Doğuma Hazırlık Esinizin sizinle doguma girmesini istermisiniz?Cok merak ediyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bende eşimin yanımda olması isterdim tabiki ama aynı şehirde bile diiliz askerde şuan ama bi kere sordum yanımda girer miydin diye oda dayanamam bayılır kalırım orda dedi bence erkekler bu konularda çok daha zayıf...

Ben henüz hamile değilim ama bir yandan girmesini istiyorum bir yandan istemiyorum. Normal doğum olursa sancımın yarattığı acıyı görmesini istemiyorum hemde doktorlar doğurturken ama bir yandan da yanımda olsa doğum anını zaten göremez yanımda olsa elimi tutsa güç alırım diye düşünüyorum. Sezeyan olursa kesinlikle zaten yanıma girmesini istiyorum o da bırakmaz sanırım. Tabii bir aksilik çıkıp başkalarıyla hastaneye gitmek zorunda kalmazsam. Eş gerçekten bambaşka birşey onun güç vermesi. Hastayken bile o bana baktığı zaman elimi tuttuğu zaman ağrılarım hafifler.

sezeryan doğum, ameliyata girdiği için hiçbir hasta yakını amelıyathaneye alınmıyor yasak bilginiz olsun.bu arada ben normal doğum yapıcam 5 haftam kaldı ve eşim de girecek doğuma.bizim dr izin veriyor normal doğumalarda,hatta göbek kordonununu da ben kesicem dıyo eşim.

bende kararsızım. eşim istiyor girmeyi ama ben henüz karar veremedim ya iğrenirse diye düşünüyorum.korkuyorum o yüzden

ben de girmesini çok istiyorum...6haftam kaldı..soruyorum baba olacaksın ne hissediyorsun diye senin gibi karnımda kıpırtılarını hissetmediğim için kucağıma almadan anlayamayacağım galiba diyor:)belki yanımda olup elimi tutarsa 9 ayın acısı çıkarr:)ben bir eşim dokuz doğururkaydirigubbakcemile3

valla ben isterim,çok özel bir an ve baba olduğu anı yaşaması onun da yaşaması gerektiğini düşünüyorum..eşime söylüyorum hep ama bizimkinin nutku tutuluyo,cevap bile veremiyo her defasında sadece korkarım yapamam dedi bi kez:))
bi yandan da kötü aslında etkilenip ilerde erkeğin karısına yaklaşımı değişebilir..erkek kadın doğum uzmanları bile ilk doktorluk yıllarında bununla ilgili travma yaşıyorlarmış:)kadını kadın olarak değil de yüce bir varlık gibi algılıyorlarmış ve yaklaşmak bile istemeyebiliyorlarmış:))bu da ayrı bir düşünce aklınızda olsun:))

canım bu yaklaşımlarının çok uzun süreceğini sanmıyorum:)) hem biz de bu durumun azcık tadını çıkartalım fena mı:)

ben de 19 haftalık hamişim. eşime takılıyorum eh benim ne çektiğimi sen de gör doğuma sen de gir diye gülüyor ama ürküyor farkındayım bir cevap vermiyor. ben de takılmaya devame diyorum gerçi sen küt diye düşer bayılırsın diyorum gene bir şey demiyor aslında eşim soğukkanlıdır ama sözkonusu ben olunca da bu soğukluğu sakinliği devam eder mi bilmiyorum herhalde dayanamaz diyorum bir de eşim yanımda olursa çok nazlanırım acıyı daha fazla hissederim gibi geliyor kararsız kalıyorum aman nasıl doğurdum görmeyiversin beni güçlü sansın:) dr henüz doğumla ilgili br şey söylemedi henüz erken sanırım ama her şey normal gidiyor şimdilik herhalde normal doğum olur... herkes için hayırlısı..

Ben hamile değilim ama eşimin girmesini çok isterim opuyorumnanaktan acaba hangi özel hastanelerde izin veriliyor avrupa yakasında ?

arkadaslar ben mart in 18 inde normal dogum yaptim.Esim her animda yanimdaydi ve dogumada girdi. Hamileligimin esnasinda doguma girmeyi cok istiyordu fakat dayanamayip bayilacagindan cok korkuyordu. Ama ondan allah razi olsun her konuda cok yardimci oldu bana,bir an bile gig demedi iyiki yanimdaydi.Yanliz, sanci cekerken cok azarladim onu.Hem bir cocugun dünyaya gelisinin okadar kolay olmadigini görmüs oldu.Esiniz dogumda yani basinizda durucak zate cocugun nasil ciktigi görünmüyor.Fakat esim hayati boyunca aldigi en güzel dogum günü hediyesine sahip oldu böylece(esim mart 17-kizim mart 18 dogumlu)

bende hamileyim sahsen ben girmesini istemiorummm beni o halde görmesinnn:)

bende gırmesını ıstemem benım bebegım ck korkar ya dayanamaz benı o halde gormeye uzulurum onu ole gormeye bana bırsey olacak dıye tedırgın durunca

ben esimin doguma girmesini isterim cünkü bebegimiz dogdugunda onu gördügünde ilk yüz ifadesini cok merak ediyorum o ani birlikte yasamak isterim ama özelde olmayacagi icin sanirim giremeyecek ama ben yakinda hastahaneye gidip bu konuyu bashekimle görüsmeyi düsünüyorum...

ben ebeyım onceden bende istıyodum sonradan vazgectım cunku kadının o halı gercekten cok kotu tamam yanınızda destek olsun ıstıyonuz ama bır dusunun ıkınırken gaz kacırdıgınızı kaka yapıyonuz istem dısı kan ve bagrıslar ya dogumdan sona cınsel hayatınızı etkılerse cınselık onemlı hemde erkekler için cok kesılıyor dıkılıyor ve sen sekılden sekle gırıyon ve cok sınırlı korkulu olabılıyon en yakın arkadasımın dogomuna yardımcı olarak gırdım kız benden can havlıyle utanmadı ama sonra utandı bunu unutmayınnn

eşim bu konuda çok katıydı, asla girmem diyordu en başta.lmaz:
şimdilerde daha yumuşadı gibi, doğuma giren arkadaşlarımızın eşleri oldugu için.
28.haftamdayım, normal dogum istiyorum ama duruma gore degisebilir tabi. son zamana kadar belli olmaz.yerimseniben
onun yanımda olmasını çok isterim. ama normal dogum olursa zor olur, ona da haksızlık etmek istemem, çünkü dayanamam iyi olmaz diyor.
ama sezeryan olursa ikna edip girmesini sağlamak istiyorum. bakalım kaydirigubbakcemile5
arada bir perde, dr.kesip bebeği alıyor ve anne hissetmiyor bile. baba da hic kesik gormeden, bebegin cikisini anne ile birlikte izleyebiliyor. bence dogrusu bu. a.sa.sa.sa.s

Son düzenleme:
esım dogumum yapdırdı cunku doktorumdu:)..ve ben dogurana kadar esıme kırk kez dogurttum okadarkı bagırdım cagırdım..ama cekılen cefayıda bılır esım..

cok isterim...
esimde bayilmayacagima emin olursam girerim diyor..
bakalim kismet,hele bir hamile kalalimda :asigim:

hamile olduğumu öğrendikten sonra bir an yanlız bırakmadı eşim dr kontrollerinde..

sancılarımda hep yanımdaydı son dakikalara kadar..

ama normal doğumda asla eşlerin içeri girmemesi lazım bence..

zaten doğuma 5 dk kala aldılar beni doğumhaneye hep beraberdik..

içerde 5 dk yanlız kalıveriym..

istemezdim asla..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…