Eşimde sperm hareketliliği düşükse gebelik için iliski sıklığı ne olmalıdır?

Byblack

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2018
99
61
28
Hanimlar kadinlar kulubunde yeniyim konuyu yanlis yere acmis olabilirim kusura bakmayin.Simdi benim sizlere bir sorum olacak;

1 senelik evliyiz , henüz gebelik nasip olmadı. Cok istiyoruz.Esime nisan ayında spermiyogram verdiler sonuclar: Hareketli sperm(a+b+c)= 0.4
hareketli sperm kons.=1.9
Harekerli sperm=3.8
toplam=50.6
yerinde hareketli=7
hareketsiz 92
Cikti doktor cok kotu dedi daha sonra bir baska doktor onerildi o doktor da gene spermiyogram ve varikosel var mi diye ultrason istedi.Sperm testi gene hareketlilik düşük cikti ultrason temiz sorun yok önemsiz cok kucuk bir rakam var biz bunu sorun görmüyoruz onemli olan ultrason zaten ,o duzgun oldugna gore spermiyogramlari takmayin dedi bize.

Benim sat 29 Haziran
ortalama 32 gun dongum var yani 18-19da yumurtlama oluyor. Adetlerim 10 gun sürüyor.Doktorlara sordum bir sorun yok dedi.Ilk evliligimden zaten 5 yaşında bir kizim var.
Bende bu ay diğer aylarda 2_3 gün gördüğüm uzayan yumurtlama akintisi adetimin bitiminden 2 gun sonra basladi ve halen devam ediyor bu kadar uzun sure devam edermi bu akinti?Adetime 9 gün var tahminen. Biz 11-13-15-17-19 gunleri hep degerlendirdik ama bu akinti bugun beyaz uzayan akintiya dönüştü. Yalniz biz tam yuksek ihtinalli olan yumurtlama gününü farkinda olmadan gun asiri olmasi sebebiyle atladik oncesi ve sonrasi degerlendirdik esimin sperm hareketliligi dusukken sizce canlı kalmis yada ulasmis olabilirler mi tutmus olabilir mi?
Cok uzun oldu hakkinizi helal edin :eek:

Istediğin sıklıkla gir, her türlü sen hırpalanırsın ilişkide. Önce eşinin sperm kalitesini yerine getirmeniz lazım. Yiyecekler etkiler, nar, incir vs. Daha sonra, 2 güne bir girilen ilişki daha sağlıklı, daha verimli olur.

Istediğin sıklıkla gir, her türlü sen hırpalanırsın ilişkide. Önce eşinin sperm kalitesini yerine getirmeniz lazım. Yiyecekler etkiler, nar, incir vs. Daha sonra, 2 güne bir girilen ilişki daha sağlıklı, daha verimli olur.
2 gunde bir denedik biz de insallah olur dua edin 🤲

X