Esimin isteksizligi

princessash34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2024
4
2
38
Merhabalar,
10 yillik evliyiz, 1 cocugum var. Evliligimizin ilk yillarindan bu yana cinsel birlikteligimizin sikligi hic istedigim gibi olmadi. 2-3 haftada 1 birlikte oluyorduk ve yasimiz cok gencken. Evlenmeden once birlikte olmadik bu arada. Sonra cocuk dogduktan sonra bu sure iyice acildi ve genelde talepkar olan bendim, bu durumda canimi sikiyordu, bir kadin olarak gururuma yediremiyordum. Bu konuyu gundeme getirdigimde hep tamam, haklisin vs gibi gecistirme tutumuyla karsilastim. Birlikte oldugumuzda performans olarak bir sorun hic gormedim ya da anlamadim, sadece erekte olmak icin mutlaka elini kullaniyor ve bazen de icimdeyken sonuyordu. Tartismalar ve sorunlarla aramiz iyice acildi ve ben de kustum, o isteyene kadar sesimi cikarmadim. Suan 5 ay oldu hic birlikte olmadik ve ben en son uygun bir ortamda sirf denemek icin teklif ettim. Aslinda onun da aklina geldigini soyledi ve yesil isik yaktiktan sonra wc ye gidip geldi ve yatalim mi dedi. Ben sok! Tabiki cok gururum kirildi, bosanmayi dusundum. Bugune kadar hep dusuncem, kendi kendini rahatlatiyor ve ihtiyac duymuyor, bencillikten diyordum. Ancak konuyu paylastigim bir arkadasim fizyolojik bir sorunu olabilecegini soyleyince bende bir isik yandi. Cunku eskiden beri hep bir bahanesi vardi. Aslinda toplumumuzdaki onyargilar ve tabular nelere mal oluyor, bu bir rahatsizliksa kimsenin sucu degil, utanilacak bir durum da degil bana gore. Boyle bir durum nasil kabul edilebilir bir erkek tarafindan? Ya da nasil tedaviye ikna edilir? Benzer durum yasamisiniz veya onerisi olan var midir?

İlişki sırasında sönüyor demişsiniz. Belli fizyolojik bir sorun olduğu. Sebebi psikolojik ya da fizyolojik olabilir. Ona göre ihtiyacınız üroloji ya da psikolog olabilir. Önce ürolog görmeli. Burda gördüğüme göre erkekler o konudaki sorunları için doktora gitmek istemiyor. Açıkça, kırmadan, beklentinizi söylemekten başka yol yok gibi duruyor.

Sanirim oyle. Ve ben yillardir beni istemiyor diye ondan daha da uzaklastim… Tedavisi varken hele neden paylasmaz bir erkek bunu esiyle? Yine de cok kirgin ve hayal kirikligina ugramis hissediyorum.

Canım kaderdaşım. Bizimde size benze. İstekli ben isteksiz koca. Aylarca bekleme, konuyu açınca tamam olucak filanlar duyma ama aylarca olmaması. Cinsel ilişki istiyorum diye hakaret duyma.Ve evet eşimde de sönme var.bu erkeklerin hepsi mi defolu.

Seni o kadar iyi anlıyorum ki.benim 2. evliliğim.ilk evliliğimde de cinsellik neredeyse yoktu.şu anki eşimle severek aşık olarak evlendik.tamam her gece sex yapacak kadar düşkün değildi ama son 2 yıldır ayda bir bile olmuyor.aynı şekilde sertleşme problemi onda da var.ilk zamanlar bugün yarın diye geçiştiriyordu.sonra bi ara senden koku geliyor demeye başladı (sertleşme problemini buna bağlamak istedi) ki emin olduğum halde jinekoloğa gittim ve koku ya da buna sebep olacak birşeyim olmadığını öğrendim.çok temiz çok bakımlı çirkin sayılmayacak kadar güzel ve çekici de bir kadınım.bunu o da biliyor ve kıskanıyor da ama çözüm aramıyor.doktora gitmeye itiraz etmiyor ama doktoru ben bulacağım randevuyu ben alacağım….. böyle olunca insan ister istemez soğumaya başlıyor.ben çok istekli bir kadınım.eşim sex konusunda hiçbir zaman beni doyuracak tarza da performansa da sahip değildi zaten ama arzulanmak bile yetiyordu.şimdi birbirimizi halen çok sevsek de halen aşık olsak da ev arkadaşı gibi yaşıyoruz.ve en kötüsü de ben çaba sarfetmek istemiyorum.kendisi çabalasın göreyim inanayım sonuna kadar destek olayım.beni sevdiğinden en ufak şüphem yok.ama kadın olarak cinsel anlamda istemediğini bile düşündüm.öyle de olsa mast. yapar tek gecelik ilişki yaşar ama onlar da yok.yani diyeceğim o vazgeçtiyse, böyle yaşamak istiyorsa benim yapabileceğim bir şey yok malesef

Isin en aci kismi da ne biliyor musunuz? Insanin kendinde bir eksik, hata aramasi. Mutlaka vardir, insaniz. Ama boyle bir sey soz konusu oldugunda bende bir problem var heralde diyorsun. Bir arkadasim 120 kg falandi:) oyle bir anlatirdi ki.. neticede bu erkekte biten bir sey yuzde 80. Yine de sizin yerinizde olsam, kendim icin doktora gitmesini saglardim, cunku bu sekilde saglikli bir iliski devam etmez yine siz yipranirsiniz.

Benzer bir yaşamadım yorumlara bakmaya geldim gecmis olsun

erkeklerin çoğunda özellikle aileleriyle yaşama devam ederken rahat bir cinsel yaşamı olmadığından hep böyle problemler var. bacim onların hormonları bizler gibi değil ve hep bir orgazm olmaları lazım mesela. ama aile baskısıyla ve bizim kültürümüzde ayrı ev kültürü de olmadığı için gençliklerinde utana sıkıla gizli gizli çabucak Mast vs. yaptıklarından hormonlar ve dengeler iyice bozuluyor ve haliyle evlilikte gelsin erken boşalmalar, erekte sorunları vb. bunun çözümü çok zor maalesef ama iyi bir doktor çözebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…