Eşinizi arkadaşlarıyla tatile yollarmısınız

Sevgiliyken öyleydim bende güzel kız görsem gösterirdim.şimdi tvdeki kızları kıskanıyorum.:KK19: ay acaba çocuklardan sonramı böyle oldum ben.evet söylediklerini uyguluycam.
Unutma ki eşin seni sevgiliyken tanıdığı kişi olarak sevdi ve öyle evlendi şimdi başkası gibi davranman eşinin senin hakkında ki düşüncesini değiştirir bu da davranışlarına yansır bu davranışlarda seni paranoyaya iter.
Yani en ufak bir değişim zincirleme ardı ardına gelir ve huzurunuz kalmaz :KK66:
Bende anneyim hemde 40 yaşında 2.ye hamileyim doğuma 2 ay var ben 20 kilo aldım şimdiden ama özgüvenim hala aynı :KK70:

Unutma ki eşin seni sevgiliyken tanıdığı kişi olarak sevdi ve öyle evlendi şimdi başkası gibi davranman eşinin senin hakkında ki düşüncesini değiştirir bu da davranışlarına yansır bu davranışlarda seni paranoyaya iter.
Yani en ufak bir değişim zincirleme ardı ardına gelir ve huzurunuz kalmaz :KK66:
Bende anneyim hemde 40 yaşında 2.ye hamileyim doğuma 2 ay var ben 20 kilo aldım şimdiden ama özgüvenim hala aynı :KK70:
Ay siz benden baya büyüksünüz ben 25 yaşındayım daha.benimde 2 çocuğum var.nede olsa benden çok tecrübelisiniz.bence 40 yaşında çocuk doğurmak başlıbaşına bi özgüven.ben cesaret edemezdim.maşallah size:nazar:sağlıkla doğurup güle güle büyütün inşallah.

Evet :KK48: guveniyorsun ama etrafindakilere degil.. Klasik bir cumle ama olsun :KK48:
ben bebislerimi 1.5 ayliyken yurt dışından getirdim.. Hotelde tatilde yaptim, ama allah şükür benimkiler relax bir bebeklerdi :süslü:. Seninkisi huysuz diye yazmisin tatil nasil gecer bilemem.. Ozamanda eşinde sende bişi anliyamicaksin.. Eşin tatilde dinlenerek enerjisini alsin ,geldinde size iyi bakasın.. O tatildeyken sen de yakınlara bak cocukla nereye gidilir gezilir diye. Takarsin koluna bir tur atar donersiniz..
Ay o relax bebeklere nasıl özeniyorum bi bilsen.

Ay siz benden baya büyüksünüz ben 25 yaşındayım daha.benimde 2 çocuğum var.nede olsa benden çok tecrübelisiniz.bence 40 yaşında çocuk doğurmak başlıbaşına bi özgüven.ben cesaret edemezdim.maşallah size:nazar:sağlıkla doğurup güle güle büyütün inşallah.
Amin ecmain inşaAllah....
Allahın emaneti bir nefeslik canımız var kardeşim bazen elimizi taşın altına sokmak gerek :KK66:
Kızım üniversite de ve ben yeniden Anne olacağım Allahın izniyle.
Hayatım boyunca çok şey yaşadım ve gördüm fakat hiç mutsuz bir kadın olmadım hayatı zorlaştırmadım hiç.
Etrafımda ki insanları hep mutlu ettim.Çünkü etrafında be kadar çok mutlu insan olursa sende o kadar mutlu olursun.
Kimsenin günahına yada sevabına engel olamazsın.
Vicdan ve merhamet kişinin kendisine ait bir huydur ve sen kimseyi değiştiremezsin değiştirmeye de uğraşma yorulursun mutsuz olursun. En güzeli herkes mutlu olduğu gibi yaşamalı karşında ki kişiyi kendine göre mutlu olmasını beklersen o zaman sen mutlu karşındaki mutsuz olur.
Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.
Eşin evladın annen baban kardeşin kv kp vs kim olursa olsun sana göre yaşamlarını bekleme beklentiler insanı yıpratır.
Empati kur biraz sürekli seni kendine göre çeviren yönlendiren bir eşin olsa ve sen dilediklerini yapamazsan mutlu olurmusun?
Sana abla tavsiyesi biraz daha anlayışlı ol :KK66:

Allahın emaneti bir nefeslik canımız var kardeşim bazen elimizi taşın altına sokmak gerek :KK66:
Hayatım boyunca çok şey yaşadım ve gördüm fakat hiç mutsuz bir kadın olmadım hayatı zorlaştırmadım hiç.
Etrafımda ki insanları hep mutlu ettim.Çünkü etrafında be kadar çok mutlu insan olursa sende o kadar mutlu olursun.
Vicdan ve merhamet kişinin kendisine ait bir huydur ve sen kimseyi değiştiremezsin değiştirmeye de uğraşma yorulursun mutsuz olursun. En güzeli herkes mutlu olduğu gibi yaşamalı karşında ki kişiyi kendine göre mutlu olmasını beklersen o zaman sen mutlu karşındaki mutsuz olur.
Eşin evladın annen baban kardeşin kv kp vs kim olursa olsun sana göre yaşamlarını bekleme beklentiler insanı yıpratır.
Empati kur biraz sürekli seni kendine göre çeviren yönlendiren bir eşin olsa ve sen dilediklerini yapamazsan mutlu olurmusun?
Söylediklerinizi anladım çok haklısınız.mutlaka dikkate alcam:KK66:

Neden senle değil de arkadaşlarıyla gitmek istiyor ki? Senle yapamayıp arkadaşlarıyla yapacağı ne olabilir? Bebegin küçük olması tatile engel değil bence. Bebeğiyle tatile giden çiftler gördüm güneşten korudugun sürece ne olacak ki bebeğe de iyi gelir sana da. Sen kiz arkadaşınla gitmek istesen o izin verir mi acaba. Ben göndermezdim öyle bir ortama bensiz.

Peki konu sahibi bir iki kiz arkadaşıyla kiz kıza tatile gitmek istese eşi de bu kadar düşünceli olup mutlu edeyim gitsin der miydi? Eğer derse kendisi de gitsin o zaman :)

Peki konu sahibi bir iki kiz arkadaşıyla kiz kıza tatile gitmek istese eşi de bu kadar düşünceli olup mutlu edeyim gitsin der miydi? Eğer derse kendisi de gitsin o zaman :)
Bende onu dedim zaten bir yerden başlamak gerek.
Önce I iremerve1990 ilk adımı atacak ardından kendisine sıra gelince duruma göre hareket eder.
Ben eşime başından beri her konuda destek oldum hiçbir şeyine hayır demedim. Eşim de benim bir dediğimi iki etmedi Maşallah.Tatile beraber de çıkarız eşim arkadaşlarıyla da çıkar ben kuzenlerimle yada arkadaşlarımla da çıkarım sorun olmaz yani.
Karşılıklı saygı sevgi güven ve anlayış evliliğin temel taşlarıdır.
Ayrıca yangına Körükle gitmenin bir gereği yok değilmi canım :KK66:
Milletçe gaz vermeye alışmışız fakat yapıcı olmak meziyet işidir :KK66:

Benim esim su anda arkadaslariyla tatilde.
Ve resmen zorla yolladim, cunku ihtiyaci vardi.
Benim gidecek durumum yok su an.
Yani benim icin sorun yok.

Ahh ahh bu bebişim bari uslu olsun heryere gidiyim hayallerim vardı doğmadan önce.ama bu kızımdada fena.bu minikle tatil işkence olur anca bana.çok imreniyorum böyle ufacık bebeklerle heryere gidenlere.bazı bebekler gerçekten çok uslu oluyo.
22 aylık kızım hiç uslu değil her yerde Can'ımıza okuyor ama bu bizim onunla her yere gitmemize engel olmuyor.

Ahh ahh bu bebişim bari uslu olsun heryere gidiyim hayallerim vardı doğmadan önce.ama bu kızımdada fena.bu minikle tatil işkence olur anca bana.çok imreniyorum böyle ufacık bebeklerle heryere gidenlere.bazı bebekler gerçekten çok uslu oluyo.
22 aylık kızım hiç uslu değil her yerde Can'ımıza okuyor ama bu bizim onunla her yere gitmemize engel olmuyor.

Öz eleştiri yapmak gerekirse eşim benden anlayışlıdır.şartlar izin verse arkadaşlarımla gitmemede izin verir.

O zaman izin ver madem o da sana izin veriyorsa. Çünkü bu sefer o da seni kısıtlar ben gönderiyorum sen göndermiyorsun diye. Hem de o sana izin veriyorsa senin izin vermemen haksızlık olur gibi.

Bende onu dedim zaten bir yerden başlamak gerek.
Önce I iremerve1990 ilk adımı atacak ardından kendisine sıra gelince duruma göre hareket eder.
Ben eşime başından beri her konuda destek oldum hiçbir şeyine hayır demedim. Eşim de benim bir dediğimi iki etmedi Maşallah.Tatile beraber de çıkarız eşim arkadaşlarıyla da çıkar ben kuzenlerimle yada arkadaşlarımla da çıkarım sorun olmaz yani.
Karşılıklı saygı sevgi güven ve anlayış evliliğin temel taşlarıdır.
Ayrıca yangına Körükle gitmenin bir gereği yok değilmi canım :KK66:
Milletçe gaz vermeye alışmışız fakat yapıcı olmak meziyet işidir :KK66:

Biz meziyetsiz miyiz yani :110: ben direk klasik türk erkeklerini düşündüm de konuştum sen kadınsın diye hicbir şeye izin vermezler ama kendilerine gelince her türlü izin imkan verilsin isterler. Oyle bir adamı değil tatile markete yollamam ben.En Büyük KK zaten konu sahibi bana izin verir anlayışlıdır deyince fikrimi değiştirdim:işsiz:

X