esime bahsediimi bahsetmiyimmi bilemedim :(

böyle bir durumda ben ne yapardım diye düşündüm. Kesinlikle söylerdim.sen eşine anlatmadıkça o mesajların devamı mutlaka gelecektir.Eşine anlatıp beraberce çözüm bulun.

canım maalesef çok yersiz ve talihsiz bir mail olmuş,

tamam ödenmesi gereken bir borç var ortada, karşı tarafın da bu borcu geri istemek en doğal hakkı. ama herşeyin bir yolu yordamı var.

bir kere bu borcu eşin almış, ve sana maili yazan kişinin ablasından almış ama ne yazıkki konunun muhatabı olmayan kişilerin arasında bir mailleşme şeklinde gelişmiş mesele.
çok saçma ya.

sen daha ilk maili aldığında ona hemen cevabını verseydin keşke
adı herneyse o kişinin '' arkadaşım, kardeşim sizden o borcu benmi aldım hayır eşim aldı, borcu senden mi aldı hayır ablandan aldı. o zaman sen ne hakla kalkıp bana abuk subuk mailler atıyorsun. ablan eşimle muhatap olsun. ha mademki icraya vermişsiniz o zaman kanunlar gerekeni yapar senin bana böyle abuk subuk mailler atmana gerek yoktu. devam edersen seni ilgili yerlere şikayet ederim, hakaret ve tazminat davası açarım'' şeklinde sen de bir güzel döşeseydin ama kimseye laf söyleyemiyorum, sessizim demişsin. zaten o yüzden cesaret alıp üstüne üstüne gelmiş.

ama ablasında da kabahat var tabi. demekki o piskopat kardeşinin yanında ileri geri konuşuyor ki o da cesaret alıp sana böyle mailler gönderebiliyor. bence sen o hakaret dolu mailleri silme, pc de kalsın. gerekirse kullanırsın. ama bir daha o kişiden gelen mailleri kabul etme ve okumadan hemen sil ki psikolojin iyice bozulmasın.akrabayla kesinlikle iş yapmamak ve borç istememek lazım teorisi burada bir kez daha kanıtlanıyor.

bir de kibele arkadaşımın dediği gibi bankadan falan kredi çekip ya da borç alabileceğiniz başka birileri varsa bulup hemen ödeyin onların borçlarını ve ağızlarını kapatın yoksa bu şekilde sizin huzurunuzu kaçırmaya devam edecekler.
Allah yardımıcınız olsun canım.Allah tüm borcu olanlara en yakın zamanda ödeme kolaylığı versin inşallah.

ben senin yerinde olsam bunu esimle paylasirim ilerde esin duyarsa sana söyler bana niye demedin benimle niye paylasmadin diye, sen esinle bunu konus en iyisi esine okut

kısa ve öz yazıcam
akraba mı aman uzak olsun
elden fayda görürsün ama
akrabadan asla....
artık akrabalık düzeni PARA üzerine
paran varsa akrabalar peşinde dört dolanır
ama paran olmazsa ve gerçekten insansan,
senin insanlığına bakmaz akraba
parana bakar...
o yüzden akraba benden uzak olsun :1closedeyes:

canım kardeşim bu hayırlı günde borcunuzu
tez zamanda ödersiniz inşallah
canını sıkma Allahın adaleti büyüktür.

canlarim hepinize yorumlariniz icin ve o güzel yüreginizle yazadiginiz iyi dilekler icin gönülden tsk ederim
kredi cekme imkanimiz yok malesef ama esim yarin yeni isine basliyo allahin izniyle ve biraz daha iyi kazanicak insallah bende is ariyorum bulursam en kisa zamanda bu isin üstesindende gelicegimize inaniyorum allahin izniyle ama gercekdende ilk isim onlarin borcunu ödemek olcak

canlarim hepinize yorumlariniz icin ve o güzel yüreginizle yazadiginiz iyi dilekler icin gönülden tsk ederim
kredi cekme imkanimiz yok malesef ama esim yarin yeni isine basliyo allahin izniyle ve biraz daha iyi kazanicak insallah bende is ariyorum bulursam en kisa zamanda bu isin üstesindende gelicegimize inaniyorum allahin izniyle ama gercekdende ilk isim onlarin borcunu ödemek olcak

kesinlikle bi saniye bile beklemez hemen söylerdim...
ayrıca hakaretleri çok çirkin bunun hesabını vermeli...
fiziksel şiddet bile uygulasa müstehaktır bence ....:şakkıdı:

canım inşallah en kısa zamanda maddi durumunuz düzelir vede feraha cıkarsınız
mesaja gelirsekte bencede eşine mutlaka söylemen vede okutman gerek o sözleri hiç kimse seni bu denli kırıp aşalayamaz eşinle paylaş derim

birgün bişi olur o mail elinde dayanak olur..hakaret etti dersin fln filnn
ama eşine göstermelisin sürekli eşlerinizden neden bişeylerli sklıyorsunuz onlrında akılları var...siz ister miydiniz sizden böyle birşeyii saklamsını??empati kuralım bence

Olduğu gibi söyle benceç.bu akdar terbiyesizce konuşan birisi ileride başka şeyler de yapabilir.mailie de silme.olmazsa lehinzie bir delil oalrak kullnırısnızç
allah borçlerden dolayıda yarıudmıcnız olsun

kesinlikle hemen yazdıı yazıyı gösteririm

böyle bişey bizim de başımıza geldi

paryı hemen vermedik ama verdiğimizde de fazlasıyla verdik üstelik öle eşinin kuzeni gib de değil canım annemin annesi yaawww.......

bi daha da görüşmedik sene 2002 ..... sildik ...

evet çok terbiyesizce yazılmış birşey buu...
Sizden ne istiyor kii hayret bişey yaa...
Erkek gibi gitsin eşinizle görüşsün..
Derdini onunla halletsin ....
çok basitçe çirkince bir davranışş....
Allah yardımcınız olsun..
Maili okutmadan söyleyin eşinize bencee..
Direk maili gösterirseniz eşinizin tepkisi çok daha farklı olabilir...
Gerekirse daha sonra gösterirsiniz sular durultuktan sonra...

ne kadar ayıp yaa sakın silme o maili arkadaşım
dursun gün gelir ispat gerekir suratlarına vurursun
ayrıca ben senin yerinde olsaydım eşime söylerdim hemen
bir dakika bile saklayamam böyle bir şeyi
hem de eşimin kuzeni bana böyle bir şey yapacak asla affetmezdi

bence eşine söyle kiii bir dahaki sefere muhattaplarının sen değil eşin olduğunu anlasınlar anladığım kadarıyla para alınıp verilirken haberdar değilsin bu yüzden seni üzmeye kimsenin hakkı yok bence

canım zuzuuum inşallah sorunlarınız en kısa zamanda çözülür.
bence de eşine söylemelisin.çünkü sen konunun dışındayken bu mesaj sebebiyle içine çekilmişsin.karşı taraftaki densiz kişi de cesareti olsaydı eşine söylerdi.yüksek olasılıkla seninde söyleyemeyeceğini düşünüyordur.kendini üzeceğine eşinle birlikte bir çıkış arasınız.böyle konularda eşler arasında saklı gizli olmamalı bence.allah yar ve yardımcınız olsun.sana kıyamam zuzuuum.

Kesinlikle eşine mailin tamamını göstermen taraftarıyım.
Seninle böyle konuşan eşinin akrabası, eşinle nasıl konuşmaz ki.. Yarın birgün ona bunu söyler bi de sakladın dye sen suçlu olursun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…