Eşime güvenmelimiyim? (çocuk için)

morahtapott

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2024
10
5
Merhaba hanımlar ben 1 senelik evliyim çok mutluyum. Ve çocuğum yok ama istiyorum. Ama herşeyden önce şu var: eşimi çok seviyorum, huyu güzeldir 1şeyini sevmiyorum oda; ailesine aşırı bağlı olması. Mesela ben birşey isteyeyim aynı anda ailesinden herhangi biri birşey istese; direk ailesinin dediğini yapar. Çok yardımcı biri seviyorumda ama önce eşini sonra ailesini memnun etmesi gerekmiyormu. Tabi ailesidir sevecek yapacak ama nebiliyim bu huyundan hiç hoşlanmıyorum. Birçok kez konuştuk bu konuyu, tamam doğru söylüyorsun diyo dikkat ediyo sonrada ama bi süre sonra başa dönüyoruz ve ben onu uyarmak zorunda kalıyorum.. Bu konuyu anlatma sebebim; bebek çok istiyorum ama ya bana yaptığını çocuğumuza yaparsa? Buna aşırı üzülürüm. Veya çocuk olduktan sonra değişip öncelik biz olurmuyuz.. sırf buyüzden çocuk konusunu bekletiyorum ama çokta istiyorum.. fikirlerinizi alabilirim..

Ne istiyorsunuz ve ailesinin isteği ne de öncelik onlar oluyor ?
Bunu bilirsek daha iyi olur.
Çok günlük olaylar aslında çok basit şeyler. Mesela atıyorum x gezmelerine gidelim diyorum yarın için. Ardından ailesinden biri arasın o güne ve herhangi bi yere gitmek için. Ailesini seçer. Bana sende gel sonra yaparız senin dediğini falan der. Asla " başka planımız var" veya "müsait değiliz" "olmaz" demez. Ama bana diyor bunları. Bu çok yoruyor beni..

Çok günlük olaylar aslında çok basit şeyler. Mesela atıyorum x gezmelerine gidelim diyorum yarın için. Ardından ailesinden biri arasın o güne ve herhangi bi yere gitmek için. Ailesini seçer. Bana sende gel sonra yaparız senin dediğini falan der. Asla " başka planımız var" veya "müsait değilim" demez. Ama bana diyor müsait olmadığı zamanlaru. Bu çok yoruyor beni..
O zaman erteleyin cidden. Çocuk olunca düzeleceğini pek sanmıyorum. Çocuktan önce ciddi anlamda düzelmesi gerekiyor bu konuda. İnsanın önceliği eşi olmalı.

Merhaba hanımlar ben 1 senelik evliyim çok mutluyum. Ve çocuğum yok ama istiyorum. Ama herşeyden önce şu var: eşimi çok seviyorum, huyu güzeldir 1şeyini sevmiyorum oda; ailesine aşırı bağlı olması. Mesela ben birşey isteyeyim aynı anda ailesinden herhangi biri birşey istese; direk ailesinin dediğini yapar. Çok yardımcı biri seviyorumda ama önce eşini sonra ailesini memnun etmesi gerekmiyormu. Tabi ailesidir sevecek yapacak ama nebiliyim bu huyundan hiç hoşlanmıyorum. Birçok kez konuştuk bu konuyu, tamam doğru söylüyorsun diyo dikkat ediyo sonrada ama bi süre sonra başa dönüyoruz ve ben onu uyarmak zorunda kalıyorum.. Bu konuyu anlatma sebebim; bebek çok istiyorum ama ya bana yaptığını çocuğumuza yaparsa? Buna aşırı üzülürüm. Veya çocuk olduktan sonra değişip öncelik biz olurmuyuz.. sırf buyüzden çocuk konusunu bekletiyorum ama çokta istiyorum.. fikirlerinizi alabilirim..
Yarın yapacağınız çocuk da sizinle aynı sıkıntıyı çekecek. Yeğenlerin istekleri kendi çocuğununkinden önde olacak. Siz boşanmıyosanız buyurun çekin, ortakçı aramayın kendinize. Çocuk olunca düzelir diyenlere kanmayın hayalkırıklığı büyük olur.

Evet bundan korkuyorum zaten. Bana yaptığını çpcuğa yaparsa boşanırım
Boşanmazsınız. Boşayınca alacağınız üç kuruş nafaka. Kalanı da son damlasına kadar ailesine vereceği fikri sizi darma duman edecek. Bari kirayı faturayı marketi ödesin diye tutacaksınız.

Aranızda bu ve ya başka bir konudan herhangi bir sorun varsa, onu halletmeden kesinlikle çocuk yapmayın, çocuktan sonra düzelir vs diye düşünmeyin. Ufak sorunlar bile çocukla birlikte inanın daha büyük sıkıntılara dönüşüyor. Her şey içinize sindiği zaman bu kararı verin. Ve küçük bir bebekle ve o psikolojiyle öyle hemende boşanılmıyor maalesef.

Şahsi yorumum - suan için kesinlikle çocuk yapmayınız.

Çok günlük olaylar aslında çok basit şeyler. Mesela atıyorum x gezmelerine gidelim diyorum yarın için. Ardından ailesinden biri arasın o güne ve herhangi bi yere gitmek için. Ailesini seçer. Bana sende gel sonra yaparız senin dediğini falan der. Asla " başka planımız var" veya "müsait değiliz" "olmaz" demez. Ama bana diyor bunları. Bu çok yoruyor beni..
Siz onun için neysiniz ? Sizle yaptığı planı anında silen bir kişi çocuk olunca onu da ikinci plana atacaktır. Sizi öncelik edinmesi ve sizi planlarına dahil etmesi şart. Aksi halde ilerde çok daha büyük sorunlar çıkabilir.

Kocandan bi cacık olmaz. Kesinlikle çocuk yapma, çocuk olunca düzelmez tam tersi 2 katına çıkar sorunlar. Şimdi sineye çektiklerini evladın varken çekemezsin daha çok zoruna gider. Hoş ben çocuk yapsam mı derdinden ziyade böyle sünepe adamla evli kalamazdım.

Forumda konu açmadan önce hiç mi başka konu okumuyorsunuz. Sorun çözmek için çocuk yapılmaz. Hiçbir eş çocuktan sonra değişmez. Değişirse de kötüye doğru değişir milyon tane örneği var burada. Eşiniz aileci mi; çocuktan sonra beş kat aileci olacak.

Çokkkk yanlış. Böyle bi durumda yarın eşimle planımız var demeyen kocayla asla plan yapmam bi daha. Şaka yapmıyorum. Asla çocuk yapma bu huyunu düzeltmezse

X