçek yüzünü görüyorum:KK31:

Son düzenleme:
sanırım ben masrafım az oldugundan böyle diyorum :KK9:
Onlar oturma odasını alacak
Biz yatak odasını 2 oda yapıcaz zaten salon oturma odası diye ayırmıcaz
eee ben ceyizlerimi alıyorum
beyaz eşyada onlara ait bizde zaten sadece kız ister bulasık makinesi yada fırın alır..bulasık makinesine düşmanım ben zaten biliyosunuz :KK9: setüstü ve mini fırını belki alırız duruma göre :KK31: heee sevdigimde Allah razı olsun ceyizime işsizken cok yardım etti o aldı hep :KK16: bende diyorum nişanda takılanı normaklde kız ceyini alır ama ben harcamam nasipse..eger dügün zamanı paramız yetmezse onunla öderiz diyorum ve yine sevdigim almıs görünür :KK16:böyle işte :KK9:

maşallah kuzum,şanslısın gerçekten:nazar:
sevdiğininde çeyize yardım etmesi gerçekten çok güzel:KK16:
bizde nişan paralarını harcamayı düşünmüyoduk,hani kenarda köşede dursun,evlilik bu aileden yardım almak zorlaşıyo evlenince ama ailem tutturmuş onlarla alıcakmışım birşeyleri..

biz 3 tane beyaz eşyaya 2000 verdik.. şimdi ikidebir laf sokuyolar pahalıymış bilmem ne..
Babam şimdiden ayrılıktan söz ediyo.. hadi şeytan karışmasın ama diyo yarın,öbürgün ayrılık olursa nolucak bilmem ne:KK31:

daha oturma odası alınacak,düğünde yarı yarıya olursa..oo bitti bu iş dedi ya:KK53: ki daha çeyizimde o kadar eksikler varki..
insan evladının bu günlerini gördüğü için şükredeceğine,hep iyisi onun olsun diye çırpınacağına yaptıkları benim tüm hevesimi aldı götürdü:KK14:
Maddi durumdandır dersenin,hayır değil.. kendim duydum ne kadar imkanımız olduğunu.. hiç anlam veremez oldum:KK50:

:KK31::KK31:
canım evet biraz kötü tavır takınmışlar ama aile işte bişe diyemiyoruz kii :KK31::KK31:
neticede çocuk evlendiriyolar ellerini taşın altına koycaklarr
sen tek çocuk musunn bu arada ?

canım bana yatak odası dısında hic yardım etmeyecekler..ki onuda etmezlerdi belkide daha önce hazır parasını almıslardı benden..anlamadım benim buzdolabı fırın camasır makinesi 3 lüsümü 2000 cok cok iyi ve bunlrın hepsini siz mi aldınız karsıtı bende kuzum ya :44:

maşallah kuzum,şanslısın gerçekten:nazar:
sevdiğininde çeyize yardım etmesi gerçekten çok güzel:KK16:
bizde nişan paralarını harcamayı düşünmüyoduk,hani kenarda köşede dursun,evlilik bu aileden yardım almak zorlaşıyo evlenince ama ailem tutturmuş onlarla alıcakmışım birşeyleri..

Allah razı olsun canım nede aklım kaldıysa aldı hatta ben demeden ceyiz magazalarını gezelim diye tutturdu bak ben işe girdim şimdi girmeyelimn etmeyelim diyo :KK1: sanırım o zaman benim gözüm kalır söyleyemem diye yapıyodu :KK16:
eminim bende calısmasam öyle olurdu şimdi iyi kötü calısıyorum işte zaten bu yüzden işten cıkmayı aklıma getiremiyorum yoksa onların dediklerini yapmak zorunda kalırım :KK31::KK50:

:KK31::KK31:
canım evet biraz kötü tavır takınmışlar ama aile işte bişe diyemiyoruz kii :KK31::KK31:
neticede çocuk evlendiriyolar ellerini taşın altına koycaklarr
sen tek çocuk musunn bu arada ?

abim var canım..
ondan önce gidiyorum diyede pek istemiyolar aslında.. ama bekleyemezdimde daha ortada evlenecek kız bile yok..

canım bana yatak odası dısında hic yardım etmeyecekler..ki onuda etmezlerdi belkide daha önce hazır parasını almıslardı benden..anlamadım benim buzdolabı fırın camasır makinesi 3 lüsümü 2000 cok cok iyi ve bunlrın hepsini siz mi aldınız karsıtı bende kuzum ya :44:

evet canım 3 lüsü..
hatta 1800.. ama yanında ütü,- fln da aldık işte..

burdaki fiyatlar uygun canım, buna rağmen azar işitiyorum işte:KK31:

nasip kısmet artık,inşallah huzurla kullanmak nasip olur hepsini:nazar:

abim var canım..
ondan önce gidiyorum diyede pek istemiyolar aslında.. ama bekleyemezdimde daha ortada evlenecek kız bile yok..

evet canım 3 lüsü..

iyi de kısmet bu işler sırayla diilkii :KK31::KK31:
hayırlısı olsun tutkucum azcık dişini sıkacaksın az kaldı düğününe hayırlısıylaa :KK31:

ööyle kuzum..
zaten hayırlı bir yolunda şeytan illa arayı bozmak için uğraşırmış.. bir sınavdann geçtik sevdicekle,bir sınav dahada ailemden gelicek
sanırım..
Hakkımızda hayırlısı inşallah hepimizin:nazar::KK16:

Selam kızlaaarr:KK3::KK3:
Tutkuu benziyoruz bazı hususlarda biliyo musun? Benim ailem de abimlerden önce evlenmemi pek istemiyor.:KK50:

abim var canım..

evet canım 3 lüsü..

masallah fiyat cok iyi canım ama neden onları damat almadı :44:
amin canım inşallah :KK16:

Selam kızlaaarr:KK3::KK3:
Tutkuu benziyoruz bazı hususlarda biliyo musun? Benim ailem de abimlerden önce evlenmemi pek istemiyor.:KK50:
hosgeldin canım :KK16:

Neden ugrayacaksın ki gidersen canım ?

Balayına Nasip Olurda Gidersek zaten 1 hafta izinde 2 3 gece en fazla olur diyoruz canım.
Cumartesi evlensek pazartesi gitsek, evimizde de dinlenelim balayı yorgunluğuyla ertesi gün ie başlamak yorucu olur diye.
Öyle olursa Altınlar evde kalsın istemem zaten yeni gelin evi diye belli olacak, Annemlere bırakırım Ben :)

inşallah kuzum, bir şekilde atlatılacak bakalım..
koşuşturma bedenen yoruyor insanı ama, diğer taraftan boş kalmamak iyi, boş kalınca psikolojim bozuluyor benim.. :KK1:
evet sınavlarda hoca olma kısmı güzel :KK1::KK1:

Sağolasn Canm Benim :KK16:

Bugün hava ne kadar kötü ya, Ben ağrıdan ölüyorum resmen :KK5: Yağmur yağsada rahatlasam :KK5:

Merhaba kızlar:KK3: Nasılsınız? Pek uğrayamıyorum ama takip etmeye çalışıyorum:) Geçmişi okudum biraz.
Edacım,nişan fotoğraflarına bayıldım her şey istediğin gibi olsun inşallah:KK54:
Pericim sende beyaz eşyalarınızı güle güle kullanın canım ama çamaşır makinesini küçük almışsın bence. Ben sırf battaniye falan atayım diye büyük aldım 8kg aldım keşke büyük alsaydın ama yine de ağız tadıyla kullan:KK9:
Envyme canım senin yerine kendimi koyup düşündüm bir an ama sevdiğin adamla o kadar şey paylaşıp nişanın eşiğinden döndükten sonra bende sevdiğim insandan kopamazdım herhalde. Her şeyi akışına bırak kuzum hakkında hayırlısı olsun inşallah:KK31:
Kızlar bu arada bende albüm yapmak istiyorum nişan için nasıl yapıyoruz? Edacım özelden anlatır mısın bana:) sayfayı doldurmayalım:KK52:

Canım paketteydi aslında, birkaç birşey de olunca böyle karar verdik.
Hem şu anda maddi manevi böyle almak daha iyi olacaktı...
7Kgda da Battaniye, Yorgan rahatça yıkanıyor canım.
Belki getirmeden önce fark koyup yükseltebiliriz şansımız varsa canım :KK16:
Bende 7 kg istiyordum, olsun artık :)

Son düzenleme:
aynen yaa... nasıl sıkıntılı bir hava böyle.. sabahtan beri ben de baş ağrısından bacak ağrısından öldüm.. oda arkadaşım da aynıydı.. :KK43:

Benimde Kollarım, Ayaklarım Başımın Ağrısını Geçti :KK14:
Amma arızalyım :26:
Birde garip bir yorgunluk çöküyor hava böyle olunca:KK25:

X