Eşinize pazar süprizi

tutkun09

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
3.158
4
Pazar sabahları eşinizle kahvaltı yada ailenizle kahvaltı en keyiflisidir.Ama ekmek, peynir, zeytin de en klasiği size vereceğim tarif hem kolay hemde zevkle yiyebileceğiniz bir yiyecek.Eşim çok severek yiyor belki sizin eşlerinizde sever.
MALZEMELER
Market ve fırınlarda satılan Trabzon ekmeği
bir yemek kaşığı salça
çok az sıvı yağ
beyaz peynir(rendelenecek)kaşarlada yapılabilir
2 domates
3 biber
isteğe göre sucuk, salam, sosis
zeytin
folyo yada yağlı kağıt
YAPILIŞI
Ekmekler ince dilimlenir yada hazır dilimlide almış olabilirsiniz.Sonra kenar kabukları ince bişekilde kesilerek kabuksuz hale getirilir.
-tepsiye folyo yada yağlı kağıt serilir
-ekmekler tepsiye dizilir
-Daha sonra salça ve yağ bir kapta çırpılır arzuya göre tuz ve karabiber koyulur.
-Hazırlanan salça karışımı suyla inceltilir ve ekmeklere azar azar sürülür.
-Rendelenmiş peynir onun üzerine serpilir
-hemen peynirin üzerinede ince küp doğranmış domatesler koyulur
-domateslerin üzerinede ince doğranmış biberler serpiştirilir.
-en üste ince doğranmış salam, sosis, sucuk istendiği kadar koyulur ve zeytin çekirdekleri çıkartılmış olarak koyulur.
-önceden 200 derecede ısıtılmış fırına atılır 15-20 dk pişirilir.
-Sıcak olarak süper bir tadı oluyor bi anlamda sahte pizza gibi
AFıYET OLSUN
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

Son düzenleme:
ellerine saglik canimcigim paylasdigin icinde tskler
tipkisinin aynisi olmasada bende yapiyorum esime ve cok begeniyo
bazen tost ekmegine margarin salca ve tost peyniri koyarak tost makinasinda kizartiyorum bazende
ekmek dilimine yine margarin ve salca sürerek firina veriyorum bayiliyo
ama bunuda mutlaka denicem a.s.

ellerine saglik canimcigim paylasdigin icinde tskler
tipkisinin aynisi olmasada bende yapiyorum esime ve cok begeniyo
bazen tost ekmegine margarin salca ve tost peyniri koyarak tost makinasinda kizartiyorum bazende
ekmek dilimine yine margarin ve salca sürerek firina veriyorum bayiliyo
ama bunuda mutlaka denicem a.s.
Sağol canım resmini çektim bugün bi ara koyucam daha iyi anlaşılır o zaman.
Beğeniceğinize eminim bazen arkadaşlar kahvaltıya geldiğinde de yapıyorum doyurucu ve bereketli oluyor.

Sağol canım resmini çektim bugün bi ara koyucam daha iyi anlaşılır o zaman.
Beğeniceğinize eminim bazen arkadaşlar kahvaltıya geldiğinde de yapıyorum doyurucu ve bereketli oluyor.

resmi beklicem canimcigim ben domatez ve biber sevmem malesef onsuz yapsam olur dimi???
eminim bereketli olduguna canim hem icine sevgi katilmis hersey lezzetli oluryerimsenibena.s.:nazar:

resmi beklicem canimcigim ben domatez ve biber sevmem malesef onsuz yapsam olur dimi???
eminim bereketli olduguna canim hem icine sevgi katilmis hersey lezzetli oluryerimsenibena.s.:nazar:
isteğe göre yapılır canım bende salam sosis sevmem benimkilere koymuyorum mesela ama domates yumuşatıyor hoş bi tat veriyor
doğru sevgi herşeyde önemli hele erkeğe giden yol mideden geçiyorsa daha da bi önemli.

bende bayat dilim ekmeklerin üzerine az margarin sürüp üzerine kaşar rendesi onun üzerine sucuk dilimi koyuyorum üzerinede toz kırmızı biber serpip fırına atıyorum çok güzel oluyor kahvaltılarda tavsiye ederim.....

gercekten cok guzel gozukuyor cnm bu pazarda annemler gelıcek kahwaltıya bana tam denk geldı walla yapınca yorumumu da yazarım cnm :)

bende bayat dilim ekmeklerin üzerine az margarin sürüp üzerine kaşar rendesi onun üzerine sucuk dilimi koyuyorum üzerinede toz kırmızı biber serpip fırına atıyorum çok güzel oluyor kahvaltılarda tavsiye ederim.....
bende deniycem canım her yeni fikir güzel tatlar buldurur.

gercekten cok guzel gozukuyor cnm bu pazarda annemler gelıcek kahwaltıya bana tam denk geldı walla yapınca yorumumu da yazarım cnm :)
tavsiye ederim çokta bereketli.bekliyorum yorumunu

oyyyy eşim bayılmasada ben bayıldım hattaa acuktummmmmm
afiyet olsun ne diyim.Bu arada oğlunun ismine bayıldım oğlum olsa bende KUTAY KAĞAN koyacaktım inşallah 2. de olur.

yaptım.............
cokda guzel oldu walla ama ben bı tek sucuk koymadım boyle seylerde oek sewmıom ama geneli cok guzeldı tekrar elıne saglık we cok saol paylaştıgın için cnm ......

ben yapıyorum bunu çok güzel oluyo hem bayat ekmekler değerlendirilmiş oluyo tadıda nefis oluyo yalancı pizza

yaptım.............
cokda guzel oldu walla ama ben bı tek sucuk koymadım boyle seylerde oek sewmıom ama geneli cok guzeldı tekrar elıne saglık we cok saol paylaştıgın için cnm ......
sevindim beğendiğinize canım demek tek biz sevmemişiz
ben yapıyorum bunu çok güzel oluyo hem bayat ekmekler değerlendirilmiş oluyo tadıda nefis oluyo yalancı pizza
doğrusun hepimize afiyet olsun

X