Esim telefon almiyor ne yapmam lazim

Ev hanımiysaniz da boş oturmuyorsunuz.Ev işleri yapıyorsunuz,çocuğa bakıyorsunuz,eşinizle cinsellik yaşıyorsunuz.Bunlarin hepsi birer hizmet.Yani çalışmıyor değilsiniz.Bir zahmet eşiniz de sizin ihtiyaçlarınızi isteklerinizi karşılasin ama karşılamıyorsa minnet etmemek adına ve sigortanızin işlemesi için bence çalışmalısınız.

Ev işleri yapmak insanlık , çocuk bakmak ebeveynlik görevi ...Bunları bile siz ücrete tabii hizmetler olarak goruyorsunuz anladım da, eşinizle cinselliginize nasıl bedel biçiyorsunuz? O nasıl hizmet tövbe estağfurullah

Avukat bir ev hanımının sadece bunları yaparak bile mallara ortak olmaya hak kazandığını söylüyor, mahkeme bile böyle bakıyor yani.Sonuc olarak görevlerini Düzenli cinsel hayatı var eşi sayesinde.
Ayrıca ev işleri ,yemek bulaşık çamaşır insanlık fln değil, bir hizmetçi tutsa bunları ne kadara yapar acaba

Günlük yaşamda yapilan şeyleri ücretli hizmetlerle bir tutmak bir kadin acisindan hic hoş gorunmuyor.
Eşim bana parali hizmetci, parali yatak partneri gibi davransa bundan hoşlanmazdim.

Evlilikte eş olmaktan kaynakli mallarin ortak olmasi demek cinsellik parasi vermiyor diye mal paylasmak demek degil.

Ayrica maddi anlamda güçlü bir adam sirf sevisebilmek icin ve iki tabak yemek icin evlenmez bunlara evlenmeden erişebilir, ucretlerini odeyebilir. Para vermeyeyim diye butun mali mülkü paylaşmaz.
Bunlara para vermeden ulasmak icin evlilik yapan adamin bölünecek ciddi bir mali da olmaz zaten.

Ev hanımının emeğini çöp ettiniz bence.Caninizin hiç mi kıymeti yok ?
Bunların hiçbir değeri yok,illa çalışıp para getirecek öyle mi ?
Bir hizmetçi,bir bakıcı lazımdı o eve.Ayrica daldan dala konup hpv fln kapmamiş oluyor.Biraz kıymet bilsinler izin verin de
Neyse sizin görüşünüz,ben konu sahibine yazmıştım zaten

Canimin kiymeti olduğu için ben calismiyorken parali hizmetci gibi ev işlerinin tamamini yapmiyordum eşim de yapiyordu ev işi, ütü vs.
Her gun yemek yapmiyordum bazen canim istemezse disardan soyluyorduk ya da atistirmalik gecistiriyorduk.
Cinsellik istemiyorsam istemiyorum derim.

Siz bu gibi şeyleri parali hizmetlerle bir tutuyorsaniz "bugun canim istemedi yapmadim , bugun havamda degilim" deme hakkiniz olmuyor. Bu mu evlilik bu mu caninin kiymeti? Boyle hizmet yapacaginiza cidden calisrak yapsaniz daha yararli olur kendiniz icin.

Ha canim istemedi yapmadim deme hakkiniz oluyorsa adam yeterli hizmet alamiyor demektir para verse daha iyisini alir cunku.

Konu sahibinin eşi bu konularda nasıl paylaşımcı mi bilemiyorum ki konusu da bu değil zaten.Ben ev hanımlarının da istek ve ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini,bunu hak ettiklerini düşünüyorum,annem ve kardeşim ev hanımı.Calismiyorsan telefon istemeye hakkın yok diyenlere katılmıyorum.Genel yaklaşıyorum bu olaya

Mallara ortaklıktan kastınız nedir? Evlilik birliği içerisinde alınan şeyler kadının ya da erkeğin durumundan bağımsız ortaktır zaten, hak kazanılmasının sebebi evliliktir cinsellik yaşaması değil

Eşiyle anlaşip ev hanimi olmuşsa istek ve ihtiyaclari tabi ki karsilanmali, karsilanmasi gerekir. Dedigim gibi düne kadar ben de calismiyordum ama cebimde nakit, banka kart mutlaka olurdu eşimden para veya istek istemek zorunda bile kalmiyordum. Adam sevistim diye bunlari yapmaya mecbur mu? Degil. Bunlar gönül işi hizmet ucretleriyle alakasi yok.
Boyle seyleri profesyonel ucretli hizmetlerle bir tutarsaniz zararli cikan kadin olur.

Avukatla bir arkadasin mal paylaşımı konusundaki sorusunu konuşurken (arkadaş ev hanımıydi) ev hanımı da mı ortak oluyor deyince bu şekilde açıklama yapmıştı.Hatta cinsellige hizmet demesine ben de şaşırmıştım çünkü bundan iki taraf da olumlu etkileniyor eğer hizmetse ama öyleymis işte.Erkek çalışıyor kadın çalışmıyor ama sırf evlilikteki görevlerini yerine getiriyor diye düşünulerek ortak ediliyor,sırf imzası var diye değil yani

Tabiki mecbur.Onunla hayatınızı paylaşıyorsunuz.Sizin evliliğinizde işlerin çoğu size yıkılmamış olabilir ama Türkiye'de ev hanımları hep sizin gibi değil biliyorsunuz.
Fedakarlık tek taraflı olursa kadınin emeği somurulmus olur.

Cinsellik yaşamasa da ev işi yapmasa da mala ortaktır. Boşanma davasında kusurlu sayılabilir en fazla cinsellik sıfırsa falan ama edinilmiş malda böyle bi ayrım yok.

Cinsellik yaşamasa da ev işi yapmasa da mala ortaktır. Boşanma davasında kusurlu sayılabilir en fazla cinsellik sıfırsa falan ama edinilmiş malda böyle bi ayrım yok.
Şeyma Subaşı gibi bir kadınsa, Acun gibi de sıkıntı etmeyen bir eşi varsa ortak olur tabi.Hic iş yapmayan bir ev hanımınin Türkiye'de evliliğinin mal edinecek kadar süreceğini sanmıyorum ben.
Bunu ispatlarsa mal paylaşımında durum ne olur bilemiyorum bu arada.

Yani demek istediğim şu : Ev hanımının evlilik içinde bütün görevlerini yerine getirdiği düşünülerek ortak ediliyormuş,yerine getirsin getirmesin.

Hicte mecbur degil evlilik bitirilemez bir sey degil.
Hadi kapi orada dediginde mahkemeler size adamin banka kartini cebinize koyma hakki vermiyor seviştiniz diye. Nafaka neyse o, onun da yuksek cikmadigini soyluyor bir cok kişi cocuk oldugu halde. (Ünlü, zengin birinden bosanmiyorsaniz durum bu)
Sonra coluk cocuk baba evine dönüş. Yaşanmayan seyler degil bunlar.
Bir garanti ve hak ariyorsaniz butun gun bedava ev işi yapmak degil bu.

Hadi kapı orada dediğinde eğer varsa mallara ortak ediyor kadını mahkeme, çalışmıyor diye az ya da çok nafaka bağlıyor.
Bence erkekler çalışmayan eşe zorunlu olarak sigorta odemeliler.Kadinlar 50 yaşında aldatıliyor ortada çocuklar,para yok bişey yok.Ha şu da var,daha önce de bu tarz konuya yazdım.Erkege güvenilmez kadın çalışacak,her türlü kötü şeye hazır olacak ama çalışmıyor diye de hiçbir şeyi hak etmiyor değil.

O zaman şöyle diyelim butun ev hanimlari evlendikten sonra mal mulk sahibi olacak mumkunse kadinin ustune yat kat yapacak, sigorta yapacak zengo adamlarla evlensinler bu adamlar da hayatlarinda ilk defa parasiz sevisebilemek icin onlari bekliyorsa tabi.

Yoksa sizi ömür boyu calismadan rahat ettirecek mala ve birikime sahip olmayan orta halli adamlarla ve nafakayla o dedikleriniz mumkun degil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…