Aile Planlaması Eşimin Spirali Hissetmesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

gulumse1988

Guru
Kayıtlı Üye
19 Mart 2013
128
51
arkadaşlar, 6 aydır spiral takılı, eşim son 2-3 ilişkimizde spiralin kendisine battığını söyledi, ben gündelik hayatta da ilişki sırasında da herhangi bir rahatsızlık duymuyorum, son 2-3 ilişkiden neden bu olabilir? kaymış mıdır yada farklı bir sorun mudur?

Spiralin Kaydığı Nasıl Anlaşılmaktadır?
Spiralin kaydığının anlaşılması çok zordur. Özellikle sizin kendinizin bu durumu anlaması hayli zordur. Ancak jinekolojik muayene ile doktor tarafından anlaşılmaktadır. Spiralin kaydığında şüphelenmeniz ise mümkündür.

Spiralin kaydığından şüphelenmeniz için çeşitli etkiler bulunmaktadır. Eğer ki adet dönemi haricinde ara kanamalar yaşıyorsanız bu kanamalar özellikle lekelenme şeklindeyse spiralin kaydığından şüphelenebilirsiniz. Spiral kaydığı zaman spiral ile penisin temas etme durumu olmaktadır. Bunun için de penis spiralden dolayı hasar görebilir. Cinsel ilişki esnasında penisin hasar görmesi durumunda spiralin kaydığı anlaşılmaktadır. Spiral kaymasından şüphelendiğinizde doktora başvurmalısınız. Doktorunuz spiralin düzeltilmesine ya da spiralin yeniden takılmasına karar vermektedir.

Hadi ya bende huylandım bende de var. E kayarsa hamilede kalınır.

Kayma konusunda benim kaymıştı ama kanama olmadı. Ne bende ne eşimde hissetme gibi bir durum olmadı. Doktora gidince doktor söyledi kaymış diye. Ama belki sizin durumunuz farklıdır bilemiyorum

X