esime bahsediimi bahsetmiyimmi bilemedim :(

aa sölemişsin bilee pardon canım okumamaısımm inş en kısa zamanda ödersnzz :teselli:

ben olsam söylerdim canım haberi olması lazım bencede belliki adam karektersiz eşinle konuşmak yerine sana yazmış söyle eşin baksın çaresine canım eğer o adama yüz verirsen baktın yani bir şey olmadı adam ileri gidebilir bence böyle insanlardan herşey beklenir canım

valla canım karşı taraf edepsizlik yapmış her şeyin bir yolu yordamı var heleki kişşiliğine laf söylemeye hakkı yok bence bi güzel ağzının payını ver eşşinede sakin sakin anlat adam bilsin dostunu düşmanını borçlu diyede ne alaka senin kişiliğine dil uzatmaları.hadlerini bilsinler canım

canım okumamışım ya kusura bakma canım eşinin kendi görmesi isabet olmuş valla sana sahip çıkmasıda çok güzel bir durum tabi sıkma canını artık herkesin borçları var kim borçsuzki düzelir inşallah herşey ......

Canim borc ne kadar?

simdi soyle de bir durum var. ablasi yakininiz oldugu icin ses cikarmamis ama bu durumdan da rahatsiz oluyor olabilir. Esin ne kadar konussa da ablasiyla, ablasi esinin yuzune gelememis- sonucta insan- ama soylemese de borcunun artik bir sekilde odenmesi gerektigini bir sekilde kardesinin yaninda konusmus olabilir. borc ne kadardi? yani cok mu?

Cunku anladigim kadari ile borc siz hamileyken ya da dogum sirasinda yapilmis ve kizm anne uzulme diye agladi diyorsun. kizin buyumus. yani benim kanaatime gore 4 sene falan gecmis uzerinden. yani hani borc ne kadar bilmiyorum ama tamami olmasa da azar azar odenmeye baslanmaliydi. belki de ustune yattiginizi dusunduler.

bence siz kardesini bosverin ama ablasina yaptigi terbiyesizligi soyleyin. Cunku ablasi da kardesinin yaninda boyle seyler konusmasin. haberi varsa o da artik borcunu bir sekilde istiyor demektir.Siz de bir sekilde odeyeceginizi belirtin. Etraftan borc bulamayabilrisiniz, builsaniz d ayakinda gene ayni duruma dusersiniz, bankadan kredi seklinde alin. hic olmazsa banka olur taksit taksit odersiniz. faizi vardir ustune ama o sizi odemeye zorlar. ayrica da milletini lafini cekmektense biraz faiz odemek bence daha iyidir.

canim sen calismiyorsan issizlik cocuk parasi vs almiyor muusn? cok olmadigini biliyorum ama 3-5 birikir borc. totodan hop diye hepsi bir anda cikmaz.

Facebookta ve mailinda kuzeninden mail almayi engelle. mailde junk mail yani spam olarak isaretle mailini, o zaman hic inbox'una dusmez.

kesinlikle söylemelisin.. hem neden saklayasın ki...
hiç muhattap olma bile onunla.. eşine de göster attığı maili... ne demek yani istediğini yazacak, seni sinir edecek ve sen de bunu eşine söylemeyeceksin..
sakın öyel bir hata yapma... araya girmeden attığı maili göster derim ben... eşin zaten yapılması gerekeni yapacaktır.. hem ne güzel; eşin için bana toz kondurmuyo, laf söyletmiyo demişsin...

Son düzenleme:
canım aslında böle şeylerde kuyu kazanları çıkarıyor ortaya kim dost kim düşman anlıyor insan birz acı oluyor ama

ben önce maili silip sonrasında hafif törpülenmiş halini söylerdim.

bizi icraya vermişler, çok kızmışlar, tavırları hoş değildi gibi..

dünden beri gözlerim kan canagi oldu kafaya takmakdan ve icimde bi SIKINTI var
ben kendimi sözlü olarak zor ifade etdigim icin esime mektup yazdim ve icimi dökdüm
onun bu sessizliginin beni korkutdugunu ve bisey yapmasindan korktugumu falan yazdim
az evvelde telefonda konusdum
askim sen kafana takmayip üzülüp kendini yipratma yeter bana o kücüklügünden beri böyle piskopatin teki dedi
hedefi provoke edip kendini dövdürtmek sonrada polise vermek dedi ama ben yapmicam onun seviyesine inmicem dedi birazda olsa ferahladim acikcasi
simdi kara kara düsünüyorum nerden kimden borc alabilirim diye en kisa zamanda ödemek istiyorum cünkü
ama malum bizim buralardada durum cok farksiz maddi acidan ne kimsenin kimseye borc vercek durumu var nede borc isticek

esinin cok doğru bir cevap vermis cnm allah yardımcınız olsun :Saruboceq:

Canim borc ne kadar?

simdi soyle de bir durum var. ablasi yakininiz oldugu icin ses cikarmamis ama bu durumdan da rahatsiz oluyor olabilir. Esin ne kadar konussa da ablasiyla, ablasi esinin yuzune gelememis- sonucta insan- ama soylemese de borcunun artik bir sekilde odenmesi gerektigini bir sekilde kardesinin yaninda konusmus olabilir. borc ne kadardi? yani cok mu?

Cunku anladigim kadari ile borc siz hamileyken ya da dogum sirasinda yapilmis ve kizm anne uzulme diye agladi diyorsun. kizin buyumus. yani benim kanaatime gore 4 sene falan gecmis uzerinden. yani hani borc ne kadar bilmiyorum ama tamami olmasa da azar azar odenmeye baslanmaliydi. belki de ustune yattiginizi dusunduler.

bence siz kardesini bosverin ama ablasina yaptigi terbiyesizligi soyleyin. Cunku ablasi da kardesinin yaninda boyle seyler konusmasin. haberi varsa o da artik borcunu bir sekilde istiyor demektir.Siz de bir sekilde odeyeceginizi belirtin. Etraftan borc bulamayabilrisiniz, builsaniz d ayakinda gene ayni duruma dusersiniz, bankadan kredi seklinde alin. hic olmazsa banka olur taksit taksit odersiniz. faizi vardir ustune ama o sizi odemeye zorlar. ayrica da milletini lafini cekmektense biraz faiz odemek bence daha iyidir.

canim sen calismiyorsan issizlik cocuk parasi vs almiyor muusn? cok olmadigini biliyorum ama 3-5 birikir borc. totodan hop diye hepsi bir anda cikmaz.

Facebookta ve mailinda kuzeninden mail almayi engelle. mailde junk mail yani spam olarak isaretle mailini, o zaman hic inbox'una dusmez.

borc az diil tatlim isvicre frangiyla 10bin fr malesef ve ben kessinlikle o konuda onlara hakda veriyorum ama üst üste gelen olumsuzluklar geldi bizi buldu yani nasil anlatiim bilmiyorum uzun hikaye ama esim ailesiyle birlikde kendi marketlerini isletiyolardi yani esim orda isciydi ama her islerini o görüyodu okumus adam oldugundan kagit kürek muhasebe falan sonra ailesi ortak aldi ve ne acidir ki ortaklari nedense esimin orda calismasini istememis ve ne ayipliktirki kendi anne babasi esime söyleyemeyip araya annemi soktular git damadina söyle ortak onu burda istemiyo diye esim sinirlendi ve cikisini atdi ve orda basladi bizim talihsizliklerimiz babasi zamaninda hissesi var göstermis sirketde ve o hic hesaba katilmamis cikisini verirken dolayisiyla issizlik kurumu para ödemek yerine hisseni sat gecin dedi aileside bunun taraftari diil tabiikide ve ödemedigim hisseyide ben kabul etmezdim zaten sonrasinda is bulamadi derken 7-8ay ne ev kiramizi ödeyebildik nede sigortamizi falan en sonunda jeepimizi satik o birikenleri anca kapatdik sonrasinda esim bi arkadasimizin yanina ise basladi fakat oda yari ödedi yari ödemedi mirin kirin etdi hep buaradada cogu hesabimizi ödeyemedigimiz icinde icralik olduk zaten benimde calismama iznim yokdu 2yili geckin bi süre cünkü isim komple dikisli benim ve dikislerim tutmadigi icin 2defa daha ameliyat gecirdim ve hala tutmayan dikislerim var malesef icralik oldugumuz icinde kredi cekemiyoruz pazartesi yeni ise basliyo esim ama pes pese gelen olumsuzluklardan dolayi bir türlü pacamizi toplayamadik anlicaniz bende is ariyorum ama hic kolay diil bulamiyorum malesef

keşke kabul etmeseydin o seni eklediğinde. gerçi nerden bilcektin böyle bi terbiyesizlik yapacağını tabiki.
çok üzüldüm inan.
inşallah en kısa zamanda durumlar düzelir. Rabbim yardımcınız olsun.

Canım benim,üzülme bak eşin ne kadar mantıklı yaklaşmış olaya.
Onlar ne derlerse desin,siz kendinizi de birbirinizi de biliyorsunuz.
Borcu en kısa zamanda ödeyip kurtulursunuz inşallah.
Allah yardımcınız olsun,üzme kendini:1hug:

Canim ailesine tebrikler. acaba diyorum ben sistemde madem hissesi var gorunuyorsa gercekten satamaz mi hissesini?

o aile ile gorusmuyorsunuzdur sanirim. ne bicim ailesi varmis, neyse canim insallah halledersiniz. sen de esin de is bulur. kendini yorma sonra basiniza daha buyuk sikintilar dogar Allah muhafaza.

keşke kabul etmeseydin o seni eklediğinde. gerçi nerden bilcektin böyle bi terbiyesizlik yapacağını tabiki.
çok üzüldüm inan.
inşallah en kısa zamanda durumlar düzelir. Rabbim yardımcınız olsun.

amin canim insalla
ben art niyet düsünmeden kabul etdim canim evvet mahcubum borcdan dolayi ama yinede esimin kuzeni diye kabul etmisdim
olacagi varmis basimada geldi tatlisim

Canım benim,üzülme bak eşin ne kadar mantıklı yaklaşmış olaya.
Onlar ne derlerse desin,siz kendinizi de birbirinizi de biliyorsunuz.
Borcu en kısa zamanda ödeyip kurtulursunuz inşallah.
Allah yardımcınız olsun,üzme kendini:1hug:

amin canim insallah saola.s.
yine sükür halimize allahim bska dert vermesin insallah cümlemizede:Saruboceq:

Canim ailesine tebrikler. acaba diyorum ben sistemde madem hissesi var gorunuyorsa gercekten satamaz mi hissesini?

o aile ile gorusmuyorsunuzdur sanirim. ne bicim ailesi varmis, neyse canim insallah halledersiniz. sen de esin de is bulur. kendini yorma sonra basiniza daha buyuk sikintilar dogar Allah muhafaza.

temin yazmayi unutmussum kafa kalmadi iyice allak bullak oldu tatlim
esim cikisini verdi sözde ortak istemiyodu onu ama hergün arayip caagirdilAR VE AYAK ISLERINI GÖRDÜRDÜLER ESIME BEN YINEDE AGZIMI ACIP HIC BIRSEY SÖYLEMEDIM
COK GECMEDENDE YASANAN BIR TAKIM SORUNLARDAN DOLAYI DÜKKAN BIRGÜNÜN ICINDE ELLERINDEN GITTI VE KAPATILDI ZATEN malesef:çok üzgünüm:

Canim uzuldum durumunuza insana yarin ne olacagi belli olmaz, oncelikle cocugun yaptigi cok terbiyesizce ama eger borcu esin ablasindan aldi ise nasil oluyorda cocuk sizi icraya verebiliyor? demekki ablasininda parmagi var bu iste, cok fazla kafana takipta uzulme hersey zamanla yoluna girer, bizimde kuru ekmek le gecirdigimiz gunlerimiz cok oldu babamin iki dukkani vardi onlari satip daha buyuk tek bir yer aldi ondada isler kotuye gitti elimizde avcumuzda ne varsa gitti Allahima cok sukur kimseden borc almadik ama cok zor gunler yasadik, sukur simdi durumumuz duzeldi toparlandik ama zaman aldi tabii sende uzulme esinide cok tebrik ediyorum sana ne guzel sahip cikiyor esin sana boyle sahip ciktigi seni sevdigi surece kimse bileginizi bukemez.

X