Eşimle İncir çekirdeğini doldurmayan incir kavgasi

avsarli75

Guru
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2013
224
43
Arkadaşlar 30 yıllık evliyim eşimin annesi alzheimer ve çok yaşlı üzülüyor ve param yok diye gidemiyorum diyordu biletini aldım az bişey para da verdim kendi kenarda da biraz parası varmış Türkiye'ye gönderdim giderken dedim ki bana kuru incir al. İzinden geldi havaalanından aldım bana yabancı gibi e naptınız felan diyor soğuk bı sohbetle eve geldik evde çantasını bosaltirken bana bı tane tahta kaşık almış onu veriyor başka hicbisey getirmemiş o kadar gücüme gitti kırıldım ki 1 haftadır konuşmuyorum ayrı odalarda yatıyoruz ben konusmayinca o bana daha da küstü ne yapmalıyım evliliğin sonuna mı geldik

Arkadaşlar 30 yıllık evliyim eşimin annesi alzheimer ve çok yaşlı üzülüyor ve param yok diye gidemiyorum diyordu biletini aldım az bişey para da verdim kendi kenarda da biraz parası varmış Türkiye'ye gönderdim giderken dedim ki bana kuru incir al. İzinden geldi havaalanından aldım bana yabancı gibi e naptınız felan diyor soğuk bı sohbetle eve geldik evde çantasını bosaltirken bana bı tane tahta kaşık almış onu veriyor başka hicbisey getirmemiş o kadar gücüme gitti kırıldım ki 1 haftadır konuşmuyorum ayrı odalarda yatıyoruz ben konusmayinca o bana daha da küstü ne yapmalıyım evliliğin sonuna mı geldik
Bu olaya evliligin sonuna gelinmez. Adam hasta annesini gormeye gitmis, unutmasi normal bir seyleri yani ben unutabilirdim. Ha getirse iyi olurdu ama bu kadar seyden boyle kriz cikmamali

Ama ben ona kırıldım istediğim şeyi almaması bana değer vermediğini düşündürdü bunu dile getirdim ve bana sana değer veriyorum demedi gelip bı özür dilemedi ben küsünce o benden daha çok uzaklaşıyor hicbi adım atmıyor. Sadece sipariş ettiğim şey değil hicbisey getirmedi yabancı biri bile Türkiye ye gidince küçük bişey getirir

Genellikle böyle aslında maddi sikintida olduğunu hatta hiç parası olmadığını düşünüyor herşeye pahalı diyor hediye tarzı bişey hiç almak istemiyor. Maddiyatla ilgili herhangi bi mektup veya ceza onu dünyadan uzaklaştırıyor. Ama bu sefer babamdan dolayı çok hassas olduğum için önceden görmezden geldiğim birşeye bu sefer aşırı dercede kırıldım bu kadat fedakar bı insana karşılığı bu mu diye hayatı sorguladım ve herşey benim iteklememle mi oluyor diye düşünüyorum. Bende çalışıyorum evimi yemeğimi çamaşırı ihmal etmiyorum cocukarimla iyi zaman da geçiriyorum ama karsiliginda bana verdiği değere bakin

Ben onu gönderdim annesine o benim babam için bı geçmiş olsun demedi benim babamı ne kadar sevdiğimi hergun konustugumuzu biliyor o yüzden huysuz odugumu da bilmeli

Yapmayın Allah Aşkına, şu adamları siz bu hale getiriyorsunuz, eşinizin annesi değilsiniz siz ne o öyle hazırlayıp okula yolladım der gibi, adam tabi tahta kaşık getirir 🤣 Ağzına etseydin altınla , pırlanta ile gelirdi , gereksiz iyilik yapmayın şu heriflere...

Ama ben ona kırıldım istediğim şeyi almaması bana değer vermediğini düşündürdü bunu dile getirdim ve bana sana değer veriyorum demedi gelip bı özür dilemedi ben küsünce o benden daha çok uzaklaşıyor hicbi adım atmıyor. Sadece sipariş ettiğim şey değil hicbisey getirmedi yabancı biri bile Türkiye ye gidince küçük bişey getirir
İyi de siz hasta annesini ziyarete giden adama incir siparis verirken hic utanmadiniz mi? Bana mi garip geliyor sadece?

İyi de siz hasta annesini ziyarete giden adama incir siparis verirken hic utanmadiniz mi? Bana mi garip geliyor sadece?
Konu o değil adam sevmiyor çok bariz , bir şekilde gönlünü alırdı sevseydi , o napmış tahta kaşık vermiş, küfretse daha iyiymiş 😆

X