Eşim tartıştıktan sonra

Rafet1907

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2024
29
-9
Arkadaşlar eşimle tartışınca bana ağzına geleni söylüyor ve ağır konuşuyor ben aynı şekilde karşılık vermıyorum gönlümü almadı gerekirken bana trip atıyor benim atmam gerektiği yerde evde huzurumuz olsun diye uzatmıyorum aşırı soğuk bu süreci aşırı uzatıyor bana isterse güzel istemezse çok ters davranıyor iyiyken iyi gayet güzelde çok kötü de davrnabılıyor merhamet duymuyor asla normal bir tartışmaya bile ayrıl benden dıyebılıyor küfürler ediyor birde şu var işine yararsam daha ıyıyız alkol içmesıne hergun dışarı çıkmasına eğer çalışırsam ıyıyız , Severek evlendık sözde ama kaybetme korkusu yok egoıst kibir kendini beğenmişlik hepsı var onlarda öyleymiş arkasını pohpohlayan annesi varken böylesı çok normal 4 yıllık evliyiz ve kızımız var aşırı üzgünüm yutkunamıyorum ayrılmakta istemiyorum ama böylesi de çok zor

Son düzenleme:
Hangi huzur için uzatmıyorsunuz? Eşinizin huzuru heralde, sizin huzurunuz yok çünkü. Ayrılmak istemiyorsunuz ona onun gibi davranacaksınız. Etrafımda çok kadın var, yıllarca çekmişler, yıllar sonra kocalarını adam yerine koymamaya başlayınca kıymetli oldular.

Kadınlarımız değer kıymet görmediği adamları bırakıp hayatlarını yaşamak yerine onlarla cebelleşip hayatlarını heba ediyorlar ve bu süreçte ne kadar iyi huyları varsa birer birer değişiyor.. Yazık

İlkinde tepkinizi koyup alttan almamalıydınız. Bir daha yapmaya cesaret edemezdi. Sizin tepki vermeyeceğinizi, vazgeçemeyeceğinizi bildiği için yapıyor.

Yeni evliydik daha birkaç aylık, bir tartışma sırasında eşim ceketini giyip evden gitmeye kalktı. Anahtarını bırak bir daha giremeyeceksin dedim. O son oldu. Bir daha aynı davranış tekrarlanmadı. Ama benim söylediğimin arkasında duracağımı bilir, boş tehdit savurmayacağımın farkında. Siz tehdit eder sonra söylediğinizi yutarsanız bir yere varamazsınız.

Arkadaşlar eşimle tartışınca bana ağzına geleni söylüyor ve ağır konuşuyor ben aynı şekilde karşılık vermıyorum gönlümü almadı gerekirken bana trip atıyor benim atmam gerektiği yerde evde huzurumuz olsun diye uzatmıyorum aşırı soğuk bu süreci aşırı uzatıyor bana isterse güzel istemezse çok ters davranıyor iyiyken iyi gayet güzelde çok kötü de davrnabılıyor merhamet duymuyor asla normal bir tartışmaya bile ayrıl benden dıyebılıyor küfürler ediyor birde şu var işine yararsam daha ıyıyız alkol içmesıne hergun dışarı çıkmasına eğer çalışırsam ıyıyız , 4 yıllık evliyiz ve kızımız var aşırı üzgünüm yutkunamıyorum ayrılmakta istemiyorum ama böylesi de çok zor
Boşanmak istemiyorsan ne gibi bir yorum istiyorsun ki? Adamın huyu cinsi bu

Arkadaşlar eşimle tartışınca bana ağzına geleni söylüyor ve ağır konuşuyor ben aynı şekilde karşılık vermıyorum gönlümü almadı gerekirken bana trip atıyor benim atmam gerektiği yerde evde huzurumuz olsun diye uzatmıyorum aşırı soğuk bu süreci aşırı uzatıyor bana isterse güzel istemezse çok ters davranıyor iyiyken iyi gayet güzelde çok kötü de davrnabılıyor merhamet duymuyor asla normal bir tartışmaya bile ayrıl benden dıyebılıyor küfürler ediyor birde şu var işine yararsam daha ıyıyız alkol içmesıne hergun dışarı çıkmasına eğer çalışırsam ıyıyız , Severek evlendık sözde ama kaybetme korkusu yok egoıst kibir kendini beğenmişlik hepsı var onlarda öyleymiş arkasını pohpohlayan annem varken böylesı çok normal 4 yıllık evliyiz ve kızımız var aşırı üzgünüm yutkunamıyorum ayrılmakta istemiyorum ama böylesi de çok zor
Eee bütün tespitleri yapmışsın zaten bize Bir şey kalmamış.ileri düzeyde bir sorun olduğunu düşünüyorum.bence boşanmalısıniz

Arkadaşlar eşimle tartışınca bana ağzına geleni söylüyor ve ağır konuşuyor ben aynı şekilde karşılık vermıyorum gönlümü almadı gerekirken bana trip atıyor benim atmam gerektiği yerde evde huzurumuz olsun diye uzatmıyorum aşırı soğuk bu süreci aşırı uzatıyor bana isterse güzel istemezse çok ters davranıyor iyiyken iyi gayet güzelde çok kötü de davrnabılıyor merhamet duymuyor asla normal bir tartışmaya bile ayrıl benden dıyebılıyor küfürler ediyor birde şu var işine yararsam daha ıyıyız alkol içmesıne hergun dışarı çıkmasına eğer çalışırsam ıyıyız , Severek evlendık sözde ama kaybetme korkusu yok egoıst kibir kendini beğenmişlik hepsı var onlarda öyleymiş arkasını pohpohlayan annesi varken böylesı çok normal 4 yıllık evliyiz ve kızımız var aşırı üzgünüm yutkunamıyorum ayrılmakta istemiyorum ama böylesi de çok zor
Tepkinizi çok net koyun , konuşmayın ve uzak durun. Eğer devam ederse terapi istediğinizi aksi halde onunla devam etmeyeceginizi söyleyin. Anlasin ne kaybedeceğini.

Tepkinizi çok net koyun , konuşmayın ve uzak durun. Eğer devam ederse terapi istediğinizi aksi halde onunla devam etmeyeceginizi söyleyin. Anlasin ne kaybedeceğini.
Anlamıyor ve annesı onu çok güzel gaza getiriyor ben naptım demeye fırsatı bile olmaz hatta kendıyle gurur duyar

Anlamıyor ve annesı onu çok güzel gaza getiriyor ben naptım demeye fırsatı bile olmaz hatta kendıyle gurur duyar
Konuşmayın. Tepkisiz kalın. Annesi ile ilgili konularda yorum yapmayın. Politik davranın. Annesini kötülemeyin - tarafsız kalın. Kendinizi de yirtsaniz o adam annesini savunacak. Yiprandiginizla kalacaksınız. Malesef bizim toplulumuzda aile aşırı müdahil oluyor evliliklere.

Eşiniz büyük ihtimalle narşist ve narşistler asla düzelmez. Önünüzde iki seçenek var ya ayrılıp önünüze bakacaksınız, yada asla tartışmaya yol açacak bi durumun içine girmeyeceksiniz. Haklı olsanız dahi.

Siz değişmedikce eşinizin size karşı tutumu da değişmeyecek üzgünüm sizi kaybetme korkusu yaşamayan bir erkek maalesef kolay kolay düzelmez. Size ağzına geleni sayan bir adama karşılık vermezseniz adam da hep üste çıkar nasıl olsa nazını çeken bir eşi var neden düzelsin ki ?

Ayrılmak istemuyorsan yutkunmaya devam. O küfür etsin sen de haklısın kocacım de.

Ayrıl benden dediği an da. Suratına birlikte s*ktir git diyeceksin. Köpek çekeceksin. O zaman yaranırsın. Eyvallahın varmış gibi Alttan alırsan tepene biner. Kimsenin sana merhamet duymasına da ihtiyaç duyma. Bırak onlar senden merhamet beklesin.

Ayrılmak istemiyorsunuz ama bu kaçıncı konunuz bilmiyorum küfürbaz kocanızla ilgili. Ne diyelim ki ayrılmak zorsa? Küfrü yiyip oturun çok normal, çekmeye devam edin mi diyelim

Madem ayrılmayacaksınız, küfüre küfürle karşılık vermeyin iletişimi kesin bir süre ve ya blöf yapın annenizin evine gidin( bana kalırsa pek umursamayacak ve ya özür dilese bile aynı haline dönecek) barışmak için çift terapisine gitmeyi şart koşabilirsiniz

bana ağzına geleni söylüyor
aşırı uzatıyor
ayrıl benden dıyebılıyor küfürler ediyor
egoıst kibir kendini beğenmişlik hepsı var

ayrılmakta istemiyorum
cilek yiyim muz tadi gelsin istiyorsun arkadasim

Adam ağzına geleni sayıyor trip atıyor ona rağmen alttan alınıyor, işleri görülüyor, rahatça keyfine bakabiliyor. Neden değişmek zorunda kalsın ki?

Alttan almaya devam edersen daha kötüleri olacak , bu adama sınır çizmek bile işe yaramaz , boşan derim ...

X