Eşimin sperm sonucuna bakabilir misiniz doğal yoldan hamile kalabilir miyim?

SeptembeRose

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2022
632
530
Herkese merhaba, aranıza yeni katıldım. İlk başlığım, umarım şans getirir bana. Şimdiden teşekkür ederim. :KK200:
Eşimle 1 yıllık evliyiz 3 kez çocuk denedik olmadı eşim test verdi sonucu paylaşıyorum sizinle. Doktor çok bir şey söylemedi değerlerin düşük dedi hap verdi 2 tane onları kullanıyor şimdi. 3 ay sonra yine gel tahlil yapalım dedi pek bir şey söylemeyince kafam karıştı. Sizinle paylaşsam yardımcı olabilir misiniz? Hamile kalma sürem uzar mı uzamaz mı, yoksa doğal yoldan zor diyip aşılama ya da tüp bebek mi önerirsiniz? Acemiyim, yardım ederseniz sevinirim. Özellikle miktar ve hareketlilik açısından.
sonuççç.jpg

Herkese merhaba, aranıza yeni katıldım. İlk başlığım, umarım şans getirir bana. Şimdiden teşekkür ederim. :KK200:
Eşimle 1 yıllık evliyiz 3 kez çocuk denedik olmadı eşim test verdi sonucu paylaşıyorum sizinle. Doktor çok bir şey söylemedi değerlerin düşük dedi hap verdi 2 tane onları kullanıyor şimdi. 3 ay sonra yine gel tahlil yapalım dedi pek bir şey söylemeyince kafam karıştı. Sizinle paylaşsam yardımcı olabilir misiniz? Hamile kalma sürem uzar mı uzamaz mı, yoksa doğal yoldan zor diyip aşılama ya da tüp bebek mi önerirsiniz? Acemiyim, yardım ederseniz sevinirim. Özellikle miktar ve hareketlilik açısından. Eki Görüntüle 3151831
Sanırım hareket sıkıntısı var benim eşimde de var bu sorun ama bence siz daha iyi durumdasınız değer olarak. Proxeed plus kullandık 3 ay boyunca ve birde keciboynuzu kaynatıp suyunu içirin oda çok iyi eşiniz kilolaysa biraz kilo vermeli birde telefondan uzak durmalı diyebilirim. Bize doktor bunları söylemişti.

Bana doktor boşuna aşılamaya para harcamayın spermin hareketli olması lazım ki yumurtaligi bulsun siz direkt tup bebek yain demisti
Doğrudur sizin doktor sizi yönlendiriyo bizimki doğru düzgün konuşmuyo bile ben araştıra araştıra öğrendim aşılamada tutmayacağını biliyom yinede direkt tüp bebeğe geçmektense bunuda denedik bakalım hakkımızdan hayırlısı

Doğrudur sizin doktor sizi yönlendiriyo bizimki doğru düzgün konuşmuyo bile ben araştıra araştıra öğrendim aşılamada tutmayacağını biliyom yinede direkt tüp bebeğe geçmektense bunuda denedik bakalım hakkımızdan hayırlısı
Bence en doğrusunu yapmışsınız bizim doktorumuzun da çok iyi olduğunu düşünmüyorum üroloji doktoru sorun yok düzelir diyip ilaç verdi eşime aynı sonucları kadin doğuma gösterdim boşuna ugrasmayin tüp bebekten başka cocugunuz olmaz dedi. Artık hastaları müşteri olarak mi görüyorlar anlamadım.

Selam benim eşiminde hareket sıkıntısı var ama sizinki yükselebilir keçiboynuzu pekmezi denediniz mi
Öncelikle teşekkürler yorumunuz içinn. Doktor Klomen ve Dostinex yazdı prolaktin hormonu yüksek çıktı nedense onu düşürmek için yaptı bir de klomen de etkiliymiş. 3 aydır kullanıyor bu ay sonu yeni tahlil verecek on zamana kadar da denemeye devam ediyoruz. Keçi boynuzuna daha yeni yeni başladı. Maalesef her şeyi yemiyor yeme alışkanlığı biraz kötü ben ona bağlıyorum biraz da çabuk kırılan ve stresli birisi. Yine de şansımız var mıdır? Sizin değerler nasıl?

Bence en doğrusunu yapmışsınız bizim doktorumuzun da çok iyi olduğunu düşünmüyorum üroloji doktoru sorun yok düzelir diyip ilaç verdi eşime aynı sonucları kadin doğuma gösterdim boşuna ugrasmayin tüp bebekten başka cocugunuz olmaz dedi. Artık hastaları müşteri olarak mi görüyorlar anlamadım.
Herkes farklı bir şey söylüyor asla anlamıyorum.....bu nasıl doktorluk....

Sanırım hareket sıkıntısı var benim eşimde de var bu sorun ama bence siz daha iyi durumdasınız değer olarak. Proxeed plus kullandık 3 ay boyunca ve birde keciboynuzu kaynatıp suyunu içirin oda çok iyi eşiniz kilolaysa biraz kilo vermeli birde telefondan uzak durmalı diyebilirim. Bize doktor bunları söylemişti.
Sağolun biraz içime su serpildi. bize doktor neredeyse hiçbir şey demedi lafı ağzından cımbızla çektik. Eşim biraz keçiboynuzu pekmezi yemeye başladı maalesef seçici birisi her şey tüketmiyor.....bir de yeni sorunumuz çıktı denemeye erken başlayıp 2 günde 1 denesek bile 3 deneme sonrası modu düşüyor sertleşme problemi yaşıyor.. bunaldım şimdiden ne yapacağımı şaşırdım. çatlatma iğnesinden sonra mı ilişki denesek anlayamadım ki.

Hareket sıkıntısı olanlara aşılamayı önermiyorlar ki ama
Aşılamadaki avantaj hafif hareket sıkıntısı olanlarda (bizde olduğu gibi) spermin karşılaşacağı engeli azaltmak(tüplere biraz yakın yerden enjekte ediyorlar) ve böylece tüplere daha az kayıpla ulaşmasını sağlamak . Mikroçip yöntemi ile aşılama varmış başarı şansını artırıyormuş araştırdınız mı? Biz direkt onla başlayabiliriz. Masraflı olacak özelde yaptırıcam ama napim çocuk için değer....bakıcaz bir yoluna. çünkü şimdi sorunlar da yaşamaya başladık her an ilişki olmuyor yumurtlamayı kaçırırsam diğerlerinin hiçbir anlamı kalmaz...

X