Eşimle sorunlarım

Aysecan55

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2024
23
-7
23
Merhaba arkadaşlar benim ikinci evliliğim ilk evliliğimden bir kızım var dört yaşında eşimle daha evleneli bir yıl olmadı onunla evlenirken çok düşündüm oda çok diretti evlenelim diye evlenirken tek düşüncem 6 aylıkken kızımı bırakıp çalışmaya başladım boşanma olayları falan çok yıprandım uzun süre de çalıştım kızım bakıcılarda büyüdü diyebilirim hem eski eşimde ailemde hiç rahat bırakmadı ve kızımla ilgilenmek onun yanında olmak için eşimle evlendim eşim kızımla çok iyi anlaşıyor babası olarak eşimi biliyor ama daha 7 aylık evli olmama rağmen eşimle artık saygımız tahammülümüz kalmadı birbirimize her istediğini yapmak istemediği her şeyi bana kavga gürültü ile yaptırmaya çalışıyor benim karşıma 10 kere boşanmak istediğini söyleyerek geldi tamam diyorum sonra vazgeçiyor konuşmak istiyor artık canıma tak etti ayrılmak istiyorum ama ikinci ayrılığım olacak ve bu süreçte kızımı biyolojik babasına vermem gerekecek ailem arkamda durmaz bu sefer ve çok zorlanırcam emin değilim boşanıp boşanmamaktan aslında çok iyidir merhametlidir beni çok sever ama saygı kalmadı aramızda ben mantık evliliği yapmaya çalıştım ama çok mantıksız bir evlilik yaptım sanırım eski eşimle çocuğumu böyle bir ortamda büyütmek istemiyorum diye ayrılmıştım ama ya şimdi çocuğumu büyütürken susmam mı gerekiyor bunlara hem boşanırsam babası velayetini kesin benden almak isteyecek bilmiyorum ne yapmalıyım

Boşanın. Çocuğunuz yabancı bir yere gitmeyecek, babasına vermek zorunda kalsanız bile bir süre kendinizi toplayıp çocuğunuzu alırsınız. Babasına yakın yere taşınırsınız ya da, çocuğunuzu akşamları alırsınız. Boşayın gitsin bu herifi

Babası evli tabiki yabancı bir yere gitmeyecek şuan bile bir aydır babaannesinde kalıyor ama korkuyorum boşanma süreci çok zor geçti sonrası daha zor geçti şimdi boşanırsam bir ev iş yeni bir hayata atılacağım bilmiyorum eşimi anlamaya çalışıyorum bazen ben ilk eşimle severek evlendim hiçbir şeyi gözüme çarpmadı ikinci eşimle mantıksal ve kaçış yolu olarak buldum Allah var hiçbir dediğimi ikiletmez rahat bir hayat sunuyor bana ama bu kavgalar ağza alınmayacak şeyler söylüyor bana bazen diyorum yaren senin onu sevmediğini anlıyor belkide rahat yaşam için onla olduğunu anlıyor belki diyorum ama hiçbir şeyini eksik etmemeye çalışıyorum bilmiyorum zaten çocukta istiyor çocuk olmadan boşanmak daha mantıklı gibide düşünüyorum

Velayeti almasa bile ben boşanırsam babasına vermek zorunda kalıcam çalışmak için

Gerçekten çok zor bir ikilemdesiniz ama madem sevmiyordunuz ve mantık evliliği yaptınız daha dikkatli olmalıydiniz zira bu söylediklerinize kızınız da şahit oluyor ve bu onun için hiç hoş değil ya hemen bosanin babası alırsa da babası sonuçta sizde o arada düzeninizi kurun madem aileniz arkanızda değil ki zaten eski eşiniz evliyse kızınızı tekrardan alabilirsiniz bence eğer bosanmayacaksanizda çocuk yapmayın iyice korunun.

Çocuk zaten düşünmüyorum öyle bir hata yapmaya hiç niyetim yok ama bilmiyorum evde rahatım herşeyim var ama beni kendinden soğuttu artık hakaretleri her zaman yapmak istemediğim bir şeyi benimle kavga ederek yaptırmaya çalışıyor boşansam İstanbul’da yeni ev yeni yaşam çocuk zor olucak boşanmasam bu artarak devam edecek

25 yaşına bu kadar aksiyon sığdırmak zorunda mıydınız? Çocuğunuzun biraz daha büyümesini bekleyip bu arada biraz daha olgunlaşsaydınız keşke. Erkekler kaçıyor mu anlamadım. Mutsuzsanız ayrılın yazık o çocuğa. Ama bir daha evlenmeden önce iyi düşünün ya sizin bi evladınız var.

Dört yaşındaki çocuk bir aydır babaanne de durmamalı kesinlikle ,o çocuğun sana ihtiyacı var, babaanneye değil.Lütfen bir gün bile olsa bırakma evladını o yaşta.

Yadırgamıyorum fakat 25 yaşa çok şey yaşayıp sıgdırmışsınız keşke biraz bekleseydiniz ayrıca boşanın gitsin be sen nasıl annesiysen oda babası bakmakla yükümlü on kere düşün bir kere karar ver ve rica ediyorum tekrar evlenmek için de bu kadar acele etme biraz zaman geçsin

4 yaşındaki çocuk 1 aydır babaanesinde mi kalıyo?

Kavgalarınız ne sebeple çıkıyor? Çözülemeyecek şeyler mi? Boşanma fikrinden önce bi terapiste gitmeyi düşünün

2. Evlilikte birakmadigin çocuğu şimdi neden bırakıyorsun ?

Çocuğu babaya verin, orda daha stabil bir hayatı olması muhtemel. Siz bu hızla üç beş koca daha eskitirsiniz, arada telef olmasın çocuk.
Belki size kolay geliyor lakin boşanmak hiç kolay değil boşanmış ve aile evinde yaşayan bir kadının helede çocuğu olan bir kadının neler yaşadığını bilemezsiniz ben altı ayından dört yaşına kadar çocuğumu tek başıma hem çalıştım hem büyüttüm 3 yıl sonra bana destek sağlayan bir adamla evlenmemden daha doğal bir şey yoktur yorgunken savaştan çıkmış bir kadının nasıl olduğunu hiç tahmin edebiliyormusunuz daha lohusalıgı bile atlatamadan aldatılmış ve altı aylık çocuğu ile baba evine dönmüş yıllarca hem çocuğunu büyütüp hem çalışmış bir kadının yorgunluğu ne demek bir az bile bilemezsiniz emin olun ve bunlara çevre baskısını arkanızdan hatta yüzünüze söylenen sözleri asla bilemezsiniz onun için boşanıp tekrar evlenmemi yargılamanız çok saçma ve gereksiz hem eski eşimde evlenmiş barklanmış siz sanıyormusunuz bana yardımcı oldu bir gün olsun çocuğunu alıp parka götürmeyen nafakasını bile ödemeyen yanımda bir erkek arkadaş bile görse içip içip kapıma dayanan bir adamla uğraştım bunca uğraşa bir evliliği bana çok mu gördünüz güvenecegim bir adamla evlenmek istedim ve evlendim ama insanın kaderi değişmiyormuş bir daha evlenip evlenmemek benim kararım zamanını da çocuğum ve benim için en iyisi olana karar verdiğim zaman yaparım sizi ilgilendirmez saçma sapan yorum yapmadan önce biraz düşünün ben zaten bu evliliği çocuğumu düşünerek zor bir hayatımız olmasın diye yaptım ama herşey düşündüğün gibi olmuyor maalesef

Kavgalarınız ne sebeple çıkıyor? Çözülemeyecek şeyler mi? Boşanma fikrinden önce bi terapiste gitmeyi düşünün
Yapılan yorumlardan en düzgün olanı sizin yorumuz sağolun sebepleri çoğunlukla ailesi oluyor aslında ailesi ile çok iyi geçiniyoruz ama bir yere davet ediyorlar mesela yorgun oluyorum gitmek istemiyorum bana hakaret etmeye küfürler yağdırmaya başlıyor yada ben evden iş yapmak istiyorum Trendyol hesabından satış gibi eziyor beni devam etmek istediğimde bağırıp çağırıyor çocuk istiyor daha yeni evlendik erteleyelim diyorum hakaretler ediyor boşanalım falan diyor tamam diyorum sonra vazgeçiyor bazen basit şeylerden beni ezmeye hakaret etmeye başlıyor onun istemediği bir şey olunca aynı şeyleri hep tekrarlıyor ona bir minnetim yok istediğim an boşanırım bunu oda çok iyi biliyor ama bile bile bana bunları yapıyor terapiste gidecektik ama artık terapiste gitmeyi bile geçtik o evreyi bile geçtik

2. Evlilikte birakmadigin çocuğu şimdi neden bırakıyorsun ?
İkinci evliliğimde her şeyim vardı bir birikimim ailemin evindeydim bakıcım vardı ama şimdi baştan başlamam gerekecek ev iş bakıcı bir çok şey var ve çocukla bu yola çıkamam ben kapıda yatar idare ederim kızımı böyle bir şeye atmak istemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…