Gebeliğe Hazırlık Eşinde Varikosel olup hamile kalanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

megonx

Love,live ,laugh
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2016
102
-118
Merhaba hanımlar... Ben 2017 eylülde evlendim. 2019'da henüz bebek planlamıyorduk ama gebeliğe engel bir durumum olup olmadığına baktırmak için doktora gittik. Herşey normal dedi doktor yalnız bir tüpümde tahribat varmış diğeriyle hamile kalabilirsin dedi. Eşimin toplam sperm 72 milyon sperm 38 ileri hareket %7 toplam hareket %62 morfoloji 1 çıktı. ama doktor sperm değerleri de normal demişti. Biz de üstünde durmadık daha sonra morfolojinin düşük olduğunu görünce eşime ürologa gitmesini söyledim dün gitti sol testiste varikosel varmış ama ameliyata gerek yok demiş ürolog pazartesi yeniden sperm analizi yapılacak. Acaba benzer durum yaşayıp hamile kalan var mı? Eşim zaten baba olmaya pek istekli değil tüp bebekle hiç ugrasmaz. Umarım normal yolla gebelik oluşur

Sizin değerleriniz iyi yine bizimkiler çok düşüktü varikosel ameliyatı oldu 1 sene geçti hiç bir değişiklik olmadı 1 milyon bile artmadı sperm sayısı toplam 6 milyon sperm vardı bütün değerleri düşüktü hamile kaldım yinede 2 aylık hamileyim şuan

Ne guzel saglikla gelsin insallah tebrik ederim darisi basimizi

Merhaba .ben de 2017 kasimda evlendim.1sene cocuk olmayinca doktora gitdik.bende pcos cikti.ewimde de varikosel .ileri hareketli 15%di .2019eylulde ameliyyat oldu simdi ileri haraketli 22% olmuw.ben de tedavi oluyorum ovulyasyon olan aylar oluyor .ama hamilelik olmuyor yinede

Merhaba .siz kac ay sonra hamile kaldiniz?

Çakşır kökü keçiboynuzu vs iyi gelir diyorlar denediniz mi takviye

Çakşır kökü keçiboynuzu vs iyi gelir diyorlar denediniz mi takviye
Keciboynuzu denedik.ameliyyatdan sonra 3ay kullandi.simdi de bir tane ilac kullaniyor .bekliyoruz kismet .ben artik cok yoruldum .son 2aydir femara+catlatma ignesi kullandim.simdi 2,3aylik tedaviye ara vermek istiyorum.hem bu arada esimin degerleri belki biraz daha artmiw olur diye dusunuyorum.fakat bilmiyorum dogru yapmiw olurummu yoksa devam etmekmi gerekir .

Bizde 5 yıldır evliyiz bende herhangi bir sorun cıkmadı tüpler açık hormonlar iyi yumurtalar iyi adetim cok düzenlidir gün şaşmaz eşimde 2017 de varikosel cıktı ameliyat dedi doktor sperm sayısı 3 milyon du çok şükür düzeldi ameliyattan sonra sperm sayısı şu an 120 milyon ama hala cocugumuz olmadı aşılamada yaptık tutmadı Rabbim nasip etti mi her türlü nasip olur vakti zamanı var demekki

saglikla kucaginiza alasiniz inshAllah bide ileri haraketliler normalmi idi ?
amin sağolun Yok normal değildi zaten aşılamada tutmaz büyük ihtimal Ama bi deneyelim sonra tüp bebeği deneriz zaman kaybı olmasın demişti doktor yani hiç Ümit vermemişti bize doktor

amin sağolun Yok normal değildi zaten aşılamada tutmaz büyük ihtimal Ama bi deneyelim sonra tüp bebeği deneriz zaman kaybı olmasın demişti doktor yani hiç Ümit vermemişti bize doktor
Ne guzel .Allah ol diyince oluyormus işte.cok insan oyle diyor ki kafadan tamamen cikarinca oluyormus.

ahhh inşallahh hepimiz bu mutluluğu tadarız. Bizim için yeni baslayacak tedavi süreci.Eşim çocuga hazır değilim deyip durdu oyüzden hiç üstüne düşmedik. Şimdi varikosel çıktı bir de bakalım iyi olur umarım

Benim eşimde sperm sayısı 24, 3 milyon ama %99 hareketsiz, yinede hamile kalabilir miyim sizce

Benim eşiminde %99 du 6 milyon spermdi kaldım Yinede bence kalırsın rahatlıkla
İnşallah canım, eşim bugün hastaneye gitti. Varikosel yokmuş, normal takviyeler ile yükseltmeye çalısacağız değerleri. Tüp bebek demiş bide benim reglim gecikti 4 gün, ve 1 haftadır adet sancısı çekiyorum. Ayrıca adetten 2 gün önce lekelenme oldu 3 gün sürdü, hamile olabilir miyim bilmiyorum kan verdim sonucum yarın çıkacak

Ya benimde eşime varikosel dendi sizce değerleri nasıl hiç hamile kalamadım

Eklentiler

• Screenshot_20200128_140519_com.android.chrome.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 410
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…