Eşimin bana karşı öfkesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mavikazak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2015
62
21
Merhaba kızlar, ilk konum mümkün olduğu kadar kısa keseceğim. Eşimle 7 yıldır evliyiz, seviyorum ve sevgisine de inanıyorum ama beni genelde savunmaz. Ben biraz dom bir kişiliğim hani savunulacak bişeyler de yapmam zaten ama kadınsı bir şey işte insan bekliyor. Ailesi saygısızlık yaptı, işle ilgili sorunlarım çok oldu, majör depresyon geçirdim ama hiç sarıp sarmalamadı çünkü ben annesi ağlayınca hemen yelkenleri suya indiriyor diye ağlamamı hep tuttum kullanmak gibi olur gibi geldi ama son zamanlarda dıygusallaştım en son dedim ki ağlarken suan ağlıyorum bana kızıyorsun bana niye sevkat göstermiyrsun dedim içimden gelmiyor dedi yıkıldım zaten aradan bi zaman geçti ağzındaki baklayı çıkardı, biz daha görüşürken yaşımız ufakken ciddi değilken eski bir erkek arkadaşımla görüşmüştüm kafamda bitirememiştim çünkü şimdiki eşime de ayıp olmasın diye lafımı söylemiştim sonra gidip ben bu kişiyle görüştüm bitirdim tamamen kalbim sana ait demiştim ben söylemesem zaten öğrenmezdi şimdi o görüşmeyi söyledi ama ondan sonra kaç yol arkadaşlık yaptık sonra evlendik meğer o bunu atamamış ondan ben onun huyu böyle derken meğer o tatmin oluyormuş ben üzüldükçe hırsını alır gibi madem o yaptığımı kaldıramadı neden evlendi kafamda bir sürü soru kendini aldatıldı gibi görüp yıllarca bu yüzden beni kimseye savunmamış hep geri planda kalıp beni ortaya almış kahroldum kızlar objektif baktım lütfen ben bu acıyı nasıl geçiricem nasıl düzelebilicez

Dom kisilik nedir?

Eşinizin yaptığı ve söylediği şeyler saçmalık ama siz de geçimli birine benzemiyorsunuz sanki.
Çok sevmem lazım biriyle geçinmem için. Eşimi de çok seviyorum arkamda destek hissedemeden bile bu kalpten gelen bir şey. Ama sevmediğim kişiyle geçinmek için çaba sarfetmem haklısnız politik yönümü geliştirmem lazım

Boyle davranan adamin sevgisine nasıl inanıyorsunuz diyeceğim şimdi ama "eve ne istesem alir" cevabı gelecek diye korkmuyor değilim.
Ben bugüne kadarki durumu hep sen zaten hallediyorsun güçlüsün falan diyordu ihtiyacım olmazdı zaten ama depresyon tedavisi bitti ben de duygularımı tutmaya başladım şimdi bu da mı hata oldu anlamıyorum ifade etsem bir türlü etmesem bir türlü

Boyle davranan bir kocanın sevgisine nasıl inanıyorsunuz peki? Bu kısmı hiç anlamıyorum.
Kocanız da bahane aramış yaptığı, yapmadığı her şeye
Temizliğe yardım ediyor olabilir.
Bu genel davranış kalıbı değil ki ondan başlık açtım karşımızdaki dört dörtlük olmuyor hoşumuza gitmeyen şeylere de kişiliği öyle karakteri öyle deyip devam ediyoruz benim böyle bişeyi söyleyeceği aklımın ucundan geçmezdi atlatamıyrm bilinçaltında hep o olay geliyormuş aklına

Bahane ediyor gibi. Aklına başka bir şey gelmemiş. Demişya işte içinden gelmiyor diye. İnadına daha da beter olur. Umursamayın siz de
Bilinçaltında bu varsa ben sebep oldum diye bu sefer suçluluk hissedicem inşallah dediğiniz gibidir öylesine demiştir

Genelde nasıl davranıyordu da sevgisinden emin oldunuz işte onu soruyoruz?

Sizin haberiniz bile olmadan yıllarca içinde kin biriktirmiş biri nasıl.bir sevgi göstermiş olabilir ki? Gayette genel bir durum var. Hoşa gitmeyen bir huy değil ki sizin anlattığınız şey.

Karadeniz’de kullanılır dom sözlü olan kişiye derler kusuru kendide de olsa başkasında da söyleyen laf esirgemeyen gibi

Yine anlamadim ama burnundan kil aldırmayan olarak yorumladim ben.

Esinizde o kadar takintiliymis madem evlenmeseymis haspam.

Cok sacma.

Bunu bir ortak arkadaşımıza dert yandım, hani o sırada mesela daha şevketli davransa diye o da dedi ki benim nişanlımda aynı çünkü biz maddi manevi güçlü olunca erkek hassas gibi göremiyor diye ben de hep buna inandm ihtiyacımızı belli edelim herkes öyle yapıyor bırak onlara daha dişil geliyor dedi ama benim içimden de strateji olur gibi geldi o yüzden o toplara girmedim depresyon sürecinde mecburen duygularımı daha çok yaşadım o süreçte fark ettim iş aile sorunlarda o zaman tepki verdim duygusal çünkü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…