Esimin ailesi beni yok sayiyor?

Seni çok anlıyorum. Kendimden değil kayinvalidemden o da şuan 60 yaşında hala senin söylediklerini söylüyor. İkinci evlilikleri olduğu için istememisler onu öncelikle ona da hep söylüyorum. 40 yıl geçmiş hala beni istemiyorlar diyor. Bazen en güzeli uzak olmak o kaosla beslenen insanlardan arani uzak tutman çok iyi benim kayınvalidem çok benci ama hamile oldum aradılar hayırlısı olsuna seni niye arıyorlar beni aramiyorlar. Bir şey olsa beni kaideye takmiyorlar. Her şeyi sorun ediyor ama her şeyi. O istiyor ki herkes onunla ilgilensin neymiş onu mutfağa sokmamis neymiş bir plan yapılırken eşini ariyorlarmis. Yani bazen keşke bende uzak olsam diyorum. Bizim şuan bir dükkan var eşimde çok güzel bir iş buldu. Dükkan boş kalmasın diye bizimle birlikte yaşıyorlar. Sana şöyle söyleyeyim kestigim domatese bile şöyle böyle dogra diyor. O da ailesinde böyle görmüş her şeyine karışıyor. Yatak odama çat kapı girer. Akrabalardan hem kendi tarafı hem eşinin tarafı sevmiyor. Bize de çok karışıyor ona gitmeyin buna gitmeyin onu yapmayın bunu yapmayın geçen mutfağı düzeltmeye başlamış bir sürü laf söyledi bende dayanamadım anne dedim biz bir yıldır beraberi bu mutfağı hepimiz kullandık yani benim yüzümden olan bir şey değil başladı ben böyle hamaratim ben söyleyim anne dedim sen ben değil bu mutfağın böyle olması hepimizin anlamıyor işte. Geçen hafta kendi annesine bakmaya gitti. Evde yemekler yaptım temizledim kayınpederim gel gel hanım gelin bize çok güzel yemekler yapıyor sen hiç böyle nohut yedin mi dedi. Bu hafta yaptığım her yemekte kusur bulup yemek yemedi mesela yani ondan iyisi yok olmamalı. Benim ilk aylarimda hamileliğim kanamalı geçti. 2 kere hastahanede yatmam gerekti aptallık bende yatmadım evde yatarım dedim bu pandemi sürecinde sonra yanıma gelir sen çok yatıyorsun söylesin böylesin dedi. 5 aylık hamileyim evin bütün yükü bende kendisi dükkanda bile durmaz ablası bize yakın hep onla gezer eve gelince yemeği hazır ister. Ne yapacağımı bazen bende bilmiyorum sözde kendisi yardım etmiş olur. Sana tavsiyem uzak olmak dünyanın en güzel şeyi sorun etme bu tarz insanlara fikrini de beyan etme çünkü ayrı dünyaların insanlarısiniz belli ki ben bunalıma giriyorum bazen 5 yıl üniversite için İstanbul'da yaşadım kendi başıma okudum çalıştım. Hatta 13 tane ülke gördüm 2 yıl yurt dışında çalıştım. İzmirliyim doğma büyüme yani bu zamana kadar kendi ayaklarımın üzerindeydim. Hatta evlendim eşim 2 yıl iş bulamadi pandemiden dolayı ben çalıştım. Hiç bir seyden gocunmadim ama birinin evliliğine karisilmasindan hoşlanmıyorum keşke sadece eşim ve ben olsak diyorum bazen hayat bu bunları söylememdeki amaç su bu zamana kadar eşimin ailesi yoktu o zannediyor ki ben dağdan indim her şeyi o öğretecek bana 😊 hayat bu yapacak bir şey yok kafana takma uzak en iyisi ne yapacaksın o manyak kaostan beslenen insanların içine girerek😂
Valla iyi geldi yazdiklariniz.ayrica baya zor zamanalr gecirmissinizmAllah kolaylik versin

Muhtemelen şuan onlarla olduğunuz için biraz fazla düşünmeye başlamışsınız. Neticede her insan farklıdır ve görümceniz sadece size karşı değil herkese öyle davranıyor madem aldırmayın, üzerine düşünüp de kendinizi üzmeyin derim.

X