Eşimiz ve ölüm

Japon KIZ

IŞIL & ARAS 🧿
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2007
1.781
55
Diyelim ki eşimiz öldü, Allah geçinden versin ve göstermesin tabiiki de Kendi ailenizin yanına mı dönersiniz ?
Yada, eşinizin ailesi ile yaşamaya devam edermisiniz?

Allah korusun diye başlıyorum elbetteki her nefis mutlaka ölümü tadacaktır...

ben sanırım iki taraflada kalmam Çok şükür evimiz var ,bende çalışıyorum,çocuğumla birlikte evimde oturmayı tercih ederim...
:1closedeyes:

Düşünmesi bile çok kötü yaa:çok üzgünüm:

Kendi evimde kalırım tabikide, kuzucuklarımla

allah gecinden versin kimseye acısını yaşamasın ama bene kendi evimde derdim eğer evim yoksada dönem ailelerin yanınaa

eğer evim yoksa dönmem aillerin yanına uğraşamam bize geldin yok bizde kal felan filan o yüzden ev tutar otururum ama allahım yaşatmasın onun acısını bana ben her zaman diyorum beni önce alki onun acısını görmeyim ben

Ben bazen bunu düşünürüm. İkimizden birinin öldüğünü... Kendimle ilgili kısımda eşimin evleneceğini düşünüyorum:çok üzgünüm: Yani standartlar öyledir. Genelde erkekler kaç yaşında olurlarsa olsunlar evlenirler.
Onun Allah korusun öldüğünü düşündüğümde elbette üzülürüm. Ama olayın bu kısmında oğlumu düşünüyorum. Bir ömrü babasız geçirmesi, hayatının hiçbirşeyine tanık olmayacak olması fikri beni daha çok üzer. Ben ne kadar uğraşırsam uğraşayım hayatındaki 'baba' boşluğunu dolduramam. Sanırım Allah korusun öyle bir durum olursa ben oğlumla kendi başıma yaşamayı tercih ederim. Ama Allah kimsenin ağzının tadını, yuvasının huzurunu bozmasın. Minik bebişleri anasız babasız büyütmesin

zaten onun ailesi ile birlikte yaşıyorduk.
ailemin yanına dönmedim.6 yıl onlarla birlikte oturdum.
hatta son iki yıl kayınvalidem öldüğü için kayınpederime baktım...

zaten onun ailesi ile birlikte yaşıyorduk.
ailemin yanına dönmedim.6 yıl onlarla birlikte oturdum.
hatta son iki yıl kayınvalidem öldüğü için kayınpederime baktım...

Kıyamam canım kusura bakma :1hug:
Yaranı eşelediysem özür dilerim.
Ama büyüklük yapmışsın gerçekten takdir ettim seni a.s.

evet...kötüydü,acıydı,kişisel kıyametimdi
ama sabır ve inancım bi de üstüne zaman eklenince alışıyorsun...

evet...kötüydü,acıydı,kişisel kıyametimdi
ama sabır ve inancım bi de üstüne zaman eklenince alışıyorsun...

Allah gücüne güç katsın inşallah :teselli:

ben bekarım ama çalışan bi bayan olduğum için kendi evimde kalırdım iki tarafada dönmeyi düşünmezdim :1no2:

Elbette ölüm hepimiz için var.
Ben de kimi zaman kendi kendime böyle senaryolar kurup
üzülür enim konum ağlarım.(Psikopat mıyım neyim)
ama hayat işte ne olacağı belli olmaz.
Böyle birşey başıma gelse ben de kendi evimde oturmayı tercih ederdim.
Çubuk krakerin dediği gibi onun hatıralarıyla birlikte.
Üfff ruhum sıkıldı, içim acıdı yaaaaa. senağlamasenağlamasenağlama

AY BU KONUYU DÜŞÜNMESİ BİLE ZOR BENİ ONDAN ÖNCE ALSINALLAHIM DAYANMASI ÇOK ZOR AMA BENDE KENDİ EVİMDE KALMAYI TERCİH EDERİM BABA EVİNE DÖNMEK ZOR OLUR AMA BİLEMEM BÜYÜK KONUŞMAYA GELMEZ HAYAT BU NELER YAŞAYACAĞIMIZ BELLİ OLMAZ ALLAHIM BENİ ONSUZ BIRAK MA AMİN.....

sizler sadece düşünüyorsunuz düşüncesi bile çok kötü de olsa ama ben yaşadım ve eşimi kaybettikten sonra kendi istediğim yerde kaldım ve kendi ayaklarım üzerinde kızımı büyüterek hayatıma devam ettim,gitmeyide hiçbir zaman düşünmedim zaten gitmemde herzaman için hayatın bütün zorlukları ile kendim mücadeleye etmeyi sorunlarıma kimseyi karıştırmayı istemedim bu benim ailem dahi olsa bana sadece sevgileri ve saygıları ile destek olsunlar yeter

kendı evımde yasamaya devam ederım heralde allah gecınden versın dusunmesı bıle kotu

sizler sadece düşünüyorsunuz düşüncesi bile çok kötü de olsa ama ben yaşadım ve eşimi kaybettikten sonra kendi istediğim yerde kaldım ve kendi ayaklarım üzerinde kızımı büyüterek hayatıma devam ettim,gitmeyide hiçbir zaman düşünmedim zaten gitmemde herzaman için hayatın bütün zorlukları ile kendim mücadeleye etmeyi sorunlarıma kimseyi karıştırmayı istemedim bu benim ailem dahi olsa bana sadece sevgileri ve saygıları ile destek olsunlar yeter

Allah sabır versin pegasus çok zor bir durum babam ölünce annem de senin gibi yaptı kendini bana ve kardeşime adadı kimseye muhtaç etmedi bizi annem ve senin gibi birçok anne ahiretde bu emeklerinin karşılığını gani gani alırlar inşallah

X