Esimin ailesi beni yok sayiyor?

Sizi en iyi ben anlarım 😂😂😂
Ben samimiyet kurmamakla hatta mecburiyetler dışında konuşmamakla idare ediyorum 😂
Evleneli iki buçuk yıl oluyor bir gelin olarak eşimi ailesini ziyaret etmesi konusunda ikna etmeye çalışıyorum ama gitmemeyi tercih ediyor bende birşey söylemeyi bıraktım artık. Daha bir kere bile gitmedik. Bir gelin olarak dedim çünkü genelde gelinler kayınvalideye gitmek istemez. 😂
Sizde yalnız kalsanız da hiiç umursayın zaten öylesine daha da tahammülleri olmaz 😅

Acaba yıldızınız mı barışmıyor. Ya da belki üzmek istemem ama bazen bazı insanlarla muhabbetin tutmaz.
Sen konuşmaya çalış abla günaydın nasılsın bugün hadi dışarı çıkalım diye tekliflerde bulunun.
Belki yumuşar adım attıkça.
Bazen oraya gitceğiniz zaman hediye al bunu sana aldım abla içimden geldi de bence yavaş yavaş hoşuna gidecektir.
Ama asil acitan kismi esimlede ben muhabbetimizi cok iyi gormuyorum.yada ailesiyle muhabbetini kiskaniyorum.seviyoruz birbirimizi ama o ailesinin yanina gelince bambaska biri oluyor.cok konuskan ve neseli.siyaset cok konusurlar mesela.ben hicc konusmam esimle.anlatabiliyormuyum.cok uzuluyorum.ama kendime de bakiyorum bende ailemin yaninda baskayim

Ayrica esimin oyle kalabalik ortamlarda ben yanlizkenn bana bakmasi arada bir gelip ilgilenmesi de beni uzuyor.cunku onunda uzuldugunu anliyorum.bana baksin gelsin ilgilensin hic istemiyorum.hic boyle hayal etmemistim.sevilen bi gelin olma gibi istegim vardi.size garip gelebilir tabi
Siz iyi niyetlisiniz ve akraba olmak, kaynaşmak istemişsiniz ki bu da çok güzel birşey. Ama onların tarzı farklı anladığım, kadarıyla hatta onların normali bu belkide. Kendinizi asla üzmeyin kafaya takmayın ve asla üzgün ezik vs durmayın yanlarında. Güçlü ve neşeli olun uzak durmayın derim ama sürekli karmaşa ortamı gibi muhabbet eden kişiler sizi bir süre sonra yorabilir ve keşke mesafeli dursaymışım da diyebilirsiniz sonradan. O yüzden hiç canınızı sıkmadan, üzmeden takılmadan zaman verin herkese 🤗

Merhaba arkadaslar.gercekten nasil dogru bir sekilde anlaticam bilemiyorum ama.2 senelik evliyim.arkadas araciligi ile tanistim esimle.esimin ailesi teyzeler kuzenler falan kalabalik bisekilde toplasip duran bi aile.enistelere bile eniste degil dayi derler.eniste soguk geliyormus.aile istemeye geldiginde de kendimi garip hissetmistim.bize gore daha gosterisli yasayan isanlardi.bunlari neden soyluyorum acaba ben mi kendi kendime sorun ettim sizler anlayin diye.dugun zamani kargasaliydi.cok bagirarak olaylari buyuterek yasiyorlar herseyi.dugunde de sacma sebeplerden olaylar cikti.bizim taraftan herkezin garibine gitmis .anneme sonradan soylemisler.gorumcem zaten en basindan beri bana karsi oylesine soguktu ki.arkadaslarim bile bana olan bakislarini bana soylediler farkindamisin diye.40 yasinda baya buyuk benden.biz evlendikten 4 ay sonra evlendi oda.ailesinin sorumlulugunu hep o ustlenmis calismis bakmis..dugunumde ailedeki buyuk gelinde annemle bi ara muhabbet etmis kizin cok takmasin bunlari.bunlarla uzaktan uzaga anlasilir falan diye akil vermis.kayinvalidem cok tatli bi insandi .ben 6 aylikken vefat etti.gorumcem bu 6 ay boyunca benimle dogru duzgun konusmadi hatta bi ara kayinvalidemin tel de ona , gavur degil ya burdaki gelsene biraz dedigini duymustum.arkadaslar biz farkli sehirlerdeyiz 3 ayda bir geliyoruz ama.15 gun falan kaliyoruz.ve bu sure zarfinda hep toplasiliyor.teyzelerde kuzenlerde.en az 20 kisi olunuyor.ve benimle oylesine konusuluyor o kadar .zaten hep bi bagris.herkez bagirarak konusuyor.birbirlerini azarlayarak konusuyorlar.degisik bi tarzlari var.herkezde bi ozguven patlamasi.mesela.gorumceme bise derdim uff ne alaka ya daha neler falan hep boyle cevaplar.cok uzulurdum ama.sonra baktim herkeze oyle kabaca cevaplar veriyor tarzi oyle takmadim kafaya.sulalenin patronu da neredeyse gorumcem.oylesine bi agirligi var.bu ailede coo yanliz hissediyorum ki kendimi.40 yabancinin icine girsem daha rahatim.arkadas ortamimda iyiyimdir.ablamin.gorumceleriyle bile can cigerik ama bu ailede bambaska suskun biri oldum. evlendigimden beri bu aile resmen kendimi sorgulattiriyor bana.onlar benimle muhatap olmadikca bende onalra cok yanasmadim tabi.cok zorlaniyorum.sorun bende mi.gorumcem benimle iyi olsa digerleride beni takardi diyorum.ama bilemiyorum.esimin tavrini sorarsaniz da zaten en basindan beri uzakta oturmayi isteyen biri.asla yakinda olmak istemiyor.ama tabi benim ailesiyle daha muhabbetli olmami isterdi.napiyim anlasamiyorsaniz bi sevemediniz birbirinizi.uzaktayiz zaten yaoacak bisey yok diyor.sorun bende mi.ben mi soyutladim kendimi sizce
Seni çok anlıyorum. Kendimden değil kayinvalidemden o da şuan 60 yaşında hala senin söylediklerini söylüyor. İkinci evlilikleri olduğu için istememisler onu öncelikle ona da hep söylüyorum. 40 yıl geçmiş hala beni istemiyorlar diyor. Bazen en güzeli uzak olmak o kaosla beslenen insanlardan arani uzak tutman çok iyi benim kayınvalidem çok benci ama hamile oldum aradılar hayırlısı olsuna seni niye arıyorlar beni aramiyorlar. Bir şey olsa beni kaideye takmiyorlar. Her şeyi sorun ediyor ama her şeyi. O istiyor ki herkes onunla ilgilensin neymiş onu mutfağa sokmamis neymiş bir plan yapılırken eşini ariyorlarmis. Yani bazen keşke bende uzak olsam diyorum. Bizim şuan bir dükkan var eşimde çok güzel bir iş buldu. Dükkan boş kalmasın diye bizimle birlikte yaşıyorlar. Sana şöyle söyleyeyim kestigim domatese bile şöyle böyle dogra diyor. O da ailesinde böyle görmüş her şeyine karışıyor. Yatak odama çat kapı girer. Akrabalardan hem kendi tarafı hem eşinin tarafı sevmiyor. Bize de çok karışıyor ona gitmeyin buna gitmeyin onu yapmayın bunu yapmayın geçen mutfağı düzeltmeye başlamış bir sürü laf söyledi bende dayanamadım anne dedim biz bir yıldır beraberi bu mutfağı hepimiz kullandık yani benim yüzümden olan bir şey değil başladı ben böyle hamaratim ben söyleyim anne dedim sen ben değil bu mutfağın böyle olması hepimizin anlamıyor işte. Geçen hafta kendi annesine bakmaya gitti. Evde yemekler yaptım temizledim kayınpederim gel gel hanım gelin bize çok güzel yemekler yapıyor sen hiç böyle nohut yedin mi dedi. Bu hafta yaptığım her yemekte kusur bulup yemek yemedi mesela yani ondan iyisi yok olmamalı. Benim ilk aylarimda hamileliğim kanamalı geçti. 2 kere hastahanede yatmam gerekti aptallık bende yatmadım evde yatarım dedim bu pandemi sürecinde sonra yanıma gelir sen çok yatıyorsun söylesin böylesin dedi. 5 aylık hamileyim evin bütün yükü bende kendisi dükkanda bile durmaz ablası bize yakın hep onla gezer eve gelince yemeği hazır ister. Ne yapacağımı bazen bende bilmiyorum sözde kendisi yardım etmiş olur. Sana tavsiyem uzak olmak dünyanın en güzel şeyi sorun etme bu tarz insanlara fikrini de beyan etme çünkü ayrı dünyaların insanlarısiniz belli ki ben bunalıma giriyorum bazen 5 yıl üniversite için İstanbul'da yaşadım kendi başıma okudum çalıştım. Hatta 13 tane ülke gördüm 2 yıl yurt dışında çalıştım. İzmirliyim doğma büyüme yani bu zamana kadar kendi ayaklarımın üzerindeydim. Hatta evlendim eşim 2 yıl iş bulamadi pandemiden dolayı ben çalıştım. Hiç bir seyden gocunmadim ama birinin evliliğine karisilmasindan hoşlanmıyorum keşke sadece eşim ve ben olsak diyorum bazen hayat bu bunları söylememdeki amaç su bu zamana kadar eşimin ailesi yoktu o zannediyor ki ben dağdan indim her şeyi o öğretecek bana 😊 hayat bu yapacak bir şey yok kafana takma uzak en iyisi ne yapacaksın o manyak kaostan beslenen insanların içine girerek😂

Sizi en iyi ben anlarım 😂😂😂
Ben samimiyet kurmamakla hatta mecburiyetler dışında konuşmamakla idare ediyorum 😂
Evleneli iki buçuk yıl oluyor bir gelin olarak eşimi ailesini ziyaret etmesi konusunda ikna etmeye çalışıyorum ama gitmemeyi tercih ediyor bende birşey söylemeyi bıraktım artık. Daha bir kere bile gitmedik. Bir gelin olarak dedim çünkü genelde gelinler kayınvalideye gitmek istemez. 😂
Sizde yalnız kalsanız da hiiç umursayın zaten öylesine daha da tahammülleri olmaz 😅
Sizde rizelilere mi gelinsiniz.ama esimin halalari oyle degil.onlar cok tatlilar.baya ortak yonlerimiz var o zaman😂

Sizde rizelilere mi gelinsiniz.ama esimin halalari oyle degil.onlar cok tatlilar.baya ortak yonlerimiz var o zaman😂
Evet. Biz de farklı şehirde yaşıyoruz. Yani hiç biriyle henüz öyle bir ortamda bulunmadım o yüzden tatlılıklarına da pek şahit olamadım. 😂
Ama söz-nişan, kına, düğün-nikah sürecindeki anormal davranışlarını görünce iletişim kurmamak gerektiğine kanaat getirdim. Öyle büyük kavga gürültümüz hiç olmadı ama aşırı özensiz davranışlarına maruz kaldık ailecek ve bu davranışlar normalmiş gibi davranıldı. Bunca zaman geçmesine rağmen hala aklımdadır yapılanlar ya da yapılmayanlar diyebilirim😂

Ha onlar cok sevilecek insanlar ama siz sevmemissiniz oyle mi ? Kaba insan iticiligi denen bir sey var, ne alaka nedir 40 yasindaki kadinda ,kusaklari karistirmis kii cocuklar bile boyle konusmuyor duzgun ifade ediyorlar kendilerini, ayrica pandemi var 30 kisi agiz agiza... vakalari tek baslarina omuzlamislar yani ilginc...

Evet. Biz de farklı şehirde yaşıyoruz. Yani hiç biriyle henüz öyle bir ortamda bulunmadım o yüzden tatlılıklarına da pek şahit olamadım. 😂
Ama söz-nişan, kına, düğün-nikah sürecindeki anormal davranışlarını görünce iletişim kurmamak gerektiğine kanaat getirdim. Öyle büyük kavga gürültümüz hiç olmadı ama aşırı özensiz davranışlarına maruz kaldık ailecek ve bu davranışlar normalmiş gibi davranıldı. Bunca zaman geçmesine rağmen hala aklımdadır yapılanlar ya da yapılmayanlar diyebilirim😂
Mesela anormal davranislari nasil

3 ayda bir gördüğünüz insanlara niye bu kadar taktınız?
Kadınının tarzı o, sizin aileniz kibar diye herkes öyle olamaz. Benimseyemeyen sizsiniz bence. Yok saymak değil mesele.
Onlar o şekilde anlaşıyorlar bağrışarak ya da yüksek sesle konuşmalarında sizi üzen ne anlamadım.
Baslarda tabiki acayibime gitti.ama alistim o halllerine.zaten yazida da soyluyorum.alistim diye.3 ayda bir geliyorum.bi hosgeldin den baska bise demek yok.napiyorsun cocuklarla nasil gidiyor hic bise demek yok.buradaki herkezin de bu kadar normal karsilamasi bi garip gercekten.

Mesela anormal davranislari nasil
Görümcemin eşim için sürekli biricikmiş, çok kıymetliymiş gibi konuşması yapacağımız herseyin tarihine müdahalede bulunmaya çalışması ama yaşadığım şehirdeki söze, nişana riksiz bir hamilelik geçirmesine rağmen hamile olduğu/ kınaya, nikaha ise çocuğunun küçük olduğu gerekçesiyle gerekçesiyle gelmemesi. Fakat kendisi de Rize’ye altı yedi saatlik yolda olmasına rağmen oraya giderken herhangi bir bahane bulmaması. Düğüne koşarak gelmesi 😂
Ailesinin nikaha diye gelip şehri gezmekten gelin çıkarmasına gelmemeleri, eşimi bir basına bırakmaları hatta neredeyse nikaha geç kalmaları.
Nikahta takı takılması gerektiğini bizim söylememizin gerektiğini bilmiyormuş olmaları.
Normalde görümcemin ayda yılda bir kardeşiyle konuştuğu halde balayındayken her akşam napıyorsunuz bize de fotoğraf atın diye mesajlar yağdırması (kendi kardeşi bile ne kadar meraklı her gün her gün böyle sorulur mu demişti)
Bu liste daha uzar gider aslında bu kadarı yeterli diye düşündüm. 😂

Görümcemin eşim için sürekli biricikmiş, çok kıymetliymiş gibi konuşması yapacağımız herseyin tarihine müdahalede bulunmaya çalışması ama yaşadığım şehirdeki söze, nişana riksiz bir hamilelik geçirmesine rağmen hamile olduğu/ kınaya, nikaha ise çocuğunun küçük olduğu gerekçesiyle gerekçesiyle gelmemesi. Fakat kendisi de Rize’ye altı yedi saatlik yolda olmasına rağmen oraya giderken herhangi bir bahane bulmaması. Düğüne koşarak gelmesi 😂
Ailesinin nikaha diye gelip şehri gezmekten gelin çıkarmasına gelmemeleri, eşimi bir basına bırakmaları hatta neredeyse nikaha geç kalmaları.
Nikahta takı takılması gerektiğini bizim söylememizin gerektiğini bilmiyormuş olmaları.
Normalde görümcemin ayda yılda bir kardeşiyle konuştuğu halde balayındayken her akşam napıyorsunuz bize de fotoğraf atın diye mesajlar yağdırması (kendi kardeşi bile ne kadar meraklı her gün her gün böyle sorulur mu demişti)
Bu liste daha uzar gider aslında bu kadarı yeterli diye düşündüm. 😂
😂

X