Eşimden ayrılmalı miyim?

Busra54Nur

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2018
194
-53
26
Bayanlar yine yazıyorum en son eşimle anlasamamistim.Bir şeyler düzelir gibi oldu.Bu sefer de dün olay yasandi esimin maaşını çekmesine 2 gün var faturaları ödemeye gitti.Hatta kredi kartıyla da ödememiş.Halbuki ondan önce cüzdanında 100₺ para görmüştüm.Neyse elektrik faturasıyla ve benim telefon faturası (100₺ geldi) toplam 200₺ harcamış.Neyse bana kızdı senin faturan 100₺ gelmiş.Mehersem interneti asmisim ama o kadar çok değil ve uygulama ici paket satın almıştım da çok pahalı değildi.Bana onu sordu.Biraz tartıştık.Sana para vermicem bir yere gidince verecem.Hava soğuk çocukla bir Yere gidemezsin.Zaten o yüzden para vermiyor.Gune girecem. günde kahvaltı günü kafede şehir merkezinde ona da girmemi istemiyor.Annem de bu olaylari öğrendi ben onunla konuştum bir şey düzelmedi.Kizim sen bir hafta benden kal bebeğimle ayrılmak istediğini zannetsinler başka türlü düzelmez bu dedi.Bana birden söyledi annem o yüzden düşünmek istedim.Ne yapmalıyım

Sadece para sorunu mu var başka sorunlarınız nedir eski konu varsa okumadım

Eşinin geliri yüksekte, böyle ufak tefek hesaplar yapıyorsa sıkıntı. Ama sıradan maaşlı biriyse bu tarz ekonomi yapması normal. Eger zengin kocan varda sana paraya kıyamıyosa sana sevgisi verdiği değeri sorgulaman gerekli. Bu kısımlarda netsen o zmn git annende kal burnu sürtecek adama da pek benzemiyoda hoş

Annende 1 hafta kaldın diyelim
Eşin düzelir gibi olsa bile sonra eski haline dönecek
Bunun yerine işe girsen bebeğine annen baksa kendi maaşını da dilediğin gibi harcarsın
Yoksa evliliğinin yarısını annende kalarak geçirirsin

Siz çalışıyor musunuz? Eşinizin geliri ne durumda? Kıt kanaat geçiniyorsanız, adamın kuruşun hesabını yapması normal, sizin de harcamalarınıza dikkat etmemeniz kötü. Ama maddi bir sıkıntınız yoksa, 100 tl ocağınıza incir ağacı dikecek bir miktar değil. O zaman eşiniz bunu neden sorun ediyor? Genel olarak harcadığının hesabını bilmeyen bir insan mısınız? Yani başka harcamalar yüzünden kızgın da, buna mı patlayası geldi?

Annenizin verdiği taktik yanlış ve yapıcı bir çözüm değil. Öyle korkutmakla filan kimse düzelmez. Boşanmayı kafaya koyduysanız gidin, şimdilik düşünmüyorsanız eşinizle konuşup anlaşmaya çalışmaktan başka şansınız yok. Ve çalışmıyorsanız, çalışma imkanınız yok mu? Kendi geliriniz olsa, bütün bu muhabbetlere maruz kalmazsınız.

Böyle blöfler onun gözünde sizin değerinizi daha çok düşürür.Burada da benzer konuları okuyoruz ve çevremde de bildiklerim var.Kadın giderim,boşanırım,affetmem deyip tam aksini yaparsa hiç ciddiye alınmamaya başlıyor.Hem ya siz böyle yapayım derken o havluları atarsa.Hiç sağlıklı gelmiyor bunlar bana.

Blöf yaparken tüm sonuçlarınıda hesap edin, adam iyi o zaman boşanalım en ufak sorunda baba evinde alıyorsun soluğu diyebilir(empati yapın) eşiniz tartışmadan sonra çocuğu alıp annesine gitse burada olay olur. Para mevzusunda maddi durumunuzu bilemediğim için yorum yapamam. Ama varsa çalışma imkanı annenize değil işe gidin. Bu burnunu sürtme olayını hiç anlamamışımdır oldum olası.

Annenizin verdiği taktik çok yanlış. Boşanmaya gerçekten kararlı değilseniz, bu annenin evine gitme olayını oyuncak haline getirmeyin. Ayno şeyi eşiniz yapsa, çocuğu alıp annesinin evine gitse ve sen kendini düzeltmeden gelmeyeceğim dese, hoşunuza gider miydi?

eşiniz ne kadar kazanıyor? Yaptığı şey ayağını yorganına göre uzatmak mı cimrilik mi? Ona göre yorum yapabiliriz

Günümüzün en büyük problemi bu bence. Kocalarının gelirini kabullenmemiş yüksek beklentili kadınlar. Cebinde 100 lirası var adamın. Anladığım kadarıyla siz çalışmıyorsunuz ve eşinizin çok iyi bir geliri yok. E bu durumda evet 100 tl fatura size fazla. Kahvaltılı günler de fazla olabilir. Bunları bütçenizi düşünerek sizin hesaplamanız lazım. Ben anlamıyorum adamların maddi durumunu hesaplamadan mı evleniyorsunuz 🤔 daha rahat yaşamak istiyorsanız da çocuğa anne baksın siz çalışın. Asgari ücretin 2 bin yoksulluk sınırının 5 bin olduğu bir ülkede yaşadığınızı da unutmayın

Sırf bu sebepten ayrılmayı düşünmeniz yada annemde kalayım gözünü korkutayım demeniz çok yanlış. Eşinizin geliri ne kadar bilemeyiz ama günümüz şartlarında herkes tasarruf yapma yoluna gidiyor. Eşinizle aranız bu sebepten bozulursa sonra çok pişman olursunuz diye düşünüyorum

Boyle ultimatomlar ters teper genelde. Ve tekrar ederse aliskanlik olur esinde artik inanmaz. Daha saglikli bi yol izlemelisin çözüm icin. O parayi sagligin gecimin icin vermese haklisin ama Bosanmak icinde yeterli bi sebep değil.

Hani konu sahipleri diyor ya önceki konumdada bahsetmiştim ya da öncede anlatmıştım yazmıştım vs diye mesela önceki olayı bilmeyen birinin yaptığı yorum eşinin haklı olması doğrultusunda olabilir ama aslında sen haklısındır velhasıl herkes konunuzu okumuş gibi düşünerek değilde herkes yeni okuyormuş gibi düşünerek konuya yarıdan başlamasanız çok daha güzel olur önceki konuyu kısa özet geçerseniz tam anlayıp ona göre bütününü kendimizce değerlendirebiliriz

Önceki konunuzda boşanırsanız ailenizle kalamayacaginizi onların da kötü olduğunu söylemişsiniz şimdi blöf yapmak için giderseniz sonrasında hem eşiniz hem aileniz istemezse ortada kalacaksınız en iyisi okulu tamamlayıp iş bulmak

X