eşimden sogudum sanirim

Shalini

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
3.646
4.266
merhabalar hanimlar. ben 30 yasinda, 6 ay once evlenmis bir kadinim.esimle bir arkadasimin vasitasi ile taniştik.o da benden 4 yaş büyük.esim genel olarak iyi niyetli, kinci olmayan ve yardimsever bir insan. (evlenmeden once de yardimseverlik yönu beni etkilemisti)evde de ev islerinde de bana hep yardim eder.Ama bazen bazi seyler o kadar gözüme batiyor ki soğumaktan cok korkuyorum. aslinda zaman zaman da soguyorum.ornegin ozguvenli biri olmamasi, ileriyi dusunmemesi (ozellikle maddi konularda) Yerine gore ve kişiye göre hareket edememesi, herhangi bir sorun oldugunda sorun uzerinde odaklanmayip gecistirmeye calismasi, ben uzerinde durunca da benimle tartisip 3 gun boyunca trip atmasi ve beni kesinlikle kiskanmamasi. kiskanmamak derken lutfen yanlis anlasilmasin, yanlis yonlere de cekilmesin, beklentim psikopatlik manasinda degil; ikisinin ayrimi cok iyi yapilmali.umursamamazlik bir nevi. ornek vermek istiyorum. ayni sitede oturdugumuz bir arkadasimi ise giderken bir sapik birkac defa takip edip rahatsiz etmis. arkadaşimin eşi de kendi babasindan rica edip işe onun goturmesini istemis. ben de esime bahsettim; arkadastan bahsedip sapik takip etmis cok korkmus falan diye. insallah boyle bir seyle ben karsilasmam (gercekten panik birim bunu da cok iyi bilir) dedigimde "eger oyle bir sey olursa telefonla konusur gibi yap" sadece bu. bu mudur yani? bu kadar mi rahat soylenir:KK43: gecenlerde 1 yil once calistigim yerden bir arkadas aradi (erkek) iş güc falan derken 20 -25 dk konustuk. "kim" diye sordu. soyledim. "himm iyi" dedi, tv sine bakmaya devam etti. hayattaki en büyük hobisi yemektir ve keyif yapmaktir. keyfinden ödun vermedigi icin birikim bile yapamamis. ben kilo almamak icin artik tatli ve hamur isi yapmamaya karar verdim. daha dogrusu karar vermistik. kendisinin de kolestrolu var. mutfaga girip tavuk gogsu, pudingli tatlilar falan yapiyor. onun o hali bana itici geliyor:KK43: bir de benim kalbimi kirdiginda ben trip attigimda gonlumu almak yerine benden kat kat fazla bana trip atar."neden, niçin" sorulari lugatinde yok sanki. bir de cinsel anlamda ben adim atmadan genelde o adim atmaz. inanin artik hic evde suslenesim falan gelmiyor. evlenmeden once bir suru guzel kiyafetler almistim. hic hevesim kalmadi.ben sarilmazsam sarilmaz, yolda yururken ben elini tutmazsam o tutmaz. sanki ben erkek o kadın. arzulamiyor genel olarak. 3 hafta once iş yerinden bir arkadasi ile tartisti, daha dogrusu sacma bir sebep yuzunden sabahin 8 inde adam eşimi arayip bagirarark konustu. eşim de sakin bir ses tonu ile " ne oldu" diye sordu. adam hala bagiriyor. ise gidince konusmamislar. bi kac gun sonra adamin esiyle karsilasiyorlar. adamin esi de ayni is yerinde. benim ki kadina :"biliyor musun kocan bana boyle boyle dedi" diye şikayet etmis. kadin da buna bagirmis. "banane problemlerinizi kendiniz cozun diye. o kadar sinir oldum ki bu kadar ezik bir profil cizmesine. gozume batan seyler bunlar veya esimi taniyorum zamanla. bazen cok caresiz hissediyorum bu hisler karsisinda, sogudugumu dusunup agliyorum. :KK43: onemli sorunlar mi bunlar? aşilabilir mi? gerci neyi nasil aşacagim bilmiyorum ki:KK43:

Sanki bugün tanışıp yarın evlenmiş gibi yazmışsınız. Hiç zaman geçirmediniz mi evlenmeden.
Yazdığınız bazı şeyler sadece huy yani kötü ya da iyi denemez her insanın bir takım karakter özellikleri vardır bunlar da öyle.

eger oyle bir sey olursa telefonla konusur gibi yap" yeni savunma stili sanırım. Hep iteleyeceksin arkasından. Öğrenirse senin sansin. Benim eşimde de vardı ailesi ona hakaret ederse ben kavga eder onu savunurdum. Sonrasında onu savunmak benim işim oldu. Boyle yani. Ama ben ezik olarak görmedimde merhametli diye baktım. Ezik olarak görürsen acırsın acırsanda anası gibi olursun. Ne bilim öyle işte Allah yardım etsin.

Öyle bir üstünkörü okudum da kıskançlık konusunda adam normal siz değilsiniz
İş arkadaşınızla konuştunuz diye miye tepki versin?
Bundan daha saçma bir beklenti duymadım epeydir valla

Diğer tüm şikayetleriniz için bence hepsi evlenmeden önce de aynıydı.
Dünyadaki son erkek olduğu için bırakmak istemediniz
Biraz hevesinizi de alınca şimdi göze batmaya başladı

Sanki bugün tanışıp yarın evlenmiş gibi yazmışsınız. Hiç zaman geçirmediniz mi evlenmeden.
Yazdığınız bazı şeyler sadece huy yani kötü ya da iyi denemez her insanın bir takım karakter özellikleri vardır bunlar da öyle.
ayni evin icinde zaman gecirmedik disarda zaman gecirdik hep

Size bağırıp çağırır mı eşiniz ?
Kimisi böyledir naif kavga hır gür sevmez
Siz baskın karakterden hoşlanıyorsunuz sanırım
Gereksiz kıskançlık yapmıyor işte ne güzel
Yemesine bile laf etmişsiniz 🤔
İlgi gösterme kısmına gelirsek , çoğu erkek evlendikten sonra böyle davranıyor eşine

Öyle bir üstünkörü okudum da kıskançlık konusunda adam normal siz değilsiniz
İş arkadaşınızla konuştunuz diye miye tepki versin?
Bundan daha saçma bir beklenti duymadım epeydir valla

Diğer tüm şikayetleriniz için bence hepsi evlenmeden önce de aynıydı.
Dünyadaki son erkek olduğu için bırakmak istemediniz
Biraz hevesinizi de alınca şimdi göze batmaya başladı
ustunkoru okuduysaniz lutfen yorum yapmayin o zaman. ne alaka heves almak? ben evlilik yaptim farkinda olarak. uslubunuza dikkat edin

ustunkoru okuduysaniz lutfen yorum yapmayin o zaman. ne alaka heves almak? ben evlilik yaptim farkinda olarak. uslubunuza dikkat edin
Cicim ayları diyeyim daha kibar olsun o zaman
Düzeltmiş versiyonu ektedir:

Cicim aylarınız geçince göze batmaya başlamış

eger oyle bir sey olursa telefonla konusur gibi yap" yeni savunma stili sanırım. Hep iteleyeceksin arkasından. Öğrenirse senin sansin. Benim eşimde de vardı ailesi ona hakaret ederse ben kavga eder onu savunurdum. Sonrasında onu savunmak benim işim oldu. Boyle yani. Ama ben ezik olarak görmedimde merhametli diye baktım. Ezik olarak görürsen acırsın acırsanda anası gibi olursun. Ne bilim öyle işte Allah yardım etsin.
hayir ezik olatak gormuyorum ama arkadasina cevap veremesi ce sonra arkadasinin esine durumu şikayet etmesi sinirimi bozdu. arkadasi bagirirken telefonu elime alip benim bagirasim geldi

birlikte karar alip ayni gun cinde o karari hic bir sekilde onemsememesi.
Sanki eşiniz hep sizin istediğiniz gibi olsun istiyorsunuz. Adam yeme içmeye düşkün demek ki kaçamak yapıyor. Bunlar aşırı sorun oluşturacak, eşten soğuyacak faktörler gibi gelmedi

Bazı şeyler aynı eve girmeden bilinemiyor maalesef. Yani eşin bu aslı bu adamın, çok göze batacak şeylermi aman aman şeyler değil aslında soğuyacak kadar. Ama eşine saygını da kaybediyorsun sanırım, yani gözünde ki saygıdan bahsediyorum saygısızlık yapma anlamında değil. Daha çok da yenisiniz ya üzüldüm ben

Cicim ayları diyeyim daha kibar olsun o zaman
Düzeltmiş versiyonu ektedir:

Cicim aylarınız geçince göze batmaya başlamış
bu yazdiklarim 6 ay icinde olan seyler. cinsellikle ilgili olan kisim 6 aydir var olan bir durum. yine 'cicim aylari' diye mi tabir edeceksiniz? sadece giris cumlesini okuyup sonra kiskanclikla ilgili kismi okuyup ona gore cevap verdiginize eminim. sizinki de algida secicilik sanirim, kiskanclikla ilgili cumleler gozunuze takildigina gore.

Sanki eşiniz hep sizin istediğiniz gibi olsun istiyorsunuz. Adam yeme içmeye düşkün demek ki kaçamak yapıyor. Bunlar aşırı sorun oluşturacak, eşten soğuyacak faktörler gibi gelmedi
hayir tabiki, istedigim gibi biri olsun demiyorum. saglik konusunda defalarca konustuk hem sigara konusunda hem de yeme icme konusunda. sanki hic konusmamaisiz gibi davraniyor

hayir tabiki, istedigim gibi biri olsun demiyorum. saglik konusunda defalarca konustuk hem sigara konusunda hem de yeme icme konusunda. sanki hic konusmamaisiz gibi davraniyor
Demek ki zayıf noktası ve kendine hakim olamıyor. Yani mesele konuştuğunuz şeyi önemsememesi değil kendini tutamaması benim eşim de sigara konusunda çok iradesiz ona kızıyorum üzülüyorum ama soğumam için sebep değil.

Size bağırıp çağırır mı eşiniz ?
Kimisi böyledir naif kavga hır gür sevmez
Siz baskın karakterden hoşlanıyorsunuz sanırım
Gereksiz kıskançlık yapmıyor işte ne güzel
Yemesine bile laf etmişsiniz 🤔
İlgi gösterme kısmına gelirsek , çoğu erkek evlendikten sonra böyle davranıyor eşine
gercekten hala uzuluyorum şu "baskin karakter" ile "ozguven" in karistirilmasina.

Eainin karakteri boyle. Duzeltemezsin. Ikiniz de birbirinizle ortusmuyorsunuz. Anladigim kadariyla siz baskin karakterli olsun istiyorsunuz. Bosanin diyemem bu sizin karariniz ama karakter degismez.

X