Doğuma Hazırlık Esinizin sizinle doguma girmesini istermisiniz?Cok merak ediyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

beautiful81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
29
0
MErhaba
kimi bayanlar dogumda eslerinden destek almak icin yanlarinda olmk isterken kimileri istemez,kimi erkrklerde esleriyle o ani paylasmak isterken kimisi yok ben dayanamam vs derler.
ben sahsen doguma esiminde bareber gelmesini istedim (normal dogum) ama kendisi yok ben dayanamam demisti istemedi.sizin boyle bi isteginiz olurmu ve esiniz ne dusunur?

ben isitoyurm artık..düne kadar istemezdim ,tiksinir benden diye düşünüyordum..

dün hastaydım,hastanede gozetim altına aldılar..o serum takılırken elımı tutusu ,basımda durup sacımı oksayısı..ayaklarım üşüdü dedigimde ellerinin icine alıp ısıtması..
dayan askım dıyıp tesellı edışi..

doğumda da yanımda olsun,o da ıstıyor artık..

zaten kendısı işinin yanı sıra profosyenel fotografçı :)

dogum fotolarım olacak ,

inşallah tabii :)

sancı çekerken yanımdaydı bana güç verdi oda benimle birlikte sancı çekti sanki doğuma girmedi istemezdimde zaten normal doğum yaptım beni oşekilde görmesini istemezdim sezeryan olsaydım başımda olup elimi tutmasını isterdim ama

normalde eşlerimizin doğuma girmesi güzzel ve bizlere güç verecek bişey bence..çünkü şuan 2,5 aylık hamileyim her kontrolde felan her türlü sağlık sorunumda yanımda olur elimi tutar inanınki bir çok korku geçer o anda...

ben çok istiyorum eşimin doğumda yanımda olmasını ama eşim hastane ortamlarını çok sevmiyo kayınbabam böbrek nakli oldu..eşim çok kötü etkilendi o yüzden onu zorlamak istemiyorum.. yanımda olsun ama doğuma girmesin .. allah kısmaet ederse normal doğum yapmış ablam var o yanımda olacak,buda beni rahatlatıyo düşündükçe...

allah bebişlerimizi sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin

benim eşim hiç düşünmüyodu bende istemiyodum açıkçası.
ama doğum başladığında anestezi dr.umun ısrarıyla eşim doğuma girdi.
normal doğum yaptım ama eşim ve ben hiç doğum bölgesini görmedik.
zaten öyle olacağı için girmesinde sakınca görmedim yoksa istemezdim.
sancılarımda ve ıkınmalarımda bana destek oldu elimi tuttu. dua okudu.
o benden daha heyecanlıydı. hem bebeğimizin dünyaya geldiği o mucizevi
ilk anı ortak yaşamış olduk. fotoğraf/video çekti.
ben tavsiye ediyorm eşlerinizle paylaşın bu muhteşem anı.

evet bende dogumumuma eşimin girmesini istiyorum ilk dogumum sssk oldu böyle bir şansımız yoktu nasipse bu sefer özelde dogum yapacagım girmesini istiyorum 4,5 ay sonra anca beraber kanca beraber diyorum birazcık tırsıyor ama bu son şansı mutlaka girmesi için elimden geleni yapıcam.

Bebeğimizin dünyaya gelmesine 19 gün var ve eşim de yanımda olacak inşallah. Sezeryan olacağı için girmesinde bi sakınca görmüyorum. Hem ben cok korkuyorum en azından yanımda olup bana destek olur..:))))

bende olmasını istiyorum eşimde çok istiyo
benim kesin spinal sezeryan o yüzden yanımda olmalı..
yoksa daha çok korkarım o bana destek olcakkk..
ahh haziran gelsin artıkdelikafadulden

bende isterim yanımda olsun normalde bile elimi tuttuğu zaman sarıldığı zaman gerçekten güç alıyorum annemi kaybettiğimde en büyük destekçim eşimdi.ve doğumdada bana güç vereceğine iananıyorum fakat eşimin mesleğinden dolayı askeri hastanede yapıcam doğumu nasipse alırlarmı bilmiyorum inşallah alırlar gerçekten benim için çok iyi olur.

ben sezeryanla doğum yaptım.eşiminin yanımda olmasını istedim.aslında son ana kadar doğuma giricekti.hatta ameliyathaneye girmesi için kıyafetlerini bile giydi.ama son anda vazgeçip yapamıcam dedi:)kokrktu sanırım

ben eşimin yanımda olması istiyorum normal olursa o da istiyo zaten eğer sezeryanla olmassa ve eşimi de içeri alırlarsa yanımda olacak kocacım
bu arada doğuma eşleri de alıyolar mı bilgisi olan varmı?

ben şahsen hıc ıstemezdım. normal dogum yapsaydım ve eşim yanımda olsaydı ona nazlanmaktan agrılarım artardı. doguramazdım. guclu olamıyorum onun yanında. ama ben sezeryan oldugum ıcın yıne ıstemedım eşimin girmesini. beni kanlar içinde o halde gormesını ıstemezdım.

aslında isterim ama eşim bu konulşarda biraz dayanıksız
kan vermeye bile dayanamıyor desem yeri var
seni öyle görmeye dayanamam kıyamam sana diyor
bakalım ne olacak

aslında isterim ama eşim bu konulşarda biraz dayanıksız
kan vermeye bile dayanamıyor desem yeri var
seni öyle görmeye dayanamam kıyamam sana diyor
bakalım ne olacak

canım yaa benim kocam da öyle o yüzden ben kıyamıyorum kocama...kısmet olursa ben normal doğum istiyorum bide şimdi ben öyle sancıyla kıvranırken eşim daha da kötü olur biliyorum..ben o yüzden girmesini istemiyorum..kızkardeşim gelecek yanıma doğumda..

Bende nasip olursa eşimin doğuma girmesini istiyorum.
Yanımda olup, elimi tutup bu özel anı birlikte yaşamak isterim.
İnşallah allah nasip eder bize o günü...

kesınlıkle eşlerınızın doguma gırmesını destekleyın .. ve onlar eger kendılerıde ıstıyorlarsa gırmelıdırlerde..

eşım ben hamıleyken kendı teklıf ettı once şaşırdım hayır olmaz fln dedım ama sonunda kabul ettım ..
mukkemmel dakıkları beraberce yaşadık.. ellerımı tuttu .. nefes aldırdı .. sozlerıyle guç verdı bana ..

herşey onun sayesınde daha kolay gectı oglumu ılk ıkımız gorduk bu ıse en muhteşem tarafıydı..
beraber cıktık ordan.. dıkışlerım atılırken bıle drumuzla ve hemşırelerle futbol muhabbetı yapılıyordu ..

normal dogum ıse ayrı bır guzellık .. sakın korkmayın .. ben tek başıma ıgne bıle yaptıramazken dogum yaptım 3,670 gr agırlıgında bır bebek dunyaya getırdım.. bu an anlatılamaz..
ve ben yaptıysam her kadın yapar dıyorum .. sadece ınanmak onemlı..

kızlar eşlerınızın doguma gırmesınıde ısteyın bence.. ınanın pişman olmazsınız.. tiksinmez mrk etmeyin.. bir mucize izledim diyor eşim her sordugumda..

normal doğumda istemem ben bile hoşlanmıyorum o ortamdan orda olupta ekilensin istemem ciyak ciyak bi ben ayyy çok tuhaf.ama sezeryan olursa ne gelmek zorunda kalıcak çünkü tek başıma sezeryana girmekten korkuyorum neyse bakalım nasıl olacak bizimkisi

Bende eşimin doğuma girmesini çok istiyorum.Ondan kuvvet alırım daha kolay olur gibi geliyor.Oda istiyor tabi ki girmeyi.

ilk doğumum erken doğumdu hastanede yeni doğan yoğun bakımında yer olmadığı için ambulansla bir kaç hastane dolaştık eşimde ambulastaydı ben sancı çekerken o sürekli kustu çok kötü oldu. beni o hale görünce çok korkmuş öleceksin zannettim demişti. zaten çok erken doğum yaptığım için bir yandan sancı çekiyorum bir yandanda ağlıyordum çok erken diye. şimdi gene hamileyim eşim benden çok korkuyor doğumdan :)

evet bence eslerinde doguma girmesi gerekiyor. Hem anne adayina destek olmasi icin hemde o cocuk iki kisiye özgü annenin nekadar payi varsa babaninda az cok okadar payi var ve o özel ve en önemli anda babaninda orada olmasi gerekiyor. Doguma giren erkeklerin sonraki zamanda daha farkli hissedip davrandiklarini düsünüyorum ben. Isin ciddiyetini ve güzelligini daha iyi anliyorlar.

Dayanimiyorum demeleride ayri bi olay tabi. ama ya biz. Bizde dayanamiyoruz ama mecburuz o en zor ani yasamaya.Onlarda sorumlu bi yerde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…