Eşime yazdım,sizinlede paylaşmak istedim

_sedaa_

EgEhAn
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
155
1
39
Küçücük bir çocuğunun ellerine hayatımı bağladığım zamanlardayım,Uğruna her şeyimi feda edebileceğim,daha içimde bile olmayan sevimli bir çocuk uğruna sinir krizleri geçirdiğim o şizofrenik zamanlarda,O beni hayata bağlayan, ben onunla hayata
bağlanan Uğruna yıkıldığım,sessiz feryatlar edip durduğum, beni beslemiş ve büyütmüş sahibimi üzdüğüm belki de... Tek isteğim ona iyi bir anne olmakken trajikomik engeller konulmuştu önüme.bebeğini onun önüne koymuş anne adayını aşağılayan, annelik değerleri ile değil, cüzdan kalınlığına göre evlat sahibi olma isteği yaşayan bir adam...''Daha yirmiüç yaşındayım'' demiştim değil mi
sana''Ben sadece onu istiyorum ve benim olacak'' demiştim değil mi? Beni o an isteklerim ile yargılamanı istemiştim
sadece, cüzdanımız için erkendi.Anne-baba olmanın erdemini kavrayamamış insanlar ile kayıp gitmişti ellerimden bebeğim.

Babalığı;
bir cüzdan ve bir kaç zengin arkadaşa göre kalbime aktaran sen, eşim-canım dediklerim, İtiraf etmeliyim, geceler boyu döktüğüm
göz yaşlarının sebebi siz değildiniz,üzgün değilim.Ona anne olmak isterken önüme koyduğun trajikomik şartlar yüzünden sanırım feryatlarım...Bebeğimin olmayışını inatla yüzüme vurmaya çalışan,başkalarının çocuklarını bana inat gözmün içine baka
baka hopur hopur hoplatan insanlara,Ya da insan soyunun o iğrenç çıkarcı
bakışlarına Daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum.Daha kaç kere ellerimin arasından kayıp gitmesine şahit olacak gücüm
kalmıştı tombul yanaklı, yaramaz hayalimin.basit sayısal işlemler gibiydi tek tip hayallerin
bir eş+birbebek= kalın bir cüzdan ediyordu her işlem sonunda,Sıkıldığım herşeyden
kaçmak istiyorum,gidebildiğim yere kadar. sessizce bir köşede oturup ağlayan çocuk gibiyim.Kaç kere kendimi boğmak istedim hayal denizimde.bir çift güzel, siyah gözün
hayali tuttu köşe bucak annelik kokan ellerimden,kazağımın kollarına sildim her seferinde göz yaşlarımla akan hayallerimi.
Sessiz,nadiren sıcak ve genellikle soğuk,kendimi sığıntı hissettiğim evime hapsettim o an gelebilecek güzellikleri.Ne senin haberin oldu bundan, ne de hayalimin.
Milyonlarca hayallerle yaşıyordum her sevişmemdebelki bu defa hayallerime kavuşurum diye.sen milyonluk hayaller denizinde yüzüp giderken..Şimdi ise, ben gidiyorum bilinmez diyarlara, hayalime gün aldım bilinmez bir aya.
Eda olacaktı adı,Belkide rüyamda gördüğün adını söyleyerek uyandığım Çağrı kirlettin kendi zenginlik hayallerinle benim HAYALİMİN adını.
adı YALNIZLIK oldu şimdi hayalimin, omuzuma konsun minik temiz eli bebeğimin.Seni cüzdan ile arkadaşların arasına sıkışmış
hayatın ile baş başa bırakıyorum.Bir zamanlar kayalıklarında ağladığım hayaller denizine açılıyorum.Babalık özleminden uzak suretin can bulsun küçük bebeğimin gözlerinde
Ben bebeğime kavuşacağım.Ama bu dünyada ama ahirette,ben kavuşacağım emellerime.
saklı kalsın sana bu konuda olan nefretimiz, bir ömür boyu, masum ve siyah minik gözlerinde bebeğimin.

Bir zamanlar elimi tuttuğunda bile bütün bedenimi ısıtan ellerin,yerini bedenime her dokunuşunda buza çeviren ellere bıraktı.Verilen sözler,yapılmak istenen güzellikler ne kadar da çabuk unutuldu.Sözcüklerde kalan güzellikler içinmiydi çekilen onca sıkıntı.
İsyan bayraklarını çekti yine yüreğim.Ne yana baksam kırık,dökük,savrulmuş bir ben görüyorum.Benden çaldığın umutlarım,hayallerim sana kalsın yadigar.Ben bana yeterim.Yeter ki sen sadece olduğun yerde kal.Ne bana dokun ne de içimde tekrar büyüteceğim hayallerime...Bedenen yanındayım artık ruhen değilim.Çok üzgünüm ama ben artık hayallerimi alıp gitmeliyim...:enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk:

çektiğiniz acılar ve bunları yazıya dökmeniz en az sizin kadar benide üzdü okadar güzel duygularınızı dile getirmişsinizki daha söylenicek söz kalmamış Allah bütün sıkıntılarınızdan biran önce kurtarıp yüzünüzü güldürsün
Mutlu yaşamlar dileğiyle...

canım aynı bebek hasretini bende yaşıyorum insanın içinin nasıl yanıp kavrulduğunu hayatını sadece bir hayal üstüne kurmak çok zor seni çok iyi anlıyorum anne olma isteği seni hayattan alı koyar
allah yardımcımız olsun inş bu imtihanı kolay verirsin canım

sedaa cım hayırlısıyla bebişine kavuşmanı diliyorumAllah gönlüne göre versin

canııımmmm bebek hasreti en güzel bu şekilde anlatılabilirdi

ne demeliyim....

yalnız değilsin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

arkdşlar istediğimiz kadar yazalım çözelim haykıralım tek şey işte wardığımız son
SABIR SABIR SABIR....

Canım senin yazılarını hem bu bölümde, hem de psikoloji bölümünde okumuştum. Okurken de en çok hüzünlendiğim kızlardandın. Benim de geçmişimde beni üzen öyle çok olaylar oldu ki.. çoğu da olmasını istediğim fakat olmayan şeylerden dolayıydı. ama sonradan o kadar çok şahit oldum ki. üzüldüğüm şeyler gerçekten de hayırlısı olanmış. Beni ilerki hayatımda mutsuz edecek şeylermiş. Ama o zamanlar öyle gelmiyor insanlara. Bazı şeyler inatla olmuyorsa, bil ki onda gerçekten de bir hayır vardır. Üzücü şeyler yaşamışsın belli. Hepimiz de kendine göre acıları, umutsuzlukları oluyor. Dünyadan kopmak istediğim zamanlarım benim de oldu. Sabretmek ve hayırlısını dilemekten başka çare olmuyor o an için. Hayatta inişler çıkışlar hep olacak. Sabretmek ve umudu hiç kaybetmemek lazım. Sevgiler..

inan bende tıkandım kaldım..
elimden gelen tek şey duamdır....
Taptığım Allahım nasip etsin omuzuna dokunan küçücük elli meleğini....

canım hiçbir zaman ümidini yitirme o minik el göreceksin yüzünü okşayacak anneciğim diye seni okadar iyi anlıyorumki yaşadım bende bunları hep sabrettim Allah ıma sığındım o kadar net hatırlıyorum ki çok samimi arkadaşım vardı ikimizinde eşi polis göreve gitti eşim o kapıdan çıkar çıkmaz telefon çaldı arayan arkadaşım canıııııım diye bağırdı noldu dedim hamileyim ben dedi çok sevinmiştim onun adına telefonu kapattım yığıldım oldum yere bağıra bağıra ağladım Allah 'ım benimde olsun nolur diye yalvardım ama o kadar içten diledimki anlatamam meğerse bende karnımdaki büyüyen yavrumdan habersizmişim oldu yani rabbim sabrımın sonunda verdi hamdolsun mükafatımı oğluşum 2 gün önce 6 yaşına girdi şimdi yemin ediyorum sana o kadar içten diledimki rabbim sedanında gölünün muradını ver diye dualarım seninle canım .......

bu kadar içerlenmene çok üzüldüm canım ama rabbim bir kulu gerçekten birşeyi çok istediğinde verir inşallah sanada en yakın zamanda yavrunu verir dualarım seninle....

kıyamm ben sana ya o kadar kötü oldumki inan anlatamm bende aynı senin gibi anne olma duygusunu biraz önce yaşamak isteyenlerdenim allak sabır kolaylık versin herşey gönlünce olur inşallah :çok üzgünüm: :a015:

aynen benımde buna benzer mucize gıbı girdi hayatıma cocugum 4 yılda sonra oldu suandada 4 yasında hiç bır zamn umudunu yitirme Allah herkese nasip etsin ınsallah :çok üzgünüm:

canım seni çok iyi anlıyorum aynı şeyleri bende yaşadım vaktinde.ama bak şuan hamileyim Allah en kısa zamanda sana da ve tüm isteyenlere nasip etsin bu duyguyu.

Rabbim herkesin gönlüne göre versin..
İnşallah senin ve diğer bebiş hasreti çeken arkadaşlarımın en yakın zamanda yüzü güler.

En büyük imtihanlardan birini veriyoruz sanırım.Rabbim sevdiği kullarına hayatta geçmesini istediği sınavları verirmiş.Her zaman hayırlısı istemek lazım.Annem,benim ve kardeşlerimin üstüne çok titrerdi.Evlat sahibi olamadan anladım annemin neler hissettiğini.
Ben bebişimin hayalimde ağlama sesine bile dayanamıyorum,eğer Rabbim bir gün nasip ederse oturup onunla birlikte ağlarım heralde:teselli:senağlama

Canım benim, bu güzel yazını bizlerle paylaşman çok güzel bir duygu.
ALLAH 'ım herşeyi o güzel gönlüne göre verir inşallah.
inan o kadar duygulandım ki anlatamam.
dualarım seninle.

arkadaşım inan şuan çok duygulandım.allah inşallah kalbine göre verir.benimde 2 yaşında kızım var.kızım doğduğunda depresyona girmiştim suan bile bazen okadar bunalıyorum ki.ama yazını okuyunca kendime geldim.şimdi ikinci çocugu asla düşünmuyorum diyorum ama çok büyük şımarıklık yapıyorum.:a015:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…